Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TS] Team Speak
Hej,
Stworzyliśmy serwer TeamSpeak dla graczy Openttd-Polska.pl. 
Zapraszamy chętnych do komunikacji głosowej podczas gry.

Serwer: openttd-polska.pl
Wymagany TeamSpeak3

Ekipa Openttd-Polska.pl
Wpadlem z ciekawosci po 22 zobaczyc czy ktos tam wchodzi, wlazlem sobie na jedyny zaludniony kanal i nawet nie zdazylem skonfigurowac mikrofonu, a zostalem wyrzucony bez ani me ani be i zmieniono jego haslo. Mila atmosfera, nie ma co. Tongue
Akurat ten kanał, na który wszedłeś nie jest ogólnodostępny.
Rzecz która wymaga konfiguracji i tak mi się wydaję trzeba TS szerzej opisać jak mają się na nim pojawić ludzie Smile
Jak ktos nie umie sobie TSa skonfigurowac to najlepiej niech w ogole nie wchodzi Smile Nie przesadzajmy zeby robic guide`a na 10 letni program ktory wszyscy doskonale znaja..
(04-02-2017, 11:58)Sander napisał(a): Jak ktos nie umie sobie TSa skonfigurowac to najlepiej niech w ogole nie wchodzi Smile  Nie przesadzajmy zeby robic guide`a na 10 letni program ktory wszyscy doskonale znaja..

Z tego co pamiętam, to wpisuje się tam IP daje połącz i gotowe. Zgadza się?
(04-02-2017, 13:39)Rysh napisał(a):
(04-02-2017, 11:58)Sander napisał(a): Jak ktos nie umie sobie TSa skonfigurowac to najlepiej niech w ogole nie wchodzi Smile  Nie przesadzajmy zeby robic guide`a na 10 letni program ktory wszyscy doskonale znaja..

Z tego co pamiętam, to wpisuje się tam IP daje połącz i gotowe. Zgadza się?

Chodzi o to, aby napisać adres serwera IP aby ludzi mogli się połączyć Smile
Przecież adres jest podany w pierwszym poście...
(04-02-2017, 15:09)showman napisał(a): Przecież adres jest podany w pierwszym poście...

Gdzie bo nie widzę?
(23-01-2017, 21:27)Mouse napisał(a): Serwer: openttd-polska.pl

Jeśli bardzo potrzebujesz instrukcję to proszę:
1. Zainstaluj Teamspeak3 z oficjalnej strony.
2. Uruchom Teamspeak3.
3. Wybierz "Połączenia" a następnie "Połącz" i wpisz nazwę serwera oraz nick.
4. Wybierz "Połącz"
Widać jednak potrzeba instrukcji "jak dla debila" czasami...
Chodzi mi aby był napisany adres IP aby go skopiować i wkleić i tyle. Mam już TS i nie potrzebuje instrukcji, ale miło by było jakby był podany adres IP na początku wątku i tyle.
Ehh, ale co to zmienia jak podamy adres IP? Wstukujesz adres forum i gadasz. Prosta sprawa, każdy to zapamięta bo każdy ten adres zna. Kopiujesz nazwę i wklejasz, jak komuś się nie chce kopiować to wystarczy, że napisze. Chyba lepiej pisać nazwę, którą znasz, niż cyferki z kropkami?
Nigdy przy wchodzeniu na jakikolwiek adres teamspeak nie wpisywałem adresu IP. Tongue To się robi przy np. robieniu gry Lan wpisywanie IP
Adres IP nie potrzebuje DNS.
Po to wynaleziono domeny żeby nie trzeba było wpisywać IP.
Ale z IP jest szybciej. DNS-y mają często zwiechy.
Coooooooooooooooooooooooooooooooo? Czy te 200ms aż tak bardzo cie boli?
Np. w OpenTTD by zawsze się pojawiał dany nam serwer na liście musimy jego IP wpisać.

Do wersji 1.7 Beta w Minecrafcie trzeba było wpisywać IP żeby na jakiś serwer się połączyć.

W Factorio po kliknięciu przycisku "Podłącz do serwera" trzeba wpisać adres IP.

To przykłady kiedy nadal używa się/kiedyś trzeba było użyć adresu IP.

Nie wiem czy dobrze odpowiedziałem ale mam nadzieję, że zaakceptujecie.
Mam nadzieję, że nie zrobiłem tym postem duży offtop (nie na temat).
Tam się wpisuje IP z palca ponieważ nikomu nie chce się bulić za master server. Który i tak de facto nie jest potrzebny w tych grach Smile.

Tak czy siak można tam zapewne też użyć nazwy mnemonicznej więc bez różnicy tak jak w tym przypadku.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości