Ankieta: Czy jesteś za:
Ankieta jest zamknięta.
Tak: skrócenie restartu z 2050 do 2030
19.44%
7 19.44%
Nie: skrócenie restartu z 2050 do 2030
13.89%
5 13.89%
Tak: ograniczenie liczby pociągów i aut do 200
13.89%
5 13.89%
Nie: ograniczenie liczby pociągów i aut do 200
19.44%
7 19.44%
Tak: dodanie grf Industrial station renewal
30.56%
11 30.56%
Nie: dodanie grf Industrial station renewal
2.78%
1 2.78%
Razem 36 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FIRS - pojazdy, stacje, wersja (?)
Witam, w związku z pojawiającymi się lagami na serwerze FIRS oraz przy okazji drobną poprawą od strony wizualnej proponuję następujące zmiany:

1.Zacznę od krótszej kwestii, czy można by dodać któryś GRF, najlepiej chyba:
Industrial station renewal 1.0.2
Pod kątem firsa tzn. dodane są nowe stacje m.in. widać gromadzące się kontenery czy zasoby sypkie na stacjach, a także suwnice czy dźwigi także na stacjach właśnie.

Ewentualnie (jeśli ktoś na nim dłużej grał i coś więcej wie):
CHIPS station set v 1.0.4?

2. A teraz kwestia ograniczenia lagów, jako że w dużej mierze zauwazylem jmaja one zwiazek z rokiem gry a takze (byc moze) ustawieniami, np. jak gralem na singlu gra mi sugerowala ze dane ustawienie moze spowalniac gre, moje skromne sugestie:
a. skrócenie restartu z 1920-2050 do 1920-2030 (ostatnie lata prawie nie da się grać tak tnie, a pozatym już mapa jest zabudowana i właściwie gracze czekają tylko na reset te ostatnie kilkanaście lat.
b. Ograniczenie pojazdów:
Pociągi z 400 do 200
Samochody z 300 do 200
Statki 100 bez zmian
Samoloty wylaczone - bez zmian

Do tego luźna obserwacja taka moja. W późniejszych latach gry jak jest kilku graczy (licze ponad 4-5) cieżko wejść na gre nawet nie mówiąc o lagach. Natomiast przy liczbie 2-3 zauwazylem tylko scinki (drobne lagi w miare regularne). Nie wiem czy to jakoś jest pomocne to takie moje luźne spostrzeżenie.

Aha, i jeszcze jedna sprawa, w spisie GRFów na singlu mam FIRS wersji 1.4.4 a na grze widzę 1.2.0, nie wiem czy to sa inne wersje czy jedna aktualniejsza czy dwa zupelnie inne GRFy.

To tyle dzięki za uwagę.
1. Industrial station renewal 1.0.2 ja jestem za dodaniem tego GRF-u. Chipsu nieco nie ogarniam, ale ewentualnie można dodać, choć też można dodać inne GRF-y ze stacjami takie jak: City stations (ze stacjami pasażerskimi dla dużych miast), Dutch stations (na kilku pozostałych serwerach już są), ewentualnie inne ze stacjami.

2. a) Jeśli chodzi o lagi to też jestem za, żeby skrócono czas, bo sama gra trwa ponad dobę (2,5h = 10 lat, 25h = 100 lat), a czas trwania rozgrywki jest zależny od tego czy podczas trwania gry cały czas ktoś jest czy też nie. Czas trwania mógłby być taki: 1920- 2030, można by też zrobić tak, że jak przez dłuższy czas nikogo nie będzie, to żeby gra się zresetowała do 1920 (z inną mapą oczywiście).
b) Ograniczyć też można pojazdy:
pociągi: 400 do np 300, ewentualnie żeby gracze kupili mniej pociągów, za to z wagonami pojemniejszymi, jak mają za dużo i nie przynoszą zysków,
samochody: 300 do np 250, także kupić mniej pojazdów, a pojemniejszych,
statki: praktycznie nikt nie kupuje, więc bez zmian,
samoloty: bez zmian.

3. Tutaj zalecany jest lepszy procesor i więcej pamięci RAM-u zarówno po stronie klienta jak i serwera. Także zalecany lepszy transfer danych przez sieć.

4. Zawsze zaktualizowana wersja danego GRF-u czymś się różni od wcześniejszej, choć czasem pozornie tego nie widać. Raz można 2 różne wersje dodać, a raz się nie da ("Nie można dodać pliku: taki sam GRF ID" wyskakuje wtedy).
Parę uwag:
Powinna być ankieta, żebym mógł zagłosować.
Powinna być jedna propozycja na ankietę, albo wszystkie jako jeden punkt. Wtedy w zależności od wyniku ankiety wprowadzamy wszystko, albo nic.
co do samej propozycji.
1. Jestem przeciwny wprowadzaniu NewGRF.
2.a) Można skrócić. PS. Obliczenia są złe, ponieważ rok trwa 12 minut. 10 lat=120min=2h
b) Jestem za ograniczeniem pojazdów.
PS. Można by dystrybucję towarów ustawić na "manualną", bo czasem pociągi jeżdżą puste (głównie pasażerskie).
Restart skrócony na 2030 rok i dodany Industrial station renewal. Zmiany przy najbliższym restarcie.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości