Ankieta: Podoba się pomysł ?
Ankieta jest zamknięta.
Tak.
38.89%
7 38.89%
Nie.
44.44%
8 44.44%
Nie mam zdania.
16.67%
3 16.67%
Razem 18 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[FIRS] Kolej jednoszynowa
Witam,
Chciałem zaproponować dodanie na serwerze FIRS możliwości budowy kolei jednoszynowej. Ponieważ brakuje mi przynajmniej urozmaicenia wśród typów kolei owszem jest dużo pociągów do wyboru ale tylko z zakresów: parowóz, diesel, elektrowóz. Proponował bym dodanie jeszcze kolei jednoszynowej. Plusy:
szybszy transport, więcej możliwości rozwoju, bogatszy wybór pociągów.

Mam nadzieje że spodoba wam się ten pomysł.

Pozdrawiam.
Kolej 1-szynowa nie bedzie sluzyla do przewozu wszystkich ladunkow dostepnych w FIRS. Mimo to jestem za.
Też o tym myślałem żeby ta kolej przewoziła tylko pasażerów, pocztę, żywność i inne tego typy lekkie towary.
W sumie nie wiem, czy jest taka możliwość. Niemiec będzie wiedział Wink
Ja tak naprawdę nie mam zdania. Miłośnicy PKP seta mogli by tego nie zrozumieć jak słusznie jakub1 zauważył linie jednoszynowe tak średnio pasują do klimatu FIRS Wink Poza tym odeszliśmy od kolei jednotorowej i maglev'ów na serwerach specjalistycznych od tego jest standard. No, ale z drugiej strony zawsze dodatkowe trakcje do budowy i rozwoju. Także pozostaje neutralny w tej kwestii zobaczymy co sonda wykaże Smile
(19-04-2015, 18:57)Syriusz napisał(a): Też o tym myślałem żeby ta kolej przewoziła tylko pasażerów, pocztę, żywność i inne tego typy lekkie towary.

Więc chodzi o to, żeby ograniczyć kolej 1szynową do zwykłych towarów, a do FIRSowych używać zwykłej kolei/ciężarówek/statków/samolotów. Wszystko zostało wyjaśnione. Czekamy więc na wynik głosowania.

Tylko aby tą kolej zbalansować, trzeba zrobić tańszą 1szynową kolej, ale nie wiem, czy jest jakiś mod, który może to ustalić (BaseCost ma bodajże 1 parametr na wszystkie typy torów). Jeszcze ciekawiej by było, gdyby później jeszcze na FIRS był Maglev.
Dla mnie jednoszynowa kolej czy tam maglev to była by do szybszego transportu głównych materiałów, a do FIRS-ów pociągi/statki/pojazdy drogowe/samoloty na pozostałe materiały. Warto by obniżyć koszty budowy jednoszynówki.
Poczekamy na wynik głosowania i zobaczymy co będzie.
Może lepiej PIPE?
Nowa wersja ma poprawione koszty infrastruktury.
Kolej jednoszynowa jest możliwa na FIRSie, ale włączymy tylko tą podstawową. Nie obsługuje ona wszystkich towarów.
Nevím, ale grafika firs je nastavená hlavně na průmysl, takže na firsu dle mě jde o přepravu nákladů a ne o osoby. Takže jedno kolejku a maglev na tomto serveru není potřeba. Tyto grafiky jsou daný pouze na pasažery. Ale grf firs je hlavně na náklady a ne na pasažery.
Niemiec přelož to prosím do PL
(21-04-2015, 22:38)Petr CZ napisał(a): Nevím, ale grafika firs je nastavená hlavně na průmysl, takže na firsu dle mě jde o přepravu nákladů a ne o osoby. Takže jedno kolejku a maglev na tomto serveru není potřeba. Tyto grafiky jsou daný pouze na pasažery. Ale grf firs je hlavně na náklady a ne na pasažery.
Niemiec přelož to prosím do PL
Petr mówi, że FIRS jest nastawiony głównie na przemysł, a nie na pasażerów. Kolej jednoszynowa i Maglev jest niepotrzebny.
Ankieta jest od 19-go, bez terminu. Mamy remis. kończymy, czy czekamy ze 2 dni jeszcze?
Ja bym poczekał do piątku jeszcze, moze ktos nie zbyt czesto zaglada na forum a tez ma swoje zdanie...
Zostaje po staremu.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości