Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Projekt]Od nooba do mistrza.
Wstępna lista:

1. Instalacja done
    • Archiwum
    • Instalator
    • Wrzucanie grafik (w tym starej), dźwięków i muzyki.
  2. Okno gry, ustawienia done
    • Podstawowe opcje typu: zmiana języka, waluty, rozdzielszości itp.
    • Ustawienia zaawansowane - co pomocnego warto włączyć.
    • Grzebanie w configu - zmiana czcionki i jej wielkości.
    • Ustawienia NewGRF
    • Ustawienie i zmiana nicku w multiplayerze
  3. Pierwsze kroki
    • Tworzenie mapy.
    • Przedstawienie przedsiębiorstw, surowców i produktów - co i gdzie wozić.
    • Omówienie dostępnych środków transportu.
    • Transport drogowy
      • Budowa dróg
      • Rodzaje przystanków i punktów ładunkowych
      • Ogólnie jak budować żeby auta się nie gubiły. Tutaj pomoc jak to rozdzielić na tematy.
    • Transport kolejowy
      • Pierwsza linia jednotorowa
      • Pierwsza linia dwutorowa, dwukierunkowa - działanie semaforów.
      • Skrzyżowania jednopoziomowe i odgałęzienia.
      • Rodzaje stacji.
        Tu może odeśle do samouczka schematowego - tam jest to zrobione.
      • Depoty przymusowe i nieprzymusowe.
      • Tworzenie rozkazów.
      • Klonowanie składów i ich wymiana.
    • Transport morski
    • Transport lotniczy
  4. Mój przyjaciel CTRL

Na razie tyle. Co jeszcze?

Jeśli chodzi o rozdzielenie pracy... Jeżeli się już za to wezmę, to ogarnę to sam. Nie lubię zlecać komuś mojej roboty, której mam już cały plan. Także... Będę sam nagrywał i sam gadał. Z obróbką też powinienem sobie poradzić. Jakoś się obyłem z Camtasią Studio 7. Gdy coś będzie gotowe mogę podesłać tekst Czajnikowi - chciał tłumaczyć na angielski. Wtedy dorzucę napisy. Póki co czekam na nowy dysk, który się mocno spóźnia :/
jak było to doskonale widac wczoraj na bigerze 18 nowicjuszowi, generalnie sprawia wszystko problem, wiec sądze ze w tematyce podstaw warto położyć szczególny nacisk na maksymalną jasność treści przekazu, im jasnie tym mniej pytań potem, tylko co ja będę wtedy robił, jak lubie nowicjuszom tłumaczyć podstawy Smile, ale myśle ze pytania chyba zawsze beda sie pojawiały na dalszych etapach
super by było gdyby dorzucić coś na temat rozwoju miast, mysle ze Alki posłuzy radą i wiedzą
jesli zechce
Mała próbka: http://www.youtube.com/view_play_list?p=...000B5D7A2B
Na razie tylko dwa filmiki gotowe. W montażu aktualnie jest część dot. tworzenia mapy i firm w każdym klimacie, czyli co jest produkowane i gdzie przewozić.

Tłumaczenia podjął się Czajnikowiec, napisy będą dodane przez YT.

Gadam trochę zawile Tongue Sprawdźcie to pod względem merytorycznym.
Jak dla mnie wszystko ok.
Jednak mogę się przyczepić do tego, że nie powiedziałeś adresu z którego można pobrać OpenTTD. Jak ktoś ogląda w HD to może zobaczyć na pasku adresu a jak nie to ciężko. Możesz dopisać, nie każdy umie szukać w google. ;P
Mam mały problem. Najzwyczajniej nie wiem o czym mówić w transporcie drogowym. Omówiłem te ikonki przy budowaniu oraz zbudowałem przykładową linię z kopalni do elektrowni. Wydaje mi się, że to mało :/
adresem chyba bym sie nie przejmował jesli ktos trafia na forum czy na poradnik to chyba juz wie z czym ma do czynienia
i faktycznie wie gdzie i jak szukac
co do transportu drogowego może warto rozgraniczyć transport towarów od pasażerki
(24-03-2011, 19:39)niemiec napisał(a): Mam mały problem. Najzwyczajniej nie wiem o czym mówić w transporcie drogowym. Omówiłem te ikonki przy budowaniu oraz zbudowałem przykładową linię z kopalni do elektrowni. Wydaje mi się, że to mało :/

Można dodać, że jet często wykorzystywany transferu. Tongue Chociaż wiele osób woli pociągi.
Drogi jednokierunkowe, jak nie omówiłeś.

Sam nie wiem co może być więcej. Autostradę możesz pokazać. Big Grin
mozesz omowic do czego sluza kasyna, oraz jak budowac linie autobusowe, do paru miast, zeby otrzymac jak najwiekszy zysk
Omowic rozwoj miasta dzieki autobusom
Jak na razie prace wznowione.

Macie pomysł jak ugryźć temat transportu drogowego?
hmm mozesz okreslic w jaki sposób budować linie, żeby przynosiły zyski, żeby nie puszczać tą samą linią wiele busów i ciężarówek w mieście, bo się robią korki. Jakieś takie praktyczne porady, budowa autostrad, przystanków transferowych
Mała aktualizacja. Mozolnie mi to idzie. Dodałem muzyczkę w tle. Oceniajcie.
NewGRF, poziom trudności, nowa mapa - http://www.youtube.com/watch?v=axSShcC0DeE
Multiplayer (zapomniałem do poprzedniego filmiku dodać) - http://www.youtube.com/watch?v=fDrbXTwdbog
Łańcuch przetwarzania, czyli co i gdzie wozić - http://www.youtube.com/watch?v=VS4TIMQjLNw

Wszystkie filmiki: http://www.youtube.com/playlist?list=PLC59168000B5D7A2B
sprawdziłem pierwszy filmik,niestety...twój głos wg mnie stał się tłem twojego głosu, ciężko by sie ciebie słuchalo w celu dowiedzenia się czegokolwiek.

Tyle ode mnie,merytorycznie tych filmików z powodu głośnej muzyki nie jestem w stanie ocenić :/

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości