Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[1.5.3] Serwer Milek7 (+ NARS, eGRVTS2, Vactrain, Progressive Rail Set, ...)

Mój serwer, losowa mapa 1024x1024, trochę NewGRFów. Start 1930, restart według mojego widzimisię, najpóźniej do 2300. Jak macie jakieś sugestie co do configa to śmiało piszcie.

https://www.openttd.org/en/server/90500

Informacje techniczne:
IP Serwera: milek7.gq
Port serwera: 3979
Maszyna: VPS - Azure A3
Dość dobry serwer, jeśli chodzi o pociągi z zestawu Vacuum.
Dzisiaj będę wbijał i zobaczę Smile

Czy rzeczywiście dobry serwer jest Big Grin
Teraz możesz wejść bo jest włączony.
Uuu zaraz restart Big Grin Jeszcze 4 lata Tongue
Jak się spisuje Progressive Rail Set v2?
Tak jak ma się sprawować. Tylko robi się trochę bajzel w wagonach (bo są osobne dla każdego typu torów).
O 19:00 restart.
Doszło trochę NewGRFów, zmieniłem też kilka ustawień.
Może jakiś set z przedsiębiorstwami milek dodasz?
Może później. Teraz jeszcze nie dopasowałem odpowiednich setów z pociągami.
Proponuję Polish PKP Set Smiley29
PKP set najlepszy. Lub też NARS (North American Renewal Set).
PKP mi się źle kojarzy z rzeczywistością Tongue. Teraz testuje 2cc trains, tylko zapomniałem dołożyć seta do torów metra, i zrobił się mały bajzel.
Lol zrób restart Tongue 15/15 firm jest Big Grin A ja nie mogę stworzyć firmy.
Wywalę kilka pustych. Na restart jeszcze dużo za wcześnie.

Restart prawdopodobnie jutro wieczorem, i do zastanawiam się nad takimi konfiguracjami setów do pociągów:
PKP Set + Monolev Replacement Set lub Brianum: 'X2014' & 'Millennium Z2'
NARS + Monolev Replacement Set lub Brianum: 'X2014' & 'Millennium Z2'
2cc trains + Metro Track Set + Monolev Replacement Set lub Brianum: 'X2014' & 'Millennium Z2'
Oczywiście do każdego Vactrain i Progressive Rail Set.
Warto, żebyś zrobił aktualizację serwera do 1.5.1.
Zrobiłem restart, 1.5.1, 2cc zastąpiony NARSem ze względu na zbyt duży bajzel z zastępowaniem multiple units.
Zmieniłem w nazwie serwera wersję na 1.5.1.
Uruchomiony po dłuższej nieaktywności
Przydałby się restart na serwerzeSmile - strasznie ciasno już się zrobiło z tym przemysłem. Chciałem zacząć rozwijać inne miasto, ale wszystkie są już w koło pozarastane fabrykami. Przy okazji może zaktualizowałbyś FIRS'a? Ale koniecznie zaznacz opcję, aby zakłady przetwórcze mogły upadać. Są też w skrypcie Industry Constructor ograniczenia gęstości przedsiębiorstw na mapie. W sumie można by było skopiować z niego parę funkcji do NWD - na takich długich czasowo mapach zwłaszcza z FIRS'em byłoby to przydatne. A tak poza tym:
-Dobrze by było ograniczyć liczbę miast - bardzo mało będzie ok, ale można też ustawić ich jeszcze mniej np.80 - jedno, że gra się wtedy ciekawiej; drugie, że i tak wątpliwe jest, aby ktokolwiek, kiedykolwiek zdołał te wszystkie miasta połączyć, większość więc robi za niepotrzebne eyecandy, zwłaszcza gdy się testuje skrypt.
-W tym górzystym terenie trochę zbyt trudno się buduje - ja tam jestem zwolennikiem równinnego terenu, ale jeśli byś zwiększył ustawienie różnorodność terenu też już będzie lepiej. Gdybyś coś zmieniał, sprawdź może najpierw offline te ustawienia, bo bywają bardzo mylące.
-Prawdopodobnie któryś z dodatków kolejowych sprawia, że pociągi w późniejszych latach stają się bardzo awaryjne - ich maksymalna niezawodność spada poniżej 40%. Ostatnio gdy w grze offline usunąłem Monolev Replacement Set, niby wszystko było ok, ale nie jestem pewien czy to o to chodzi. W każdym bądź razie można by było wyłączyć awarie.
-Co do kolei w dodatku Brianum X2014 trzeba zmienić paletę kolorów z Default na Legacy. Po za tym, ja tam wolałbym jednak 2cc niż NARS + Monolev.
-Co do transportu miejskiego, można by było dodać Ikarus Set i 2cc Tram set, w miejsce autobusów i tramwai z eGRVTS'a - co by nie robić, nie wyrabiają się one z transportem pasażerów, po prostu mają zbyt wolny załadunek, który niestety psuje ten set pod tym względem.
-Co do statków, można dać redFish'a w miejsce Squida - są bardziej pojemne. Ewentualnie można dodać set Very Large Ship - są to statki z oryginalną grafiką TT, ale z o wieeele większą ładownościąSmile (do 15kt)
-I jeszcze jedna prośbaSmile Abyś dodał Industral Stations Renewal (włączone niestandartowe stocznie i doki) + Japan Set3: stations (najlepiej w wersji 3.5) - tak, to zwykłe eyecandy, ale brakuje mi ich w grze.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości