OpenTTD #Polska - Forum dyskusyjne
Wolna gra jednoosobowa! - Wersja do druku

+- OpenTTD #Polska - Forum dyskusyjne (http://openttd-polska.pl)
+-- Dział: OpenTTD (http://openttd-polska.pl/Forum-OpenTTD)
+--- Dział: Turnieje (http://openttd-polska.pl/Forum-Turnieje)
+--- Wątek: Wolna gra jednoosobowa! (/Thread-Wolna-gra-jednoosobowa)

Wolna gra jednoosobowa! - Rysh - 12-11-2015

Jeżeli ktoś nie lubi grać multiplayer zapraszam do zmierzenia się w prostym scenariuszu przygotowanym na tą okazję. Jeżeli będzie zainteresowanie będę próbował z różnymi ustawieniami oraz NewGRF.

Wątek powstał w celach edukacyjnych dla nowych graczy jak i starych wyjadaczy w celu przekazania swojej wiedzy. Dlatego aktywnych użytkowników zapraszam do udzielania rad młodszym kolegom.

Można chwalić się swoimi wypocinami w tym wątku lub na portalu wykop.pl pod tagiem #openttd.

[attachment=672]
Powyższy scenariusz nie zawiera żadnych dodatków (newgrf). Mapa mała 256x256 dlatego trzeba dać z siebie wszystko żeby wyciągnąć z niej jak najwięcej Smiley29

RE: Wolna gra jednoosobowa! - Sander - 12-11-2015

Szczerze mowiac... zbyt prosto... szybko sie nudzi Sad

RE: Wolna gra jednoosobowa! - pAter - 12-11-2015

(12-11-2015, 21:51)Sander napisał(a): Szczerze mowiac... zbyt prosto... szybko sie nudzi Sad

To pochwal się swoją firmą Smile Jaką masz ocenę działalności? Przychód? Obrót? Wartość firmy? Największe miasto?

Niby gra jednoosobowa, ale w gruncie rzeczy można konkurować między sobą, porównując swoje save'y Smile

RE: Wolna gra jednoosobowa! - Sander - 13-11-2015

Jak wspomnialem, mi sie szybko znudzila wiec nawet nie patrzylem, moze dam druga szanse dzisiaj Smile

RE: Wolna gra jednoosobowa! - Rysh - 13-11-2015

Sander mówiłeś że połączyłeś wszystko co było, dawaj save lub big screenshota Smile

RE: Wolna gra jednoosobowa! - MPK Lublin - 13-11-2015

W 9 lat udało mi się połączyć na niezmienionych oczywiście ustawieniach wszystkie kopalnie oraz dodatkowo Hutę oraz 1 farmę z fabryką.
W międzyczasie powstawało trochę hut,Fabryk,Tartaków itp ale budowałem połączenia tylko do tych istniejących.
Dodatkowo zmontowałem 1 autobus bo w planie mam wożenie goodsów których aktualnie nic nie akceptuje. I taka ciekawostka - UFO zniszczyło 1 ciężarówkę na węgiel ale na szczęście rating stacji nie spadł pomimo że ta ciężarówka była pełna.

RE: Wolna gra jednoosobowa! - Sander - 13-11-2015

MPK czy jak tam masz na imie :E ciesz sie ze nie nawiedzaly Cie tąpniecia ... ^^

RE: Wolna gra jednoosobowa! - MPK Lublin - 13-11-2015

Było jedno ale niedługo po rozpoczęciu scenariusza, gdy nawet nie myślałem o połączeniu z drugą stroną mapy.

RE: Wolna gra jednoosobowa! - Rysh - 14-11-2015

Skupiłeś się na tych samych przedsiębiorstwach co ja na początku Smile
U mnie na razie panuje chaos Big Grin

RE: Wolna gra jednoosobowa! - KJ(KeyJey)[PL] - 14-11-2015

Można odwiedzić moją sygnaturę tyle w temacie Wink Poza tym dział turnieje raczej nie pasuje do tego topiku jak już to dział Poradniki.

RE: Wolna gra jednoosobowa! - Rysh - 14-11-2015

(14-11-2015, 12:35)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): dział turnieje raczej nie pasuje do tego topiku jak już to dział Poradniki.
Na koniec zostanie wyłoniony zwycięzca który wygrywa "nic"

Cytat:MPK czy jak tam masz na imie :E ciesz sie ze nie nawiedzaly Cie tąpniecia ... ^^
Wyłączę to w następnym scenariuszu :/

RE: Wolna gra jednoosobowa! - Sander - 14-11-2015

Moj save bedzie nieadekwatny do porownania, za duzo alt-tabowania Smiley62

RE: Wolna gra jednoosobowa! - MPK Lublin - 15-11-2015

1965. Przez 2 lata zmagałem się z korkiem na jednej magistrali, ale wymiana lokomotyw na te trochę mniej psujące się sporo pomogła.
Ogólnie strasznie się na tych ustawieniach wszystko psuje... Oraz zastałem kolejne UFO xD

Aktualizacja 1969: Połączone są już wszystkie przedsiębiorstwa we wszystkich koniecznych kierunkach.

RE: Wolna gra jednoosobowa! - pAter - 16-11-2015

Już mi się nie chce Tongue

[Obrazek: a9WDMmKm.png]

Tutaj mój 13-godzinny stream: http://www.twitch.tv/pater_/v/25901035

RE: Wolna gra jednoosobowa! - Sander - 17-11-2015

Gratki Pater, ale az tak to tez by mi sie nie chcialo ^^

RE: Wolna gra jednoosobowa! - TadeuszD - 22-11-2015

Na razie nie mam co się równać z PAterem, ale w wolnych chwilach udało mi się przejść przez pierwszych 17 lat scenariusza. Pomimo tąpnięć i nalotów UFO udało mi się zbudować sieć jak w załączniku... Wink
Transportuję węgiel, drewno, rudę, stal oraz zboże i żywiec. Teraz rozwijam kilka miast, żeby mieć gdzie odsyłać towary.

RE: Wolna gra jednoosobowa! - pAter - 23-11-2015

Dorzucam wam swoje save'y, które robiłem mniej więcej co 5 lat - będzie jak porównywać Wink

RE: Wolna gra jednoosobowa! - KJ(KeyJey)[PL] - 28-11-2015

Poza tym edukacyjnie można się udzielać w dziale Poradniki, temat nie rozwiązuje typowych dla gracza problemów chyba że:
- jest opisany rodzaj pomocy
- co budujemy i jak
- szczegółowe objaśnienie save'a z gry (pokazanie co i jak)

Dla wzrokowców save'y z gry dla nie wzrokowców sorry vine tu Tongue

RE: Wolna gra jednoosobowa! - Sander - 28-11-2015

(28-11-2015, 01:58)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): sorry vine tu Tongue

masz na mysli winnetou?