Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turnieje Shoutbox (wasze propozycje, wrażenia z turniejów, rozmowy na ich temat)
Tak jak w temacie w tym topiku możecie:
- wyrażać swoje opinie odnośnie turniejów
- dawać propozycje nowych turniejów (czas trwania, zasady itp.)
- porozmawiać sobie na ich temat

pozdrawiam
KJ(KeyJey)[PL]
hemph..moze niekownencjonalny rozwoj kopalni?(2 godziny-3 godziny gry)?
Nie podoba mi sie nie ustalenie wcześniej dokladnych warunkow gry. W ostatnim turnieju nie było nic wiadomo na temat jakie będą grf, rok początku, warunki terenu i inne. Rozczrowałem się bo taktykę rozwoju miasta mniałem silnie związane z grf na teamsie czy biggerze a okazało się że zabrakło ich i cała technika rozwoju miasta padła...
shoter:

właśnie o tym pisze a pomysł jako pierwszy zasygnalizował Alkomat Wink później Pawilonek a teraz ty Wink mam nadzieje, że ten turniej każdemu przypadnie do gustu Wink

KOZACKI BOHUN:

bez warunków gry nie było by turnieju chyba pod tym wzgledem sie ze mna zgodzisz Wink grf tym zajmuja sie wszyscy na forum i glosuja w ankietach odnosnie nich, teren (jeżeli ci chodziło o rodzaj mapy) jest tak samo jak grf uzgadniany w ankietach, lub prywatnych dyskusjacach, adminow wiesz w jakim dziale Wink
Konfiguracja serwerów na czas turnieju nie zmienia się. Zasady są ustalane od góry w temacie z zapowiedzią turnieju.

KJ, nie jestem pewny co do wersji serwera jaka będzie w kwietniu ale na pewno najnowsza. Przygotujcie się na to.
Jeżeli zmieni się wersja to w nawiasie jak jest podana też się ją zmieni wtedy wszystko będzie wiadome Wink
tylko mouse,nie wprowadzajcie zmian 5 min przed turniejem.Tylko minimum 1 dzien przed...Bo to chamskie było Tongue (RC1 był wtedy od kilku dni,nawet KJ'a nie poinformowaliscie,FE!)
Pisałem mu na Gadu, a że nie używa... :>
Ten turniej będzie się opierał na fabrykach. Im więcej dostarczysz, tym więcej wyprodukują.
W każdym razie weekend nie wszystkim pasuje.
ehh...szkoda ze na tym sie bedzie opieral =,...Wszyscy beda uzywali fabryk(przyjmuja AZ 3 rozne surowce)...Ja nadal jestem za zmiana fabryk na kopalnie Tongue
Ja również. Jak będzie dokładnie ustalana wartość produkcji w fabrykach? Przecież ona zmienia się bez przerwy. Lepiej rezerwacja jakiejś kopalni. Tylko jeszcze nie wiadomo jak będą ustalane towary z farm - tylko jeden towar, suma czy średnia?
Przecież to proste, produkcje masz co miesiąc. Wystarczy, że zobaczy się na produkcję pod koniec miesiąca, trzeba ustalić którego.

Jednak to też nie jest precyzyjne. Zakładając, że pociągi jeżdżą 100 dni na trase to ciężko jest ustalić kiedy co przyjedzie. Zawsze można w ostatni miesiąc zrobić 50 pociągów w 10 depotach, napełnić je towarem i puścić w przed ostatnim miesiącu Big Grin W końcu kasa się nie liczy.

btw nie lepiej brać dane z ilości towarów przewiezionych? (nie liczyć pasażerów bo tego jest na potęge)
(05-03-2010, 15:39)Rysh napisał(a): W każdym razie weekend nie wszystkim pasuje.

tu sie zgadzam nie da sie zrobic np w srode??
propozycja co do turnieju: zróbcie turniej na największą firmę tyle ze żeby było trudniej to podnieść poziom wody! Będą wyspy i na początku nikt nie będzie budował tras przez połowe mapy!!
grzybek69, zrób ankietę w odpowiednim dziale. Jak przejdzie to się zmieni cfg. Jak wiadomo, turniej odbywa się na aktualnym dla danego serwera cfg.
Znaczy tak przełożyć turniej na niedziel mogę to żaden problem, co do zasad sądzę, że są dobre i nie trzeba ich zmieniać, odnośnie cfg Mouse napisał powyżej o co koman Wink
Według mnie zasady powinny być zmienione,jak ktoś juz wspomniał to jakis gracz moze sobie kilka meichow przed koncem gry naladaowac mase ciuffci i mieć...zajebisty rozładunek :|.A nad kopalnia pracuje sie przez cala gre
(09-03-2010, 14:50)shoter napisał(a): A nad kopalnia pracuje sie przez cala gre
Albo Cię nie rozumiem, albo nie czytałeś mechaniki gry. Rozwój kopalni to kwestia losowa i nie trzeba być geniuszem by 5 minut przed końcem turnieju zająć kopalnie, która produkuje najwięcej i wygrać cały turniej. Kopalnie zajęte przez graczy mogą rozwijać się wolniej od kopalnie którymi nikt się nie zajmuje... Równie dobrze zwycięzce turnieju można wybrać rzucając kościami.
Zasady jakie daje KJ są jakie są, ale przynajmniej nie opierają się na loswości.
Alkomat ma rację, nie ma metody na 100% rozwój produkcji surowców, to jest losowe. Wiadomo - jak się odbiera to nie maleje nagle o 50%, są małe wahania. Mamy tylko gwarancję, że fabryka nie zniknie (wyjątkiem jest Oil wheels)

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości