Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Projekt]Od nooba do mistrza.
Od jakiegoś czasu, widząc pytania na forum, chodzi mi po głowie zrobienie jednego, porządnego video - poradnika. Od samej instalacji Open'a przez budowę torów do (dość) zaawansowanej gry.

Już na samym początku pojawia się problem. Nie wiem o czym miałbym mówić, co pokazać, wytłumaczyć itp. Dużo rzeczy wydaje mi się zbyt oczywiste.

Może pamiętacie jakie mieliście problemy, pytania zaczynając swoją przygodę z tą grą? Albo ktoś z Waszych znajomych właśnie zaczyna(ł) i przez skomplikowanie na początku zrezygnował. Na razie zacznę od zbierania pytań i problemów.

Oczywiście każdy może się dołączyć do nagrywania.
A jaka to radość z grania w grę w której każdy poprawny krok został opisany? Ci którzy grywają w gry strategiczne, poradzą sobie, Ci kórzy chcą się nauczyć, nauczą, jeśli komuś to nie udaje się to sorry, IQ przez wideo-poradniki nie zwiększysz co najwyżej zwiększysz ilość pseudofachowców. Cool
popieram wib_wk! Można co najwyżej napisać obszerny poradnik gdy ktoś chce się nauczyć czegoś nowego lub gdy nie wie jak działa jaka funkcja.
Na pewno będą czyste podstawy i bajery ułatwiające codzienną grę typu "Mój przyjaciel CTRL". Przecież nie będę opowiadał całej mechaniki gry Big Grin
(09-03-2011, 14:50)wib_wk napisał(a): A jaka to radość z grania w grę w której każdy poprawny krok został opisany? Ci którzy grywają w gry strategiczne, poradzą sobie, Ci kórzy chcą się nauczyć, nauczą, jeśli komuś to nie udaje się to sorry, IQ przez wideo-poradniki nie zwiększysz co najwyżej zwiększysz ilość pseudofachowców. Cool

masz troszke racji i nie
niedawno trafiłem na serwerze gościa który w opena jeszcze nie grał ale grał w starego tycona i video poradnik KJ i Niemca sporo mu wyjasnił

wiec ja widze pewna celowość tworzenia video poradników, chocby tylko takim ludziom miały pomagać w zrozumieniu różnic pomiędzy jednym a drógim
Semafory! :F . wszystko jest łatwe ale samo nauczenie się funkcjonowania semaforów na torach(dla nowego gracza) to przynajmniej tydzień robótki przy torach.Przydałby się o nich jakiś tutek.Może sam zrobie ...tylko ostatnio w ottd nie gram.
A ja myślę że warto omówić dokładnie opcje zaawansowane w grze. Sporo ludzi o to pyta, nie wspominając już o CTRL i innych skrótach klawiszowych tylu CTRL + G zawsze z tym była zabawa na serwerzeSmile
(09-03-2011, 20:07)shoter napisał(a): Semafory! :F . wszystko jest łatwe ale samo nauczenie się funkcjonowania semaforów na torach(dla nowego gracza) to przynajmniej tydzień robótki przy torach.Przydałby się o nich jakiś tutek.Może sam zrobie ...tylko ostatnio w ottd nie gram.

No, nie przesadzajmy - semafory ogarnia się w max 1h....

Na początku gry (I raz) najlepiej dodać sobie kasy i zamrozić ją Cheat Enginem, aby wypróbować, co jak działa....

@EDIT:
A pomysł generalnie dobry, ale myślę, że instalację można pominąć (co najwyżej podać skąd wziąć pliki podstawowe...)
(09-03-2011, 21:01)MrMisiek napisał(a): Na początku gry (I raz) najlepiej dodać sobie kasy i zamrozić ją Cheat Enginem, aby wypróbować, co jak działa....

@EDIT:
A pomysł generalnie dobry, ale myślę, że instalację można pominąć (co najwyżej podać skąd wziąć pliki podstawowe...)

Kasy można sobie dodać używając odpowiedniego skrótu klawiszowego. Tongue

Co do instalacji to ludzie mogą mieć problemy z grafikami więc może się przydać.

A poradniki to z niemcem już coś tam robiliśmy. Więc jakby co to ja bardzo chętny do pomocy przy obróbce. Wink
(09-03-2011, 20:07)shoter napisał(a): Semafory! :F . wszystko jest łatwe ale samo nauczenie się funkcjonowania semaforów na torach(dla nowego gracza) to przynajmniej tydzień robótki przy torach.Przydałby się o nich jakiś tutek.Może sam zrobie ...tylko ostatnio w ottd nie gram.

tak semafory to spory problem nie da sie nowicjuszowi zrozumiec tego w 1 h, trzeba pograć i poobserwować zanim sie do tego dojdzie, węc warto chyba sie na tym tez skupić , poza tym zakrenty, wozenie towarów pod górke i z górki, jak stopniować podjazdy, oni tego nie wiedza, no bo z kad, to mozna tylko zaobserwowac, skróty klawiszowe to tez istotne nawet bardzo, sam chyba wszystkich nie znam
Instalacja będzie, od czegoś trzeba zacząć. Taki poradnik ma być dla ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z Openem i starym Transport Tycoon'em lub wracają po x latach przerwy.

W temacie instalacji chcę zahaczyć o temat grafik. Być może starym graczom nie spodoba się nowa grafika. Warto wytłumaczyć, jak wrzucić stary zestaw grafik.

Po instalacji, myślę że przejdę do ogólnego omówienia okna gry - opcje, ustawienia zaawansowane, co warto ustawić, aby było wygodniej. Tutaj również warto wspomnieć o zmianie czcionki obsługującej polskie znaki, zmiany wielkości czcionki dla małych napisów, aby stały się czytelne itp.

Następnie single player. Jak budować, co gdzie wozić, do czego wszystko służy itp.

W tym wszystkim wytłumaczenie problemów dla nowicjuszy. Jak na razie większe skupienie wokół semaforów.
i to popieram narybek tez jest wazny, a dla zaawansowanych poradnik mozna zrobic przeciez osobno i wtedy wilk syty i owca cała
Gdyby udało się takie coś zrobić i do tego ukończyć pracę nad PKP Setem do tego Polskie Drogi to powiem szczerze że można rozpowszechnić forum całkiem nieźleSmile
Trzeba nabyć więcej grafików i koderów według mnie Kozacki. Mój brat ma ambicje żeby nauczyć sie kodowac kiedys, to moze cos kiedys pomoze.
Przydał by sie nam taki osobisty Purno, ten z ogolnoswiatowego forum ottd
No ale widac jak nam sie to forum rozwija Smile
mało tego tak sobie teraz pomyślałem że można z edytować mapę Polski Pirani pod ECS albo Firs, i mamy mega projekt z Polskimi pociągami i autami! Żyć nie umierać!
no no nie glupi pomysl! Wstawimy takiego wielkiego packa Polish GRF. Tylko nie wiem kto moze to zrobic, ja na to nie mam czasu, i tak robie te grafiki. Chętny, może zrobić, nie obrazimy sie Wink
ja teraz trochę się nudzę więc przysiądę może do mapki zorbie temat
mam kolejne zagadnienie
jakiś prosty przykład linii z wyjaśnieniem od czego zależy dochód ( za krótka linia, właściwa linia, za długa linia {brak kasy})
wyjaśnienie jak optymalnie inwestować by kasy nie zabrakło
ogółem JAK ZACZĄĆ czyli ' buduje moją pierwszą linie"
Alkomat ostatnio świetnie wytłumaczył jak zacząć pasażerką to warto też wspomnieć
mylisz ze nowicjusz pojmie to? myślałem o tym ale ale to colkomat dał wydaje mi sie bardzie dla zaawansowanych, moze sie myle, ale wydaje mi sie ze to za głebboka woda jak na rozpoczynanie przygody z openem

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości