Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolej Polish PKP Set v2.0
(06-11-2016, 00:21)kabexxx napisał(a): Uproszczenia mogłyby być (np. by wypuszczać częściej aktualizacje, w sumie nawet lepiej, gdyby powstało coś np. za pół roku i potem finalna wersja za rok, niż żeby finalna wersja i tak wyszła za rok, a w międzyczasie nic), ale wtedy trzeba jakoś sensownie dobrać parametry, by krótki pociąg nie miał takich osiągów, jak długi. Tylko co wtedy później, zabrać krótszą wersję, czy nie?
Z czasem, co oczywiste, zastąpimy rysunki pudeł wagonów tak, aby były zgodne ze stanem faktycznym – patrz ETR610 dla PKP. Wymiary składu będą takie, jak standard zestawu. Swoją drogą ED250 ma człon czołowy trochę dłuższy od wewnętrznych, a "Elf" jest po prostu zbyt duży, więc obrona za każdą cenę "idealności" zestawu też nie jest do końca w porządku. Inna sprawa, że jest to najlepszy dodatek taborowy.

(06-11-2016, 00:30)101ksl napisał(a): Uproszczenia w żaden sposób nie mogą oznaczać obniżenia jakości Setu, o tym już była mowa. Nie zniszczmy tego, co działa tak dobrze od tak długiego czasu.
Oczywiście, że nie mogą obniżyć jakości, zgadzam się. Ja proponując wersję uproszczoną miałem na myśli tylko to, że wprowadzimy na pewien czas ED250 z członami wewnątrz składu, które będą takie same (różnić się będą tylko tym, że niektóre będą miały pantografy, a inne nie – układ pantografów będzie zgodny z tym rzeczywistym).
Zestaw ma wady, ale jednocześnie jest najlepszym dodatkiem taborowym, więc wykonanie jednego składu z pewnymi uproszczeniami, ale w dobrym standardzie graficznym nie jest obniżeniem jakości całego dodatku.
Aktualnie nie mam czasu aby narysować te rzuty pośrednie między ukośnymi w ED250. Jeśli jest osoba chętna to może je samemu dokończyć. Rzuty główne są generalnie gotowe. Jestem jednak zdecydowanie przeciwny robieniu krótszego EZT niż przeze mnie proponowany nie tylko w imię realizmu ale też balansu.

do pobrania
OpenTTD i realizm - no weźcie Wink
Zaktualizowałem set o Vectrona i SN81.

Lista lokomotyw:
   

UPDATE: Naprawiłem błąd z glitchem graficznym SN81
Pobrać tutaj:
.zip   pkp-betafix.zip (Rozmiar: 479 KB / Pobrań: 75)
Masz za krótkie niebieskie tło.
Przy kompilacji powinny wyskoczyć ostrzeżenia które wskazują na lokalizację problemu.
Przez weekend udało mi się poprawić grafiki do SP32 Hunter'a3000 (część rzutów narysowałem całkiem od nowa Wink ). Zacząłem ją dodawać do PKP Setu, ale naszła mnie wątpliwość. Na PKP losy "Rumunów" są już policzone, została jedna sztuka... Czy w związku z tym w PKP Secie wycofywać SP32 ok. 2017r., czy nagiąć rzeczywistość i zrobić ją "nieśmiertelną"?
Losy SP32 to sprawa bardziej głupiej polityki niż techniki, gdyby nie dziwne ruchy z Kolmexem to penie by jeszcze jeździły.
Ja bym zostawił, tyle że dał większą awaryjność niż SU42.
Uważam, że SP32 należy się strażackie malowanie PR. Więc jeśli Ty nie masz czasu, Tadeusz, to podeślij mi, proszę sprite'y to je zrobię. Jeśli zaś chodzi o datę wycofania, to dodałbym jej tak ze trzy lata, do około 2020 roku.
(15-11-2016, 16:14)101ksl napisał(a): Uważam, że SP32 należy się strażackie malowanie PR.
Specjalne malowanie tylko dla tej jednej ocalałej sztuki? Smiley57
A jak się ma 407A, którego obiecałeś na stronie 96 tego wątku? Wink Kto tam jeszcze deklarował się coś namalować? Wink

P.S.
Wie ktoś, co się aktualnie dzieje ze spalinowymi GAMAmi PKPIC?
Dodatkowe malowanie - a dlaczego nie? Jak jest w PR, to się należy Tongue

Z 407A mam pewien problem, bo "czarne" IC mają w secie nieco większe (wyższe) okna, niż reszta wagonów, co niezbyt dobrze się komponuje ze środkowymi drzwiami, które posiada właśnie 407A. Waham się więc, czy zmniejszyć o jeden piksel z dołu okna i na tej bazie rysować dalej, czy zmniejszyć liczbę okien na burcie wagonu, ale zachować wysokość okien ze 154A.

A Gamy chyba znów stoją, przynajmniej większość, IC wypożycza znów ČD 754 Big Grin
GAMY padają jak muchy Wink TLK STASZIC prowadzony SU160 z Zagórza do Warszawy padł w Sanoku, zima nadeszła to znowu problemy.

Zastanawiałem się przez chwilę czy dałoby radę wprowadzić jakąś spalinówkę między ostatnim parowozem a SM30, ale szczerze nic takiego ciekawego nie ma. SM30 jest zbyt słaba do prowadzenia nawet lżejszych składów towarowych.
(15-11-2016, 16:54)101ksl napisał(a): "czarne" IC mają w secie nieco większe (wyższe) okna, niż reszta wagonów, co niezbyt dobrze się komponuje ze środkowymi drzwiami, które posiada właśnie 407A. Waham się więc, czy zmniejszyć o jeden piksel z dołu okna...

Wg mnie nie zmniejszać, bo odmienny wygląd restauracyjnego będzie bardziej raził niż to, że wszystkie wagony w składzie mają ciut za wysokie okna. Poprawi się to w rysunkach dla ZOOM 2X.

Co do starszych spalinówek, to była jeszcze seria SM41 ( http://www.parowozy.pl/ekspozycja/spalinowe/sm40-sm41/ ). Ostatnia dotrwała na PKP nawet do 2000r.
W dobrym kierunku to idzie?

   
(15-11-2016, 21:54)101ksl napisał(a): W dobrym kierunku to idzie?

Szczegółów i detali nie analizowałem, ale wygląda OK.

P.S.
Czy znajdzie się ktoś chętny do dokończenia Pendolino? Walter się poddał... Albo chętny do narysowania Darta, Edyty?
No to jak jest ok, to może dziś wieczorem mi się uda go skończyć.

Parę stron wcześniej (na 92) pokazywałem projekt ED74, ale nikt nic o nim nie powiedział, więc sobie odpuściłem.

Pendolino w sumie mógłbym się zająć. Oczywiście po skończeniu 407A Tongue Tylko najpierw powiedz: ED74 czy ED250 w pierwszej kolejności?
(17-11-2016, 11:41)101ksl napisał(a): Parę stron wcześniej (na 92) pokazywałem projekt ED74, ale nikt nic o nim nie powiedział, więc sobie odpuściłem.

O, faktycznie! Zaginęła w morzu bitej piany... Smiley2
Na jakich szablonach ją rysowałeś? Na oko wydaje się ciut krótka... Wieczorem przeliczę długości członów. Co do kolorystyki, to moim zdaniem jest trochę za ciemna. Trzeba by ujednolicić barwy z tymi z EP09 IC i pierdolino. Z tego powodu byłoby dobrze tworzyć ED74 i ED250 równolegle.
A jak postępy z 20R? Wink
Rysowałem, jeśli dobrze pamiętam, na szablonach identycznych do tych z Elfa. Chociaż faktycznie miałem wątpliwości z długością członów czołowych, które rzeczywiście mogą być za krótkie. Kolorystykę oczywiście mogę zmienić, jeśli uważasz, że tak powinno być. A skoro mamy już niektóre sprite'y Pendo, to nie będzie to trudne.

A z tą 20R... Cóż, poddałem się zupełnie. Nie jestem w stanie odwzorować kształtu walca, nie idzie mi to ani trochę.
(17-11-2016, 11:32)TadeuszD napisał(a):
(15-11-2016, 21:54)101ksl napisał(a): W dobrym kierunku to idzie?

Szczegółów i detali nie analizowałem, ale wygląda OK.

P.S.
Czy znajdzie się ktoś chętny do dokończenia Pendolino? Walter się poddał... Albo chętny do narysowania Darta, Edyty?

Jutro opublikuję to, co opracowałem w ramach prac nad "Dartem", dziś nie mam czasu ... Przy okazji możemy zająć się skróceniem "Elfa". Jest minimalnie za długi – ale o tym jutro wieczorem ... Wrzucę też moją modyfikację ED250. Do jutra.
No i jak? Ujdzie?

   
(17-11-2016, 22:33)101ksl napisał(a): No i jak? Ujdzie?

odemnie poklony Smile

Nie umiem slonca narysowac wiec pelen rispekt


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: FrontierPharmacist, 5 gości