Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Projekt]Od nooba do mistrza.
(11-03-2011, 19:57)EL_Fuego PL napisał(a): mam kolejne zagadnienie
jakiś prosty przykład linii z wyjaśnieniem od czego zależy dochód ( za krótka linia, właściwa linia, za długa linia {brak kasy})
wyjaśnienie jak optymalnie inwestować by kasy nie zabrakło
ogółem JAK ZACZĄĆ czyli ' buduje moją pierwszą linie"
Po prostu wystarczy powiedzieć: "Im dalej tym większy zysk". W szczegóły nie będę wchodził.

"Buduje moją pierwszą linię"
Będę musiał pomyśleć jak to wkręcić w całość.

zgadzam się z Tobą to widza dla zaawansowanych i można tak stopniowo przechodzić na ambitniejsze tematy. Od instalacji i wytłumaczenia zasady gry, tworzenia rozkładu, budowy torowiska i stacji aż do właśnie takich rozwiązań jak przedstawił Alkomat.
Coś mi się popieprzyło przy łączeniu postów. Wybacz Robert Wink
EL_Fuego PL napisał(a):
(11-03-2011, 20:07)niemiec napisał(a): Po prostu wystarczy powiedzieć: "Im dalej tym większy zysk". W szczegóły nie będę wchodził.

"Buduje moją pierwszą linię"
Będę musiał pomyśleć jak to wkręcić w całość.

teoretycznie tak , ale myślimy o nowicjuszach , pomyślałem ze może lepiej pokazać na czym polega różnica i żeby nie zapędzić się za daleko,
widziałem wiele przypadków wejścia rozpoczęcie brakuje kasy na dalszą budowę, wiec bankructwo, nieliczni zaczynają od początku
znalazłem coś takiego myślę ze przy omawianiu poszczególnych zagadnień możemy się posiłkować tym, oczywiście bez plagiatów
http://translate.google.pl/translate?hl=...sult&resnu
myślę też ze wato było by pokazać jak transwerować towary np.

Las (drewno) ---> Tartak (produkcja towarów)
(wyprodukowane towary) Tartak ---> Miasto
mogło by to być pokazane w formie scrinu
rozmowa z młodym graczem na gg i to co jemu sprawiało problemy

nie wiedziałem wówczas jak brać kilka pociągów na 1 torze żeby się nie zderzały
142920
nie wiedziałem za bardzo jakie lokomotywy brać
142937
że się światła da stawiać też nie wiedziałem
142920
jak z 1 stacji mozna dowozić do innej
spoko mogłem sam doklejać do poprzedniego , nie pomyślałem Smile
Pamiętam swój pierwszy zbudowany pociąg jeszcze w starym TT, ni cholera nie wiedziałem co z nim zrobić. Skończyło się że jeździł w tą i z powrotem na torze długości 10 kratek :/. Potem była pustynia, tam pierwszy raz wydałem rozkazy dla pociągu, dwie stacje prosty tor żadnej sygnalizacji.

Jak dla mnie to trzeba się zastanowić co by dać w pierwszym filmiku, odjąć z tego 10 rzeczy i zrobić to w 10 filmikach a nie w jednym. To co może być oczywiste dla nas nie zawsze może być takie oczywiste dla innych.

masz absolutną racje
Ja swoje pierwsze trasy na początku odgapiałem od komputera. Tongue

Najpierw budowałem prosta linie do 2 stacji, zanim doszedłem co gdzie wozić trochę mi zeszło więc i o tym można wspomnieć. Potem znalazłem rozkazy jak oglądałem sobie okienko z pociągiem więc to może być np następna lekcja. Następny odcinek to mogą być mijanki i krótko o światłach. Potem coś więcej o światłach jednokierunkowych i PBSach. Pre sygnały mogą zostać dla dociekliwych np inny odcinek bo są praktycznie nie używane. Potem magistrale, rozbudowane stacje skrzyżowania itp. Na koniec można dodać do kolekcji filmy z ustawień zaawansowanych które robiliśmy z niemcem.
chodzi mi jeszcze coś takiego po głowie że można skorzystać z już istniejącego poradnika bo to spora kopalnia gotowych pomysłów i może warto jakąś ich część reaktywować, pomagały to tej pory i mogą pomagać dalej, ponadto rozmawiałem wczoraj z Niemcem i dobrym pomysłem okazały sie pytania do graczy nowych przez gg , myśle ze kazdy moze zrobić to co ja jeslima jakieś kontakty z nowicjuszami poprosu ich zapytać co im sprawia nawiekszy problem, ja juz zadziałałem w tym kierunku , wiec moze tez i inni by mogli im wiecej takich odpowiedzi tym bardziej precyzyjny bedzie poradnik
Ja niestety nie mam zadnych znajomych, grających w tę grę. A to bedzie poradnik z głosem czy do czytania?
Cytat:myślę też ze wato było by pokazać jak transwerować towary np.

Las (drewno) ---> Tartak (produkcja towarów)
(wyprodukowane towary) Tartak ---> Miasto
Będzie o tym co gdzie wozić i co jest produkowane.

Cytat:A to bedzie poradnik z głosem czy do czytania?
Użyczę swojego "pięknego" głosu.

Cytat:Jak dla mnie to trzeba się zastanowić co by dać w pierwszym filmiku, odjąć z tego 10 rzeczy i zrobić to w 10 filmikach a nie w jednym. To co może być oczywiste dla nas nie zawsze może być takie oczywiste dla innych.
Każdy temat będzie osobnym filmikiem. Za jakiś czas, gdy uzbiera się więcej tematów przedstawię listę.
Można by zrobić na początku wersję po polsku, a pozniej moglbym pomoc przy tlumaczeniu na angielski.
moze polski tekst a po angielsku napisy, dało by się tak?
Jeżeli ktoś by to przetłumaczył, dałoby radę.
Big Grin bedzie czad, juz to widze, Tomek masz chyba tłumaczenie Smile
No moge sprobowac przetlumaczyc, jak beda jakies bledy, to poprawicie, w koncu wciaz sie ucze ;p
nie to ze nie umiem angielskiego i biore sie za takie zadanie, ale potrafie angielski lecz moga zdarzyc sie bledy
mam kogoś z doktoratem z fillogii angeilskiej zawsze mozemy podesłać tekst do korektySmile
fajnie...robilem testoyw filmik instruktarzowy ktory trwal 2000 sek,i sie nie zapisal :F...
jutro znów sprobuje cos nagrac i ocenicie to pewnie w srode.
(14-03-2011, 17:35)KOZACKI BOHUN napisał(a): To proste niech Daniel podkłada głos - on mówi w ciekawym obcym językuSmile

heheh dobre Smile

mam kolejną listę z sondażu

hej no problemo oto moja lista:
215109
1. sygnalizacja (jak ja ustawiac zeby pociagi sie nie gubily) 2. skrzyzowania trackow 3. ekonomika (czyli zeby nie przegiac z odlegloscia) 4. laczenie stacji
mój tutorial był taki
1)znalezienie podstawowej fabryki i odnalezienie na mapie dokąd przeproawdzić tor i jak.
2)Postawienie stacji wraz z depotem
3)Wyjaśnienie jaki pociąg wybrać
4)Wyjaśnienie że 2 wagony zajmują 1 kratke
5)wyjasnienie co oznacza ilośc torów na stacji oraz jej długość
6)Jak robić tor do drugiej stacji,czyli czego unikać etc
7)Robienie drugiej stacji
8)Zobaczenie jak można klonować pociąg i ile to kosztuje
9)Dorobienie mijanek + wyjaśnienie ich roli
10)Znalezienie nowej elektrowni
11)Dorobienie nwoego toru do nowej elektrowni
12)Wyjaśnienie PBS przy wjeździe na stacje
13)Wyjaśnienie związane z depotami, jakie ma odniesienei service time do naszych pociagów jak go ominać,i jakie sa problemy jak go nie ominiemy.
14)dorobienie stacji transferowej wegla do naszej stacji
15)wyjasnienie przy tym jak łączyć stacje za pomocą CTRL
15)Łatwe przenoszenie stacji jeśli obsługuje ją duża ilość pociągów (np do zmiany miejsca gdzie są rozładowywane towary dla zysku,czyli zmiana elektrowni)

dodatkowo : wyjaśnienie stawiania semaforów i takie różne różności + automatyczna zamiana pociągów.Wyjaśnienie różnicy między elektrycznymi i dieslowskimi/parowymi.Powiedzenie jak zmienić diesel/pare na elektryka.
wspomniałem : w którą strone budować tor,odległość tylko do jakiegoś czasu daje zysk

tyle obejmował mój odcinek :\

btw grałem dziś na prochach na którymś biggerze,jak ktoś widział że gram to znaczy że robiłem filmik Wink
nikt mi jescze nie zarzucił złego w głosu w filmiku instruktarzowym do minecrafta którego obejrzało 2k osób , http://www.youtube.com/watch?v=m7myqp0wbac .Mam nadzieje że wy też nie Tongue.Mówie i gram i tak jakoś 25 minut spłynęło :\
Więc ty się danielu nie martw,nie potrzebu Ivodaniela Tongue

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości