Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mam pytanie jak zalozyc nowy serwer i jak inne osoby moga dolaczyc do gry
witam wszystkich
mam nastepujace pytanie jak zalozyc nowy serwer na open ttd wersja 1.0.4 bo te co sa juz na liscie sa zaczete i maja po kilka lat(czas w grze)
jak klikam zakladanie serwera to wyskakuje mi jakis numer serwera pozniej dajem uruchom i wchodzi na gre
chcialbym zagrac z kolegom od poczatku podajem mu numer serwera i kolega tego numeru nie widzi u siebie lub jak kolega zalozy serwer i mi poda numer to pisze mi z boku po prawej stronie serwer wylaczony jak kolega jest na grze i ma zalaczonom pauze

czy idzie jakos zapisac gre lub przerwac tak zeby czas nie lecial
use hamachi.

forum -> search -> hamachi
Co do zapisu gry, klient (bo z tej pozycji piszę) może zapisać stan gry tak jak przy grze lokalnej.
obydwoje mamy zainstalowane hamachi i tez nie mozna wejsc na serwer ktory zostaje utworzony przez jednego z nas pisze serwer wylaczony
Poszukaj dobrze na forum bo są takie wątki na bank a nie chce mi się na każde pytanie przeklejać linków z jednego tematu do drugiego.
Uruchomienie serwera było opisane dla różnych sytuacji w sieci, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie: tak jak Rysh napisał - Hamachi.
Jeśli nie uda Ci się zrobić tego wg wyszukanego posta to napisz tutaj w czym konkretnie masz problem, jaka wersja gry, jakie systemy, czy firewall włączony, jaki status Hamachi czy innego VPN... Nie jesteśmy w stanie Ci pomóc, jeśli napiszesz "bo mi nie działa".

PS. Może lepiej słownik ortograficzny poczytać?
wersja gry open ttd 1.0.4
ja mam xp kolega windows7
firewall u kolegi wyłączony u mnie też wyłączony
hamachi wersji 2.0.3.89
Włącz Hamachi / utwórz sieć / nazwij ją ustaw hasło / stworzyło sieć. Niech kolega też włączy hamachi/ dołącz do istniejącej sieci i wpisuje tam nazwę i hasło sieci. Ja tak grałem z bratem i wszystko działało
hamachi mam włączone sieć założona wchodzimy na chmachi i jesteśmy w jednej sieci tylko jak na open ttd jeden z nas założy nowy serwer i da mi numer serwera to na liście serwerów widzę ten numer klikam na niego i pisze mi po prawej stronie serwer wyłączony (dołącz do gry też nie jest podświetlone podświetlone mam tylko odśwież serwer )
(03-02-2011, 01:20)arek1975 napisał(a): założy nowy serwer i da mi numer serwera
Ten numer serwera to IPTongueort. Może wpisujesz samo IP bez portu i dlatego nie działa.
IP oczywiście z hamachi wpisujesz?
Ale jak stworzyliście sieć, to ona jest LAN, więc stwórz serwer na lanie, i niech on tam go szuka
i co, działa czy nie?
Wchodzisz no gre wieloosbową i tam pisze:dodaj server!
Dzięki za sugestię, ale po 5 latach chyba się nie przyda temu użytkownikowi...
Noo, po co odpowiedź?! Przecież dziś serwery tworzą się i ustawiają same, więc nie ma potrzeby dodania wskazówek dla osób, które będą chciały to zrobić w przyszłości!
---
Ale tak serio, jeśli tematy nie są blokowane, to nie powinno się robić problemu, że ktoś zabiera głos Wink
(06-11-2016, 20:33)ja14n napisał(a): Wchodzisz no gre wieloosbową i tam pisze:dodaj server!
Dzięki! W końcu po tylu latach udało mi się uruchomić serwer!
Mi głównie chodzi o to, że wszystko się zmienia w przedziale czasu. Może doszła jakaś opcja ułatwiająca wraz z nową wersją gry. Wszystko się może zmienić. Dlatego odpowiedz po tylu latach jest trochę dziwna.
Tak, czy inaczej niezbędnym elementem założenia serwera jest albo zewnętrzne IP albo wspólna sieć z tej samej puli adresowej - co daje VPN. Programy do VPN się mnożą i każdy z biegiem czasu działa inaczej, więc temat nigdy nie będzie uniwersalny dla wszystkich.
Przecież to się nie zmieniło i mało prawdopodobne, że się zmieni. To nie newGRF.

Nawet problem z ustawieniami operatorów się nie zmienił Big Grin
Ale np programy, którymi tworzysz tunel się zmieniają...
IPv4 wymiera. To także należy wziąć pod uwage.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości