Ankieta: Na którym serwerze chciałbyś wdrożyć pauzę nocną?
Ankieta jest zamknięta.
PKP
0%
0 0%
Polska
23.68%
9 23.68%
Europa
0%
0 0%
FIRS
10.53%
4 10.53%
Nie chcę pauzy nocnej
65.79%
25 65.79%
Razem 38 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pauza nocna
Na którym serwerze Waszym zdaniem powinna zostać włączona pauza nocna?
Pauza będzie w godzinach 01:00-07:00 (na początek).
Witam serdecznie

Ogolem uwazam ze ta cala ankieta to lewacka prowokacja bo i tak lewaki zrobicie jak chcecie.

Niemniej jednak zaglosowalem za firsem bo tylko tam gram jak gram.

Przy okazji chcialbym pozdrowic moja mame oraz wszystkich przyjaciol, pozdrawiam was serdecznie, kumbaja
Dziękujemy za Twoją opinię. Może frytki do tego?
Pamietaj ze nie lubie cebuli w moim czisburgerze
Ja też zagłosowałem za FIRS'em i też dlatego, że tylko na nim gram, a raczej grałem, bo po zmianach na gorsze coraz mniej mi się chce na nim grać.
Na Firsie zazwyczaj nikt w nocy nie siedzi więc głosuję za polską mapą.
Po co w ogóle ta ankieta Mouse? Przecież i tak wszyscy już wiedzą, że nie obchodzi cię niczyje zdanie.
(27-08-2016, 00:31)LaChupacabra napisał(a): Po co w ogóle ta ankieta Mouse? Przecież i tak wszyscy już wiedzą, że nie obchodzi cię niczyje zdanie.

Słuchaj. Jak masz być nieuprzejmy to może lepiej wcale nie pisz. 
Pauza nocna jest napisana w AP od pierwszej sugestii użytkowników. To, że nie mogliśmy się dogadać na których serwerach i w jakich godzinach to odpalić oznaczało porzucenie projektu. Jako że ostatnio mam chwilę czasu a temat pauzy się przewijał wielokrotnie chciałem takie rozwiązanie zaproponować testowo dla któregoś serwera.
Nie mam zamiaru wprowadzać czegos wbrew użytkownikom, dlatego pytam oficjalnie. Widze, że jest małe zainteresowanie tematem tak więc pauza prawdopodobnie nie będzie wprowadzona.
Jedno jest pewne: nie będziemy robić serwerów pod dwóch użytkowników.
Cieszę się że w końcu powrócono do tej sprawy, tylko teraz obawiam się, że ankieta znów nie przyniesie oczekiwanych przez większość graczy zmian, bo jaki będzie wyciągnięty wniosek gdy liczba głosów rozłoży się na 5:FIRS, 5Tongueolska, 5:Nie chcę zmian (bo taki wynik, jak patrze na rozkład głosów, jest wielce prawdopodobny). Sumarycznie jak widać większość graczy jest ZA wprowadzeniem pausy nocnej tylko niestety ich głosy się rozłożą na poszczególne serwery ... co w efekcie da fałszywy logiczny wynik . Dlatego uważam ze ankietę należy powtórzyć i dać możliwość wielokrotnego wyboru. Ja dałem głos z FIRSem ale też czasem gram na Mapie Polski i uważam, że tam też powinna być nocna pausa. Ogólnie według mnie powinno się zostawić tylko dwa serwery bez pausy nocnej, żeby nikt nie narzekał, że się mu ogranicza granie w nocy a na reszcie wprowadzić pause od godziny 24:00 do 8:00. Zresztą uważam, wręcz że powinien być jeden serwer dla "pracujących" czynny tylko od 15:00 do 24:00 !!!
Faktycznie, można było dać ankietę wielokrotnego wyboru, ale stwierdziłem, że najpierw odpalimy pauzę na jednym serwerze i każdy wybierze serwer według swoich preferencji.
Przedłużyłem ankietę o 1 dzień - może ktoś jeszcze zagłosuje. jeśli wynik będzie podobny do tego, co jest aktualnie to nie będziemy wdrażać.
(27-08-2016, 10:45)Mouse napisał(a):
(27-08-2016, 00:31)LaChupacabra napisał(a): Po co w ogóle ta ankieta Mouse? Przecież i tak wszyscy już wiedzą, że nie obchodzi cię niczyje zdanie.
Słuchaj. Jak masz być nieuprzejmy to może lepiej wcale nie pisz. 

Nieuprzejmy??? Bo ostrzegam innych, aby nie łudzili się za bardzo, że ich głos cokolwiek zmieni? Twierdzisz, że jest inaczej?! Przecież już nawet w tym co wyżej napisałeś widać, że nie masz zbytnio zamiaru respektować wyniku ankiety, którą sam założyłeś. Bo za mało głosów? A kiedy było wyraźnie więcej? Najbardziej popularna ankieta miała tych głosów chyba 15. Gdy pisałeś swoje posty ok. południa było ich 11 w tym 7 "za". Za mało? Przypomnę ci, że w poprzednim temacie z propozycją Daniela dla mapy Polski tych głosów było zaledwie 7 i to w stosunku 4 do 3, a mimo to wprowadziłeś zmiany, na dodatek zupełnie inne, o których w ogóle nie było mowy w propozycji. Dodam, że zmiany bardzo kontrowersyjne.
To z resztą nie jedyna propozycja i ankieta, której wynik olałeś. Też ci je przypomnieć? Bardzo proszę!
[FIRS] Aktualizacja FIRS'a + inne zmiany
Na sprawdzenie, dopracowanie ustawień, modyfikację skryptu specjalnie pod ten serwer poświęciłem ładnych parę godzin. W dwóch ankietach ze zmianami takimi lub innymi zagłosowało łącznie 9 osób. A ty co? Nic! Ja i inni użytkownicy forum musieli ci "przypominać" o temacie. Wszystkie ustawienia miałeś podane jak na tacy. Wystarczyło poświęcić kilka minut by przegłosowane zmiany wprowadzić. Gdy się w końcu za to zabrałeś, zacząłeś jak po złości wprowadzać własne zmiany nie mające wiele wspólnego z tymi, o których była mowa!!!
Przykład:

Olałeś w ten sposób nie tylko głosy użytkowników forum, ale również moją pracę. Dałeś i dajesz do zrozumienia (nie tylko mi), że masz gdzieś to, że ktoś poświęca swój czas na ulepszenie tej gry.

[FIRS] Wersja GRF-u FISH
W temacie była prośba o aktualizację setu ze statkami. Napisałeś:
(26-06-2016, 20:52)Mouse napisał(a): Zaktualizowano
Ale tak naprawdę niczego nie zmieniłeś.

[FIRS] Zmniejszenie zysku z pasażerów
Większość była za wdrożeniem zmian. Zalupen zaproponował np. dodanie Reduced Passenger Payment. Twoje podsumowanie ankiety:
(22-05-2016, 12:53)Mous e napisał(a): Hej,
Nie będzie wdrażane, ponieważ ustawiliśmy wolniejszy rozwój miast.
Niczego nie zmieniliście. Ustawienia nadal są te same. Poza tym taka zmiana, nawet jeśli zostałaby wprowadzona, i tak praktycznie niczego by nie zmieniła.

(27-08-2016, 10:45)Mouse napisał(a): Nie mam zamiaru wprowadzać czegos wbrew użytkownikom...
Wiesz Mouse, naprawdę chciałbym w to wierzyć i naprawdę chciałbym nie mieć powodów by pisać takie postySad Jeśli dałeś możliwość wpływania na wygląd i ustawienia serwerów, to proszę Cię, bądź konsekwentny i szanuj wybór użytkowników forum. Jeśli chcesz stawiać warunki wprowadzenia zmian, np. minimalną liczbę głosujących, to warto by było o tym wcześniej napisać np. w zasadach zgłaszania propozycji.
[Obrazek: 4RZB2KR_700w_0.jpg]

[Obrazek: edvJvyd_700wa_0.gif]
Cytat:Przecież już nawet w tym co wyżej napisałeś widać, że nie masz zbytnio zamiaru respektować wyniku ankiety, którą sam założyłeś. Bo za mało głosów?

Moim zdaniem była za mała różnica głosów między jednym serwerem a opcją "nie chcę pauzy nocnej" stąd wniosek, że nie ma zainteresowania tematem. Dziś jak widać liczba głosów wzrosła, więc jest nad czym rozważać.

Co do ankiety Daniela to przeczytaj dokładnie cały temat a nie tylko wynik ankiety. Te zmiany miały być dawno wdrożone, ponieważ użytkownicy skarżyli się na lagi. Jak ankieta się skończyła podjęliśmy (admini i moderatorzy) decyzję o wprowadzeniu zmian, które zostały wdrożone przez niemca:
http://openttd-polska.pl/Thread-OpenTTD-...3#pid20953
Jak widzisz tutaj:
http://openttd-polska.pl/Thread-OpenTTD-...6#pid20916
ja byłem za skróceniem czasu rozgrywki, co nie zostało wdrożone.

Jeśli chodzi o Twoje ankiety to przede wszystkim zaproponowane przez Ciebie zmiany są zbyt szerokie. Dodatkowo jak zauważył Sander:
http://openttd-polska.pl/Thread-FIRS-zmi...8#pid21368
nie dałeś możliwości użytkownikom głosowania przeciw takim zmianom. Mogli wybrać zmiany albo zmiany. Dodatkowo ci sami użytkownicy głosowali np. na 2 opcje ekonomii, czyli chyba nie byli zbyt zdecydowani.
Z problemem obniżania terenu i zalewania mapy spotykamy się niemal codziennie i planowaliśmy wdrożyć base costs aby podnieść nieco ceny różnych czynności. Z biegiem czasu to będzie na każdym serwerze, ale wiesz... Czas.
Razem z administratorami serwerów uznaliśmy, że trzeba obniżyć poziom stawek za pasażerów i te zmiany wdrożyliśmy, o czym poinformowałem w wątku z ankietą. Może to jest wbrew użytkownikom, ale uznaliśmy, że Twoja propozycja będzie dobra, ponieważ nie raz mieliśmy sygnały "bo on zrobił jedną linię pasażerską i zarabia miliony w rok". Wprowadziliśmy także NARS'a, ponieważ PKP Set jest chyba na każdym naszym serwerem i będzie to miła odmiana.

Jeszcze chyba odnośnie tego FISH coś pisałeś.
Użytkownicy skarżyli się na to, że FISH jest w starej wersji. Zaktualizowałem go do najnowszej. Jeśli Ci się nie podoba najnowsza wersja to przykro mi bardzo.

Cytat:[FIRS] Zmniejszenie zysku z pasażerów

Większość była za wdrożeniem zmian. Zalupen zaproponował np. dodanie Reduced Passenger Payment.
Nie chcieliśmy dodawać kolejnego NEWGRF, więc zredukowaliśmy prędkość rozrostu miast. O ile dobrze pamiętam to zostało to zrobione, jeśli nie przeze mnie to prawdopodobnie przez niemca.

Jeśli masz dodatkowe uwago to napisz i na PM albo załóż nowy wątek, aby nie zaśmiecać tej ankiety. Pamiętaj także o tym, że nie będziemy wprowadzać zmian pod jednego użytkownika. Nie będziemy także respektować przepychania ankiet z głosami zarejestrowanych 2 minuty temu użytkowników jak to było kiedyś.
mouse napisał(a):Z problemem obniżania terenu i zalewania mapy spotykamy się niemal codziennie i planowaliśmy wdrożyć base costs aby podnieść nieco ceny różnych czynności. Z biegiem czasu to będzie na każdym serwerze, ale wiesz... Czas.
Chyba tylko na Standardzie nie ma.
(28-08-2016, 12:00)Mouse napisał(a): Moim zdaniem była za mała różnica głosów między jednym serwerem a opcją "nie chcę pauzy nocnej"
Mouse, głosów "za" było 7 (zostały one poprzez format ankiety podzielone na dwie części - nie dało się głosować na więcej niż jedną opcję) , przeciw 4. To była wystarczająco wyraźna różnica moim zdaniem. Obecnie jest 13 do 5 - to już prawie nokaut. Jest to też ankieta z największą ilością osób głosujących w tym dziale.

(28-08-2016, 12:00)Mouse napisał(a): Pamiętaj także o tym, że nie będziemy wprowadzać zmian pod jednego użytkownika.
I bardzo dobrze, bo nie lubię egocentryzmu. Smiley32  Jakbyś zauważył w przypadku większości moich propozycji starałem się przedstawić je możliwie jak najbardziej obiektywnie, nawet jeśli zależało mi na jakichś zmianach (np. dodanie samolotów, skryptu gry etc.). Wyjątkiem było zmniejszenie stawek za przewóz pasażerów, które w domyślnej wysokości uważam, że całkowicie niszczą konkurencyjność firm na serwerze; no i wprowadzenie ograniczeń terraformingu, ale to już inna bajka - w zasadzie wszyscy mieli dość niszczenia gry przez niedorozwinięte nooby zatapiające wszystko co można, a to rozwiązanie dość skutecznie zniechęca takie osobniki.

Do reszty odniosę się w pw.

(28-08-2016, 11:59)Sander napisał(a): [Obrazek: 4RZB2KR_700w_0.jpg]

[Obrazek: edvJvyd_700wa_0.gif]
heh... cały Sander
Wprowadzono pauzę nocną na serwerze Polska.

----EDIT----
Przerwa będzie trwała do 07:02, ponieważ potrzeba 2min na przejście AP.
OK, trochę to trwało, ale wygląda na to, że pauza nocna działa na serwerze testowym. Za chwilę ustawię ją na serwerze docelowym.
Dostałem informację, że pauza nocna jednak nie działa prawidłowo. W dniu dzisiejszym znalazłem błąd w kodzie i go poprawiłem - proszę o raportowanie w tym temacie, jeśli dalej nie będzie działać.
Pauza Nocna bzdura totalna jak już to auto clean zmodyfikowany, a nie , że ludzie chcą zagrać na Mapie Polski i nie mogą. Rzecz jasna szanuje zdanie innych forumowiczów, ale biorąc to na chłopski rozum jest to tak jak napisałem na początku, zabija życie na serwerze, a co za tym idzie także na forum (nowi użytkownicy). Smile
Powiem szczerze, że sprawa pauzu nocnej jest... nieistotna. Nawet jak w nocy nikt nie będzie mógł grać, to nic nie pomoże w uratowaniu firmy czy status quo na rynku, bo zawsze ktoś pojawia się rano.
Przy jakichś bardziej dopasowanych ustawieniach, pauza na noc powinna być.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości