Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pojazdy projekt POLSKIE DROGI
Ostatnim czasem w mojej głównce powrócił nie nowy temat i pewnie znany nie tylko mi, mianowicie polski set drogowy. Pole do popisu wg mnie jest spore. Tak naprawde obecnie nie ma zbyt wielkiego wyboru co do pojazdów na drogach po za eGRVTS który to i tak nie wykorzystuje realnych pojazdów. Główne założenia polskiego seta:

-realne pojazdy nie tylko polskiej produkcji ale wszystkie te które można spotkać na polskich drogach z różnych dekad.

-szeroki zakres przeworzenia ładunków różnymi grupami pojazdów: ciężarówki, autobusy, tramwaje, dorożki i nowości które warto wg mnie wprowadzić: szybkie busy pasażerskie i kurierskie, ciągniki rolnicze z przyczepami na zboże, żywiec a także owoce i mleko, wielkie wywrotki no i osobówki dopełniające realnego wyglądu ulic.

-mniej więcej realne ceny zakupu pojazdów, nie jak teraz w eGRVTS kupujemy nową ciężarówkę za 20.000 zł tylko realna cena czyli jakieś 15 razy tyle.

-realne wielkości ładunków żeby to zwykła cięzarówka 10 tonowa nie woziła po 50 ton a tyle ile wozi normalnie.

-Realizm przez duże R!

Nie wiem jak Wy ale ja bym chętnie zobaczył taki GRF z szeroką gamą pojazdów który by stanowił połączeni eGRVTS, HEQS, Ikarus i dodawał dodatkowo do nich pojazdy jeźdzące u nas typu Solarisy, Zetory, Many czy też starsze Jelcze, Stary, ŻukiSmile
Ciekawym rozwiązaniem byłyby taksówki, małe a szybkie. Przyznam sie ze kupno solarisa za 1.200 000 nie jest zbyt opłacalnym przedsięwzięciem, ja bym zostawił ceny takie jakie są, bo i tak w grze nie ma realnych zarobków
hmm no i co wy na to, jakos sie nie odzywacie...
Ja na to, że jak się robi set o nazwie POLISH SET to przydałoby się, żeby były w nim tylko polskie pojazdy a takich zbyt dużo nie ma. Co do takiego seta to marne szanse żeby ktoś na nim grał. 3/4 ludzi wybiera set z tramwajami, w którym są fajne pojazdy m. in. przegubowce oraz różnego typu tramwaje.

Ogólnie co do setów to mimo tego, że jest dużo fajnych, jestem przeciwny wkładaniu jakiegokolwiek setu. Dlaczego? Prosta sprawa: X setów + serwer = liczba graczy / X setów...
(27-09-2010, 18:41)shoter napisał(a):
(27-09-2010, 18:28)Daniel94 napisał(a): a ja sądze że może tak na TEST pojechać ;o

rozwin swa wypowiedz bo znow jej nie rozumiem

oto mi chodzi że można by wprowadzić te taksowki z tymi realistycznymi cenami i sprawdzić jak wypali i będa bardzo duże zyski to .... niech zostaną a jak będzie marnie to wywalamy ..
nie chodzi mi o tworzenie jakiegoś mocno nowego setu a jedynie połączenie kilku już istniejących i zabranie z nich pojazdów które są u nas albo zmianę istniejących na te polskie dodatkowo dodać można typowo polskie pojazdy
Mogę spróbować zakodować set w NML'u ale niestety przygotowanie grafik mnie przerasta (problemy z paletą) Mogę prosić o pomoc?
w takim razie ja zacznę zbierać informację o pojazdach które mają się z tym secie znaleść
Pomysł ciekawy pod dwoma warunkami:
- Kompatybilność z FIRS, PBI i ECS
- Koszty proporcjonalne do pociągów. Żeby nie było tak, że koszt kupna i eksploatacji ciężarówki wynosi 1/2 kosztów pociągu tylko 1/10. Dla przykładu podam - koszt nowej przeciętnej lokomotywy to w realu 4 mln Euro czyli 12 mln zł. A nowa wypasiona ciężarówka to koszt około miliona zł.
Nie mówię, żeby wprowadzić takie ceny, ale zachować stosunek, bo inaczej jeśli ratio kosztów będzie jak w bazowym OpenTTD to nikt nie będzie używał tych pojazdów. A w takim wypadku szkoda roboty na darmo.
Ja kiedyś kiedyś grałem amerykańskim setem pociągów, i koszty ekpolatacyjne przekraczały cenę pojazdu, więc to w ogóle nie miało sensu.Smile macie juz jakieś informacje co bedzie sie w tym secie znajdować??? Wink W sumie możnaby dodać parę autobusów z setu Long Vehicles, były tam Ikarusy 280 chyba... Smile

//niemiec
Jak na razie skupiłem się w sumie na jednej polskiej marce - Jelcz. Wbrew pozorom samych jelczy było sporo modeli i ciężko jest podjąć samemu decyzje co do tego jakie warto zastosować a które nie. Kierowałem się głównie liczbą wyprodukowanych sztuk i osiągami. Obecnie kompletuje dane co do mocy, ładowności i prędkości maksymalnej a także listę autobusów poszerzam o ciężarówki. Oto ona na dzień dzisiejszy:

Nazwa
Star 20
Star C60
Star "Stonka"
Star N50
Jelcz Karosa
Jelcz 272 MEX
Żubr A 80
Jelcz AP 02
Jelcz 315
Jelcz 317
Jelcz 420
Odra 042
MAT Oławka
Jelcz 21
Jelcz 039
Jelcz 044
Jelcz PR-110U
Jelcz 080
Jelcz PR-110T
Jelcz M11
Jelcz 120M
Jelcz T120
Jelcz M121M
Jekcz M125M Dana
Jelcz T123 Ewa
Jelcz M101I3
Jelcz M083C

Co do wypowiedzi pikpok'a oczywiście też jestem za dopasowaniem grf do choćby Firsa i dlatego od razu uwzględniam jakie ładunki konkretny pojazd można przystosować.

Jeśli chodzi o koszty pojazdów proponuje je dopasować do PKP seta tak by jak napisałeś mniej więcej ciężarówka kosztowała 5% - 10% pociągu to chyba będzie najlepsze rozwiązanieSmile
Z wcześniejszych UrsusA i UrsusAM występujące zarówno jako ciężarówki z róznymi zabudowami jak i autobusy, troszkę później ciężarówka Lublin 51. W dzisiejszych czasach koniecznie trzeba dać Solarisy!
Jak będzie ciągnik Ursus do wożenia ziarna i żywca i mleka (bańki na wozie) z doczepianymi 2 przyczepami i do tego Star, Jelcz i popularny 'ogórek' to ja już będę szczęśliwy Smile
oczywiście tak jak pisałem w założeniach będą też ciągniki rolnicze ale jak to będzie dokładnie wyglądać graficznie to trzeba będzie znaleźć grafika który się tego podejmie. Nie powiem ale fajnie by wyglądało gdyby każdy ładunek z Firsa był przedstawiony w indywidualny sposób podobnie jak to jest w HEQSie z którego możemy czerpać przykład pełnymi garściamiSmile

Na samych ursusach nie zamierzam poprzestać, będą też zetory i inne znane stare i nowe ciągniki. Zamysł mam taki też by ciągniki były z 2 lub jedną przyczepą by można było dopasować to sobie ładunkowo.

Obecnie zajmuje się dopisaniem jeszcze ciężarówek Jelcza a następnie biorę się za Stary, Żuki, Nysy, Kamazy, Liazy.
Mogę spróbować cosik narysować ;p Od jakiego pojazdu zacząć??
Od pierwszego na liście...
Zróbcie Żuka albo Nyse Wink
Udało mi się zrobić Nysę, ładnie wygląda realnie, lecz nie widać tego w pomniejszeniu tzn skali realnej, bo ona jest około 2 razy mniejsza od zwykłego autobusu, nie takiego MPS regal, ale jakiegos Ikarusa albo Skody z Long Vehicles set.
Oto poty mojej pracy:
http://img822.imageshack.us/i/nysa.png/
Chyba trzeba dać niebieskie tło do każdego rysunku, nie zrobiłęm tego bo nie byłem pewny Smile Mam nadzieję że wam się podoba Smile
No tak, tło musi być niebieskie, a konkretniej granatowe.
dla mnie nysa rewelacjaSmile świetna robota tylko właśnie ona chyba musi być na niebieskim tle:/ jest też jeszcze jeden problem - pojazdy w odróżnieniu do pociągów muszą mieć różne kolory takie jak są kolory firmy bo ciężko będzie się domyśleć czyja to nysa ale z drugiej strony jak się patrzy na Ikarus set to tam tego nie ma... co myślicie o tym problemie?
Kolory firmy w autach to powiedziałbym rzecz konieczna.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości