Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolna gra jednoosobowa!
Jeżeli ktoś nie lubi grać multiplayer zapraszam do zmierzenia się w prostym scenariuszu przygotowanym na tą okazję. Jeżeli będzie zainteresowanie będę próbował z różnymi ustawieniami oraz NewGRF.

Wątek powstał w celach edukacyjnych dla nowych graczy jak i starych wyjadaczy w celu przekazania swojej wiedzy. Dlatego aktywnych użytkowników zapraszam do udzielania rad młodszym kolegom.

Można chwalić się swoimi wypocinami w tym wątku lub na portalu wykop.pl pod tagiem #openttd.

.scn   openttd-polska.pl & wykop.pl.scn (Rozmiar: 51.07 KB / Pobrań: 150)
Powyższy scenariusz nie zawiera żadnych dodatków (newgrf). Mapa mała 256x256 dlatego trzeba dać z siebie wszystko żeby wyciągnąć z niej jak najwięcej Smiley29
Szczerze mowiac... zbyt prosto... szybko sie nudzi Sad
(12-11-2015, 21:51)Sander napisał(a): Szczerze mowiac... zbyt prosto... szybko sie nudzi Sad

To pochwal się swoją firmą Smile Jaką masz ocenę działalności? Przychód? Obrót? Wartość firmy? Największe miasto?

Niby gra jednoosobowa, ale w gruncie rzeczy można konkurować między sobą, porównując swoje save'y Smile
Jak wspomnialem, mi sie szybko znudzila wiec nawet nie patrzylem, moze dam druga szanse dzisiaj Smile
Sander mówiłeś że połączyłeś wszystko co było, dawaj save lub big screenshota Smile
W 9 lat udało mi się połączyć na niezmienionych oczywiście ustawieniach wszystkie kopalnie oraz dodatkowo Hutę oraz 1 farmę z fabryką.
W międzyczasie powstawało trochę hut,Fabryk,Tartaków itp ale budowałem połączenia tylko do tych istniejących.
Dodatkowo zmontowałem 1 autobus bo w planie mam wożenie goodsów których aktualnie nic nie akceptuje. I taka ciekawostka - UFO zniszczyło 1 ciężarówkę na węgiel ale na szczęście rating stacji nie spadł pomimo że ta ciężarówka była pełna.

Załączone pliki
.sav   Trans Wungiel, 2 sty 1959.sav (Rozmiar: 96.83 KB / Pobrań: 78)
MPK czy jak tam masz na imie :E ciesz sie ze nie nawiedzaly Cie tąpniecia ... ^^
Było jedno ale niedługo po rozpoczęciu scenariusza, gdy nawet nie myślałem o połączeniu z drugą stroną mapy.
Skupiłeś się na tych samych przedsiębiorstwach co ja na początku Smile
U mnie na razie panuje chaos Big Grin

Załączone pliki
.sav   Nowa Motława Transport, 9 lis 1965.sav (Rozmiar: 103.58 KB / Pobrań: 92)
Można odwiedzić moją sygnaturę tyle w temacie Wink Poza tym dział turnieje raczej nie pasuje do tego topiku jak już to dział Poradniki.
(14-11-2015, 12:35)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): dział turnieje raczej nie pasuje do tego topiku jak już to dział Poradniki.
Na koniec zostanie wyłoniony zwycięzca który wygrywa "nic"

Cytat:MPK czy jak tam masz na imie :E ciesz sie ze nie nawiedzaly Cie tąpniecia ... ^^
Wyłączę to w następnym scenariuszu :/
Moj save bedzie nieadekwatny do porownania, za duzo alt-tabowania Smiley62

Załączone pliki
.sav   Szczecin Transport, 8 sie 1986.sav (Rozmiar: 146.52 KB / Pobrań: 83)
1965. Przez 2 lata zmagałem się z korkiem na jednej magistrali, ale wymiana lokomotyw na te trochę mniej psujące się sporo pomogła.
Ogólnie strasznie się na tych ustawieniach wszystko psuje... Oraz zastałem kolejne UFO xD

Aktualizacja 1969: Połączone są już wszystkie przedsiębiorstwa we wszystkich koniecznych kierunkach.

Załączone pliki
.sav   Trans Wungiel, 1 lut 1969.sav (Rozmiar: 135.13 KB / Pobrań: 73)
Już mi się nie chce Tongue

[Obrazek: a9WDMmKm.png]

Tutaj mój 13-godzinny stream: http://www.twitch.tv/pater_/v/25901035

Załączone pliki
.sav   pAter Transport, 2009-02-23.sav (Rozmiar: 194.52 KB / Pobrań: 89)
Gratki Pater, ale az tak to tez by mi sie nie chcialo ^^
Na razie nie mam co się równać z PAterem, ale w wolnych chwilach udało mi się przejść przez pierwszych 17 lat scenariusza. Pomimo tąpnięć i nalotów UFO udało mi się zbudować sieć jak w załączniku... Wink
Transportuję węgiel, drewno, rudę, stal oraz zboże i żywiec. Teraz rozwijam kilka miast, żeby mieć gdzie odsyłać towary.

Załączone pliki
.sav   Ozimek Transport, 5 lip 1967.sav (Rozmiar: 122.66 KB / Pobrań: 82)
Dorzucam wam swoje save'y, które robiłem mniej więcej co 5 lat - będzie jak porównywać Wink

Załączone pliki
.zip   pAter Transport, 1962-2009.zip (Rozmiar: 1.45 MB / Pobrań: 84)
Poza tym edukacyjnie można się udzielać w dziale Poradniki, temat nie rozwiązuje typowych dla gracza problemów chyba że:
- jest opisany rodzaj pomocy
- co budujemy i jak
- szczegółowe objaśnienie save'a z gry (pokazanie co i jak)

Dla wzrokowców save'y z gry dla nie wzrokowców sorry vine tu Tongue
(28-11-2015, 01:58)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): sorry vine tu Tongue

masz na mysli winnetou?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości