Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z serwerem na Dockerze
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
To mój pierwszy post na tym forum. W dniu dzisiejszy postawiłem swój własny serwer OpenTTD na Dockerze. Wszystko działa elegancko tylko chyba nie za bardzo wiem jak to ogarnać. Mianowicie, za pomoca konsoli w grze zmieniłem parametr wielkości mapy. Gdy wpisuje newgame to generuje się nowa mapa. Po wyjściu z gry na liście dostępnych serwerów widać, że nadal jest stara mapa 256x256. To samo dotyczy nazwy serwera. Po wejściu na serwer otwiera się ta sama mapa co przed wygenerowaniem nowej. Nie za bardzo wiem o co chodzi, wszystkie moje zmiany po wpisaniu newgame sa widoczne, problem w tym że po ponownym wejściu na serwer, wracam do poprzednich ustawień.
Nie jestem pewien teraz, ale wydaje mi sie ze 'newgame' powoduje restart do pierwotnych ustawien cfg - wiec proponuje zmienic w configu ? Smile
Dzięki za odpowiedź. Po części jest to prawda bo gdy ustawie nowe parametry mapy to po wpisaniu newgame generuje się nowa mapa z nowymi parametrami. Problem polega na tym że po wyjściu z gry i ponownym uruchomieniu pojawia się ta sama mapa co na początku, przed wpisaniem newgame w dodatku tak jakby cały czas była kontynuowana pomimo wpisania newgame i wygenerowania całkiem nowej mapy. Nie ogarniam jeszcze tego dockera ale widzę, że w trakcie instalacji mapuje jakiś zasób od gry w którym widać strukturę katalogów ale nie ma żadnych plików. Spróbował bym zmienić bezpośrednio plik konfiguracyjny bo nawet po restarcie parametry które ustawiłem w trakcie gry, nie są brane pod uwagę, niestety na razie nie umiem się do niego dostać.
Plik openttd.cfg na serwerze masz w katalogu .openttd - ustaw sobie pokazywanie ukrytych katalogów.
Zmieniaj go tylko przy wyłączonym openttd, inaczej zmiany zostaną nadpisane.
Kurcze, nie ogarniam powoli tego. Pakiet openttd pod dockera zostawiłem na chwilę w spokoju. Zabrałem się za Ubuntu i ręczna instalacje OpenTTD. To już drugi poradnik jaki udało mi się znaleźć i za każdym razem mam problem ze znalezieniem pliku openttd.cfg. Katalog .openttd widzę bez problemu a w nim inne foldery ale nie ma nigdzie konfigu. Nie mam pojęcia co robię nie tak.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości