Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolej Wąskotorówki 600mm
Jako że w temacie PKP 750mm był długi zastój (choć coś chyba ruszyło), a istniejące sety wąskie (serbski, japoński) są trochę 'za mocne' (w tych krajach wąskotorówki były/są liniami głównymi), brakowało mi setu wąskotorówek wolnych ale tanich w budowie i eksploatacji.
Co prawda istnieje set HEQS, ale po pierwsze nie lubię jak wąskotorówki przemyslowe są wymieszane z tramwajami, po  drugie pociągi nie znikają z menu zakupów,  po trzecie mają sztywny skład i brak autorefitu.

Dlatego też, za zgodą autora HEQS, zrobiłem mały set wąskotorówek w oparciu o parowozy i wagony z tego setu. Dodatkowo dołożyłem wagony pasażerskie oraz wagon pocztowo-pasażerski z opcją przebudowy na wagon motorowy.
Tabor ma 3 opcje kolorystyczne.

Zestaw ten posiada dedykowane tory wąskotorowe, ponieważ istniejące tory wąskotorowe są graficznie zbyt szerokie, a ponadto zbyt drogie w eksploatacji.
Założeniem setu jest umożliwienie startupu firmy w przypadku trudnych ustawień serwera, a także prace pomocnicze i wewnątrz-zakładowe (np. porcjowanie dostaw w FIRS/ECS).

Set jest do ściągnięcia z bananów:
http://binaries.openttd.org/bananas/newg...0.8.tar.gz
Z wgranym setem 750mm wywala błąd o takim samym ID GRF. Co sądzisz o lokomotywie Ls600? Nada się do setu?

Pozdrawiam, Jakub
Błąd Id będzie naprawiony w następnej wersji. Co do lokomotywy spalinowej to wolałbym HF 130 C.
Set 600mm z założenia ma być taki bardziej ogólny i międzynarodowy.
Jest już wersja 1.8, dodałem parowóz typu Ryś, poprawiony jest też wagon motorowy i konie.
Jest w secie tabor umożliwiający obsługę wszystkich towarów FIRSa? Mam pomysł na wrzucenie wąskotorówek do Mapy Polski.
Oczywiście, wszystkie towary obsługuje.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości