Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoloty Samoloty z polskiego nieba
Cześć,

Znowu mnie naszło na powrót do OTTD. Gram już jakiś czas, przegrzebałem obecne zasoby nowych grafik w internecie i widzę, że wiele w temacie awiacji się nie zmieniło. Sam niestety nie mam pojęcia o programowaniu grafik, realnie patrząc na naukę rysowania grafik nie mam czasu. Ale możliwe, że są takie osoby które chciałyby się tym zająć. Mamy dużo porządnych grafik nawiązujących do naszego kraju. Trochę szkoda, że lotnictwo leży. Wiem, że samoloty same w sobie nie są największą atrakcją i nieco psują grę czasem. Ale stworzenie realistycznej grafiki mogłoby rozwiązać te problemy. Najlepiej poprzez wyregulowanie kosztów zakupu, eksploatacji i zarobków samolotów. Mogłoby się okazać, że zarobienie na samolotach wymaga niezłego nakombinowania się. Tak jak z resztą w rzeczywistości Smiley2 

Mam kilka pomysłów do zaproponowania:
  • Umieszczenie w grafice nie jedynie samolotów LOT-u, a różnych typów różnych przewoźników którzy pojawiają się nad Polska w przyjętym zakresie czasu.
  • Umieszczenie tych samych typów samolotów jako osobny model do wyboru, ale w malowaniach różnych przewoźników - wtedy zależnie od tego jaki jest to przewoźnik ten sam samolot będzie mieć inne koszty eksploatacji, inną żywotność i inną cenę.Przykładowo osobną umieszczone byłby Airbusy A320 linii Wizzair i linii Lufthansa. Pierwszy miałby niższe koszty zakupu i niższą żywotność, drugi miały wyższe oba parametry. Mogłaby być też inna liczba pasażerów czy zarobek z przewozu (o ile reguluje to grafika). Podobnie można by umieścić różne B737 różnych przewoźników.
  • Stopniowe rozwijanie setu poprzez dodawanie samolotów, przewoźników i modyfikację wszelkich parametrów związanych z pieniążkami. W razie skończenia się chęci projekt by nie upadł całkowicie.
Niestety nie jestem w stanie sam wykonać takiej grafiki. Mogę za to wspomóc stronę merytoryczną i prowadzić testy. Oczywiście zdaje sobie sprawę z zaangażowania jakiego wymagałoby to od wykonawcy/wykonawców. Dla tego też proszę traktować post jako wyłącznie pewną propozycję, a nie życzenie Smiley2
Czy może ktoś byłby w stanie z jakiegoś setu wyciągnąć przykładową grafikę jakiegoś Boeinga 737 albo Airbusa 320? Spróbowałbym swoich możliwości z kolorowaniu pikseli.
WAS - tam możesz próbować się czegoś dowiedzieć i pomóc w tworzeniu nowych malowań.
To znowu ja. Spróbowałem namalować swoje pierwsze cokolwiek do OTTD. Lotowski B737-400. Na razie tylko trzy "rzuty" z tym, że boczne sylwetki są namalowane innymi sposobami (dla próby). Chętnie dowiedziałbym się od doświadczonych czy to idzie w sensowną stronę.

[Obrazek: 734lot.png]
Ładnie, ale kto to później zakoduje...?  Smiley24
(21-07-2016, 12:36)101ksl napisał(a): Ładnie, ale kto to później zakoduje...?  Smiley24

Koder  Smiley16
(21-07-2016, 12:36)101ksl napisał(a): Ładnie, ale kto to później zakoduje...?  Smiley24
Któryś z twórców dodatku. To tylko nowe grafiki do wyboru. Od dłuższego czasu rozwijana jest nowa wersja dodatku z paroma większymi zmianami, w tym nowymi samolotami jak wielki An-225 czy Boeing 787 Dreamliner. Jest gdzieś ona dostępna, ale nie pamiętam w tej chwili nazwy tej strony. Kiedy w końcu ona wyjdzie? Nie wiadomo, ale stworzyć parę nowych grafik i dodać je do projektu zawsze można.
Ogólnie pomysł Smoka co do stworzenia setu z samolotami z polskiego nieba wydaje mi się zbyt niszowy, aby miał sens. Ale samo stworzenie grafik samolotów w barwach Lot'u i innych polskich przewoźników na podstawie już istniejących i dodanie ich do WAS'a jak najbardziej jest ciekawy.
Co do samych grafik, przyznam, że wyszły one lepiej niż te, które są już obecne w secie (lepiej wygląda ta w górnym rzucie, ale z ogonem z drugiego). No i w końcu ktoś wziął i ściął ten dziwny "wlot" powietrza pod dziobem maszynySmile Tylko problem w tym, że w takim razie raczej trzeba by było zrobić to dla reszty maszyn.
Chęci ciągle mi nie przeszył, także myślę, że jeszcze trochę porysuję. Niestety doskwiera mi brak czasu.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości