Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pojazdy Polish Road Set
Wielkie dzięki. To mi bardzo rozjaśniło sprawę.
Na razie teoretycznie wydaje mi się że mogę dostosować set do firsa dzięki obsłudze klas towarów
cysterna - do każdej cieczy
wywrotka/paka - do każdego materiału sypkiego
itd
Grafikę poszczególnego towaru na pojeździe mogę robić poprzez ręczne wpisanie ID w custom action2.
Nie będzie to idealne bo jak mi się zdaje tą samą cysterną przewieziemy zarówno ropę jak i mleko.
Postaram się to sprawdzić jak najszybciej i od razu dać znać do czego doszedłem.
(10-08-2012, 13:40)Sojita napisał(a): Nie będzie to idealne bo jak mi się zdaje tą samą cysterną przewieziemy zarówno ropę jak i mleko.

Będę namolny - NML rozwiązuje podobne problemy... Wink
(10-08-2012, 13:40)Sojita napisał(a): Nie będzie to idealne bo jak mi się zdaje tą samą cysterną przewieziemy zarówno ropę jak i mleko.

Wystarczy zmienić kolor cysterny i już jest ..... fajnie. Big Grin Może wymyślisz jakieś ładne śmieci przy okazji. Wink
(10-08-2012, 14:52)wib_wk napisał(a):

Wystarczy zmienić kolor cysterny i już jest ..... fajnie. Big Grin Może wymyślisz jakieś ładne śmieci przy okazji. Wink

Odpowiedź + mały raport:
Tak, w planie miałem na cysternie na mleko napisać mleko, na benzynowej np. orlen itp. To nie kwestia stworzenia grafik. Na chwilę obecną testy pokazują że zmienienie ładunków z konkretnych towarów na klasy nic nie zmieniły (i dobrze bo to oznacza że dobrze myślałem co do klas). Problem jest taki, że towary ponad podstawowe nie figurują na pewnej liście w GRF Makerze więc póki co mają domyślną grafikę (pustego pojazdu/naczepy dla danej klasy towaru).
Podsumowując - na chwile obecną mam obsługę klas towarów ale każda z tych klas ma swoją stałą grafikę pojazdu. Kombinuję i szukam dalej. Koniec raportu.

@UP: Tadeusz, nie wątpię. Przecież to co jest w PKP secie 2.0 wykracza poza wszelkie możliwości GRFMakera xD
Złe wieści.
Tak naprawdę nie jestem w stanie przypisać grafiki do klasy.
Wszystko rozbija się o to --> http://img705.imageshack.us/img705/8392/asigntabela.png
W tej tabelce możemy tylko wybrać które towary z listy (zaznaczamy/odznaczamy) mają używać którego ID (wpisujemy zgodnie z wpisami w action2) podanego wcześniej w action 2.
I jestem do tego ograniczony. Food czy Fruit z tabeli nie są tymi z FIRS, zmiany parametrów w sposób jak do węgla czy towarów (ID na bazie ID z action2) nie zmieniały grafiki pojazdu na żądaną jak dzieje się to w przypadku węgla czy towarów.
Podsumowując. Wygląda na to że GRF Maker jest zbyt ograniczony dla FIRS lub moja wiedza o GRFMakerze jest jeszcze niewystarczająca.
Jest Was na tym forum kilku którzy po kawałku ogarniają sposób tworzenia setów, nie dacie rady jakoś sił połączyć?
GRF Maker zapisuje projekty w .lst z których potem tworzy .grf
Jeśli ktoś może z mocą NML edytować te .lst aby dodać potrzebne animacje pojazdom by były w pełni kompatybilne z FIRS to byłoby cudownie. I na odwrót, jeśli potem mógłbym otworzyć te .lst GRF Makerem aby zobaczyć jak to wygląda i czy jest możliwe do zrobienia.
(11-08-2012, 00:09)Sojita napisał(a): Jeśli ktoś może z mocą NML edytować te .lst aby dodać potrzebne animacje pojazdom by były w pełni kompatybilne z FIRS to byłoby cudownie. I na odwrót, jeśli potem mógłbym otworzyć te .lst GRF Makerem aby zobaczyć jak to wygląda i czy jest możliwe do zrobienia.

No niestety, nie ma tak dobrze. Sad Pliki LST obsługuje jedynie GRFMaker, który je tworzy. Przejście na NML oznaczałoby więc konieczność przepisania setu od początku...
Co prawda oba narzędzia (NML i GRFMaker) generują kod pośredni do plików NFO, ale z tych plików nie da się już odtworzyć plików źródłowych.
To nie fajnie. Bo pozostają tylko dwie opcje.
Albo przepisać cały set pod NML, albo spróbować wręcz na siłę dostosować set do FIRS...
Spróbuję drugiej opcji nawet gdyby to oznaczało że alkohol będzie wożony cysternami na ropę a żaden towar nie będzie miał animacji (do wszystkiego sypkiego identyczna wywrotka z plandeką, do wszystkich towarów "policzalnych" jedna naczepa kryta itd)...
Dobre wieści! Po kombinowaniu odkryłem że ta tabelka z której muszę korzystać -> http://img705.imageshack.us/img705/8392/asigntabela.png daje mi możliwość zmian grafiki towarów pod FIRS więc nie wykluczone że będę w stanie zrobić nawet animacje. Przy czym, zajmie mi to dużo czasu bo np. Food z tabelki to aluminium z FIRS. Więc muszę najpierw odkryć co z tabelki jest czym w FIRS aby ustawić do tego dobrą grafikę pojazdu/naczepy.
(15-08-2012, 13:00)Sojita napisał(a): Food z tabelki to aluminium z FIRS. Więc muszę najpierw odkryć co z tabelki jest czym w FIRS aby ustawić do tego dobrą grafikę pojazdu/naczepy.

Moje zdanie o GRFMaker'ze jest coraz gorsze. Sad To, co piszesz, świadczy o tym, że GRF generowany przez ten program odwołuje się "na sztywno" do ID towarów, zamiast wykorzystywać mechanizm, który "wirtualizuje" towary (cargo translation table) i powoduje, że np. FOOD jest zawsze FOOD, bez względu na to, który set obsługuje dany towar.
Dlatego jeszcze raz gorąco namawiam do zainteresowania się NML-em. Tu nie chodzi już o to, co się komu podoba, lub nie. Po prostu może się okazać, że kolejna wersja OTTD nie obsłuży już tak "przedpotopowego" GRF-a, jak ten generowany przez GRFMakera... Sad
Mam podobne obawy szczególnie że program już niemłody...

Ale na razie informuję że ukończyłem 5 wersję setu! W stosunku do poprzedniej jak pisałem wcześniej zwiększyłem liczbę ciągników siodłowych z 5 do 13, zniknął tym samym fikcyjny Renault MSDF. Ostatni pojawia się w roku 2008.

Oto lista pojazdów z wersji 5:
[Obrazek: busyiautafull.png]

===DOWNLOAD LINK===
http://www.mediafire.com/?02gg12v0v0uzb2o - wersja do podstawowych towarów
===DOWNLOAD LINK===
http://www.mediafire.com/?8f6mw9d05hp9d0p - wersja kompatybilna z FIRS (UWAGA! Na razie tylko ciągniki siodłowe są zgodne z FIRS a pierwszy pojawia się dopiero w 1970 roku)

Byłbym wdzięczny za opinie, sugestie i zgłoszone błędy.
http://c.wrzuta.pl/wi11205/39a645a50011e...18-04-2031

Występuje błąd w ciężarówkach z naczepami.
Występował już wcześniej, czy pojawił się dopiero po upgrade Opena do najnowszej wersji?
Dopiero niedawno odpaliłem ten set więc nie wiem.
Sojita, udostępnisz ten set do dodatków online? Da się grać?Big Grin
Mógłbym udostępnić, ale wersję do podstawowych towarów.
Wersja pod FIRS ciągle ma przystosowane tylko "tiry".
Skoro chcą "polski" serwer, to wystarczy podstawowa wersja Tongue
zawsze mozna najakiś czas wrzucić coś innego i poczekać , niech chłopaki ze spokojem dopracują co trzeba
Daj znać, jak wrzucisz do dodatków online. Chcę wrzucić na Biggera.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości