Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielki temat wiedzy
SPIS różnych różności o TTD(wszystkie informacje uprzątnięte w jeden temat z tego forum Big Grin + coś ode mnie)
Jak macie propozycje zastrzeżenia to PISZCIE!

============SPIS TREŚCI=================

1. Początkowe terminy
    • 1.1 Stacja terminus
    • 1.2 Stacja ro-ro
    • 1.3 Stacja - drive-thru
    • 1.4 Semafory
    • 1.5 Rozkład jazdy
    • 1.6 Klonowanie pociągów/rozkładów jazdy
    • 1.7 Mosty - info
  2. Zaawansowane
    • 2.1 Współdzielone rozkazy
    • 2.2 TeamPlay
    • 2.3 Najczęściej popełniane błędy
    • 2.4 Rozstawienie Depotów
  3. Expert :
    • 3.1 Przychód za towary
    • 3.2 Mechanika gry
  4. Dodatkowe źródła wiedzy
    • 4.1 Wiki OTTD
    • 4.2 Porady by KJ
    • 4.3 Poradnik by Jajozglowy
    • 4.4 Nasze własne Skrzyżowania
    • 4.5 Klawisze
    • 4.6 Samouczek schematowy by KJ
    • 4.7 Mój przyjaciel Ctrl by Mike
    • 4.8 Skróty klawiszowe by Mike
    • 4.9 Warunkowy skok poleceń by niemiec
    • 4.10 Przydatne funkcje by niemiec i Pawilonek
    • 4.11 F.A.Q.

========================================

===============POMOC====================
Treści odnajdujemy wciskajc ctrl+f w przeglądarce.

=============CHANGELOG==================
Kod:
21.02.2010 - Pierwsza wersja WTW
20.08.2013 - Naprawienie linków w WTW

===========PRAWDZIWA TREŚĆ==============

1.1 Stacje terminus - jest stacja, która kończy dana linię kolejową. Pociąg wjeżdża i wyjeżdża z tej samej strony. Często używane są na początku gry lub przy małych liniach kolejowych.[obr1]
1.2 Stacja ro-ro
1.3 Stacja Drive-Thru - Jest to stacja z dodatkowym torem bocznym, który służy do nie wjechania na stacje[obr2]
1.4 Semafory - pomocne narzędzia do kontrolowania ruchu na twoich torach. Są 2 rodzaje semaforów:
  • [Obrazek: Signal_Electric.png]Elektryczne
  • [Obrazek: Signal_Semaphore.png]Mechaniczne
Semafory dzielą się także na :
  • [Obrazek: Signal_Semaphore.png][Obrazek: Signal_Electric.png]Zwykłe semafory
  • [Obrazek: Signal_Semaphore_Pre-Signal.png][Obrazek: Signal_Electric_Pre-Signal.png]Pre-sygnały
  • [Obrazek: Signal_Semaphore_Path.png][Obrazek: Signal_Electric_Path.png]Path-sygnały
Semafory są najważniejszym narzędziem budowy, jeśli chcemy myśleć o dobrze prosperującej linii kolejowej.
Ich zastosowanie jest omawiane w tych wątkach : [1] ,[]
1.5. Rozkład jazdy - Posiada go każdy pojazd w OTTD. Służą do dokładnego ustalenia odwiedzanych stacji przez nasze pojazdy. Rozkład jazdy zapełniamy rozkazami dla danego pociągu.
Rodzaje rozkazów :
  • Non-stop(nie zatrzymuj sie) - pociąg w przypadku takiego rozkazu nie zatrzyma sieęna stacji, lecz przejedzie przez nią.
  • Go to(Idź do) - Pociąg dojedzie na stacje i się na niej rozładuje/załaduje.
  • Full load(pełny załadunek) - Pociąg na danej stacji będzie czekał, aż załaduje się do pełna.
  • Unload(Rozładunek) - Pociąg zostawi towar na danej stacji, przekazując go fabryce.
  • Transfer(transfer ^^) - Pociąg zostawi towar na danej stacji, który będzie mógł zostać przewieziony przez inne pociągi.
1.6 Klonowanie pociągów/rozkladów jazdy - Pociągi możemy klonować jedynie w depocie(lokomotywowni/zajezdni/serwisie) klikając na ikonce 2 pociągów w aktywnym oknie danej lokomotywy, która jest zatrzymana w depocie.
Aby sklonować rozkład jazdy należy :
  1. Otwórz okienko rozkładów jazdy.
  2. Kliknij na rozkaz 'go to'.
  3. Zamiast klikać na stacje docelową, kliknij na pociąg, którego rozkazy masz skopiować.
1.7 Mosty - info (ENG)

2.1 Współdzielone rozkazy - Polegają na tym, że dane lokomotywy posiadają ten sam rozkład jazdy. Nie jest to jednakże kopia rozkładu(jak w przypadku klonowania(1.6) )lecz ten sam rozkład jazdy u wszystkich pociągów. Niesie to ze sobą fakt, że zmiana rozkładu w jednym pociągu powoduje od razu zmianę rozkładu innych. Więcej info : [4]
2.2 TeamPlay - TeamPlay to innymi słowy gra drużynowa. Grając zespołowo mamy więcej par rąk do budowy magistrali. TeamPlay : [5]
2.3 Najczęściej popełniane błędy
2.4 Rozstawienie Depotów - Jedna z ważniejszych kwestii, bez depotów nasze pociągi psułyby się co 10m.link : [6]

3.1 Mechanika gry

=========Dodatkowe źródła wiedzy==============

4.1 Wiki OTTD
4.2 Porady by KJ
4.3 Poradnik by Jajozglowy
4.4 Nasze własne Skrzyżowania - Nie w każdym poście są skrzyżowania
4.5 Klawisze
4.6 Samouczek schematowy by KJ - filmik
Download samouczka schematowego
4.7 Mój przyjaciel Ctrl by Mike
4.8 Skróty klawiszowe by Mike (Wersja pdf dla nie lubiących RapidShare)
4.9 Warunkowy skok poleceń by niemiec
4.10 Przydatne funkcje by niemiec i Pawilonek
4.11 F.A.Q.

Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie wyłącznie za zgodą właściciela
Poprawiłem literówki, drobne zmiany kosmetyczne, dodane skróty klawiszowe i przyjaciel Ctrl, w samouczku dałem link do mojego filmiku(nie zauważyłem, że już jest) i przypiąłem temat Wink
btw. może linki damy od razu w spisie treści?
wtedy ''zniebiesćieje' tekst Big Grin
Chodzi mi o to, że jest spis treści przechodzisz do tekstu a tam link do innego tematu. Moim skromnym zdaniem, od razu ze spisu treści dać link do innego tematu.
Dodałem kolejny efekt, tym razem świątecznej nudy.

Seria filmików z przydatnymi bajerami ułatwiającymi grę. Na dziś(7.04.10) są 4 filmiki. Na razie docelowo będzie ich 8. Filmiki bez wcześniej ustalonego tekstu, mówiłem co mi do głowy przyszło Tongue

Pozycja 4.10

EDIT:
Dodane pozostałe 4 filmiki.
Dodano pozycję 4.11 - FAQ.
Linki są już aktualne
Wymoderowano.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości