Ankieta: Czy jesteś za nocną przerwą w działaniu serwera między godziną 24:00 a 8:00
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
TAK
56.25%
9 56.25%
NIE
43.75%
7 43.75%
Razem 16 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ANKIETA (cz.1/3) do ustawień serwera # Mapa Polski+CargoDist # - NOCNA PRZERWA
Walki o nocną przerwę ciąg dalszy ... Ostatnią ankietę w tej sprawie założył gustlik ale trochę spieprzył sprawę bo dał za dużo opcji do wyboru i głosy za zmianami się rozłożyły po różnych opcjach co w efekcie dało mylną interpretację głosowania.

Tym razem są tylko dwie odpowiedzi , za lub przeciw , czas przerwy nocnej dobrałem uśredniając różne opinie .... ( w tym szczególe na pewno wszystkim nie dogodzimy ... najwyżej się zrobi osobną ankietę jak przejdzie postulat nocnej przerwy)
Wszystkim, którzy są przeciw nocnej przerwie motywując że nie powinno się ograniczać czasu grania na serwerze on-line bo zawsze się znajdą nocne marki, które chcą zagrać akurat sobie w nocy odpowiadam owszem ... po pierwsze macie do dyspozycji pozostałem 5 polskich serwerów które są czynne non stop, a po drugie ... właśnie jest spora grupa grających która właśnie chce przerwy nocnej na tym akurat serwerze ... stąd ta ankieta Smile
Narazie Mouse nie wpadł na pomysł, jak dostosować pauzę do naszych serwerów.
(20-12-2014, 19:20)niemiec napisał(a): Narazie Mouse nie wpadł na pomysł, jak dostosować pauzę do naszych serwerów.

McZapkie przecież stosował u siebie kiedyś na experymentalu z powodzeniem nocną przerwę i wiem że na pewno nie robił tego "ręcznie" Smile ... może po prostu po koleżeńsku trzeba jego zapytać ... ja jak trzeba to tą flachę postawić ... Smile
(21-12-2014, 12:44)Tocznet napisał(a):
(20-12-2014, 19:20)niemiec napisał(a): Narazie Mouse nie wpadł na pomysł, jak dostosować pauzę do naszych serwerów.

McZapkie przecież stosował u siebie kiedyś na experymentalu z powodzeniem nocną przerwę i wiem że na pewno nie robił tego "ręcznie" Smile ... może po prostu po koleżeńsku trzeba jego zapytać ... ja jak trzeba to tą flachę postawić ... Smile

McZapkie przecież pisał o tym, po koleżeńsku nam podrzucił, ale jakbyś przeczytał to byś wiedział dlaczego to nie działa i nie będzie działać u nas.
Nie rozumiem tego postulatu, jest już automatyczna pauza jak nikt nie gra na serwerze, nocne przerwy tracą tutaj sens choćby, dlatego, że są też ludzie, którzy po 24.00 też nadal chcą grać, a w kolejnym dniu np. nie mogą.

Trudno statystycznie przewidzieć jakby to się miało do ogółu, a z drugiej strony zawsze trzeba się liczyć z ty, że coś co nakreślimy po restarcie przepada nie ważne jakich rozmiarów. Ja przed wyjściem z gry robię po prostu save'a i tyle cóż trudno nic nie trwa wiecznie.
Jak juz wspominalem wczesniej na dzień dzisiejszy nie ma możliwości technicznej zrobienia pauzy od danej godziny. Z Autopilota nie zrezygnujemy tylko po to, żeby zrobić pauze serwera.
Z drugiej strony nie jestem za pauza, ponieważ na naszych serwerach nie grają tylko ludzie co o 24:00 ida spać. Nasi gracze to choćby Polacy zza granicy, którzy tez chcą sobie pograć a ze wzgledu na różne strefy czasowe robią to w innych godzinach, niż my.
Dodatkowo są tez gracze zza granicy, którzy także wchodzą o różnych godzinach.
Podsumowujac ta ankieta nie ma sensu, ponieważ NIE MA TAKIEJ TECHNICZNEJ MOZLIWOSCI. Dodatkowo nie chcemy blokować możliwości grania innym tylko dlatego, ze 4 użytkowników chce rano wstać i mieć dalej firmę.
Skoro autopilot i gracze z USA nie pozwalają na przerwę nocną, a z drugiej strony ludzie ciągle skarżą się na wywalanie firm przez ludzi którzy pozostają online afk, pozostaje tylko jedna opcja:
min_active_clients = 2
W końcu jest to gra wieloosobowa, a nie singleplayer.
Ponadto zapauzowanie gdy jest jeden klient podłączony pozwala na spokojne ustawienie rozkładów jazdy, podmian pojazdów itp.
Nadal dość marny pomysł, wystarczy odpalić grę 2 razy i zalogować się na serwer z obu. Gra nie sprawdza czy tych 2 wymaganych klientów ma różne IP więc można będzie grać. Zreszta nawet jak by sprawdzała IP to i tak da się to ominąć...
Witam,
Dzisiaj posiedziałem nad problemem (wreszcie znalazłem trochę czasu - aktualnie jest testowana na serwerze TEST) i wdrożyłem pauzę nocną.
Widzę, że ankieta wyszła 50/50, więc proponuję pauzę w godzinach od 01:00 (+~2 minuty) do 06:00 (+~2 minuty).
2 minuty oznaczają opóźnienie autopilota przy przeliczaniu cyklu.
(27-12-2014, 15:48)Mouse napisał(a): Witam,
Dzisiaj posiedziałem nad problemem (wreszcie znalazłem trochę czasu - aktualnie jest testowana na serwerze TEST) i wdrożyłem pauzę nocną.
Widzę, że ankieta wyszła 50/50, więc proponuję pauzę w godzinach od 01:00 (+~2 minuty) do 06:00 (+~2 minuty).
2 minuty oznaczają opóźnienie autopilota przy przeliczaniu cyklu.

Powiem tak ... przesuniecie proponowanego przeze mnie okienka czasowego na 1 w nocy to jeszcze może ma jakiś sens, ale ta 6 rano to już jest zupełnie nie od przyjęcia !!! Jak ktoś siedzi nad grą do ok 24 -1 w nocy to jest mało prawdopodobne, że wstanie specjalnie ok 6 żeby grać dalej ... normalny człowiek , a szczególnie młodzież potrzebuje 7-8 godzin snu dla zdrowia ... proponuję dlatego aby prozdrowotnie utrzymać przerwę 8 godzinną ! (Słyszeliście, że w Południowej Korei wprowadzono odgórnie zakaz grania nocnego na serwerach on-line właśnie ze względu na dobro graczy ???!!!! że nie jestem gołosłowny oto link .... http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=63961 )
Ale za to są poranne ptaszki, które lubią grać wcześnie rano.
Przerwa mogłaby trwać nawet 5 minut(np 1:00-1:05). Wg mnie to na prawdę by wystarczyło. Nie zrobiłoby to ograniczeń dla graczy GRAJĄCYCH ale za to wyrzuciło tych afk co nic nie robią z serwera.
@Tocznet, ale jeśli firma ma hasło, to masz 6 godzin na dołączenie do gry, więc dużo nie stracisz jak jakiś ranny ptaszek zacznie grać o 6 rano Wink
Jeśli gram do północy, to mam do 09:00 czas na wejście do gry, żeby nie usunęło firmy, ponieważ aktualnie firma z hasłem jest usuwana po 4h. Z tego wynika, że przerwa jest 9-cio godzinna, chyba, że grasz do 01:00 to masz 10 godzin.
Pauza nie wyrzuca graczy, którzy są AFK.

@Tocznet: pamiętaj, czas usunięcia firmy to 4h + czas pauzy tak więc przelicz to sobie jeszcze raz i nie sugeruj się Koreą, nie ta szerokość geograficzna.
Dodam jeszcze, że ze statystyk wynika, że najmniej graczy jest na serwerze w godzinach 02:00-06:00.
(27-12-2014, 22:20)Mouse napisał(a): Dodam jeszcze, że ze statystyk wynika, że najmniej graczy jest na serwerze w godzinach 02:00-06:00.

Chłopaki naprawdę nie rozumiem co wam zależy aby tak strasznie skrócić tą nocną przerwę ... Jej głównym celem jest aby graczowi dać trochę oddechu na "zdrowy sen" , aby miał satysfakcję następnego dnia dokończyć swoją grę jeśli siedział przy niej większość poprzedniego wieczoru ... skracanie tej przerwy do minimum po prostu zmniejsza takie szanse ... bo nie zawsze można siedzieć dokładnie do 24 czy 1 w nocy przy grze i następnego dnia już o 9 już ponownie .... czasem trzeba wstać od kompa o 22 bo ... coś tam ... a go włączyć można dopiero ok. 10 rano bo ... np. wreszcie luba wyszła z domu i mamy chwilowy spokój ... Wink (to tylko jeden z tysięcy możliwych przykładów ... ) Co do rannych ptaszków (@ Niemiec) to powiem wprost ... jak toś ma usilną potrzebę zagrania sobie już o 6 rano to ... ma do dyspozycji pozostałe 5 polskich serwerów które lecą non-stop ! Chłopaki przypominam, że zmiana dotyczy tylko jednego serwera , a wy lamentujecie jakby ktoś miał umierać bo zabronimy mu zupełnie grania o 6 rano !!!
Już pisałem o tym wcześniej. Gra 200 osób w ciągu doby i dla 3-4 mamy zrobić pauzę?
Z tego powodu najrozsądniej jest zrobić pauze wtedy, gdy jest najmniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś chce grać.
Ty byś chciał, żeby pauza włączyła się w chwili jak opuszczasz swoją firmę i żeby się wyłączyła jak przyjdziesz. Tak na pewno nie będzie.
Albo pauza w godzinach, gdzie najmniej ludzi gra, albo brak pauzy - decyzja należy do Was.
@Tocznet: Jeszcze jedno info, dzisiaj mi się nie chce już szukać głębiej, ale ostatni głosujący użytkownik, jego IP i Twoje są podejrzane. Nie uważasz?
Tak tylko pisze informacyjnie, że będzie źle, jeśli znajdę zależność szybciej, niż Ty wyślesz wyjaśnienie.
(28-12-2014, 01:47)Mouse napisał(a): @Tocznet: Jeszcze jedno info, dzisiaj mi się nie chce już szukać głębiej, ale ostatni głosujący użytkownik, jego IP i Twoje są podejrzane. Nie uważasz?
Tak tylko pisze informacyjnie, że będzie źle, jeśli znajdę zależność szybciej, niż Ty wyślesz wyjaśnienie.

No przykro mi, ale ja gram fair ... sam miałem prawo głosować jeden raz wiec zagłosowałem ... na pewno nie głosowałem dwa razy podszywając się za jakiegoś użytkownika ! ogólnie mam zmienne IP w UPC wiec może się zdarzyć, że ktoś ze śląska w inny dzień miał podobne ... jeżeli masz wątpliwości szukaj ... logi na stół ... wtedy oskarżaj ...
(28-12-2014, 00:59)Mouse napisał(a): Już pisałem o tym wcześniej. Gra 200 osób w ciągu doby i dla 3-4 mamy zrobić pauzę?
Z tego powodu najrozsądniej jest zrobić pauze wtedy, gdy jest najmniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś chce grać.
Ty byś chciał, żeby pauza włączyła się w chwili jak opuszczasz swoją firmę i żeby się wyłączyła jak przyjdziesz. Tak na pewno nie będzie.
Albo pauza w godzinach, gdzie najmniej ludzi gra, albo brak pauzy - decyzja należy do Was.

No z tymi liczbami to przeszarżowałeś .... jak może grać 200 osób na serwerze w ciągu dnia jeśli ustawione jest maksymalnie 15 możliwych firm na mapie !!!??? Big Grin Jeśli nawet część firm znika po czasie i wejdzie następnych kliku graczy to nie wierzę że w jednej grze przewinie się więcej niż 50 osób przez cały czas jej trwania ... co do tych 3-4 którzy są za pausą to też znacznie zaniżyłeś ... bo w ankiecie "za" już jest 9 osób ... Poza tym tylko dziś rano zniknęło ok 10 firm z wczorajszej gry ... więc tylko na dziś jest ok 10 niezadowolonych graczy ... może dla części nie ma to znaczenia ,ale w ciągu miesiąca ich liczba spokojnie przekroczy właśnie owe 200 graczy .... 200 NIEZADOWOLONYCH graczy !!!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości