Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PRYWATNY] [1.6.1] AD. 1775-2100 PL-EU
Za dużo miast jest.
(28-02-2017, 23:42)Qjr napisał(a): jak save-uje się te ustawienia? w opcjach pojawia sie napis że niektóre opcje nie sa zapisywane w pliku czy to znaczy że trzeba je ustawiać przy każdej nowej grze?
Wszystkie ustawienia są w pliku openttd.cfg. Można go edytować ręcznie notatnikiem itp albo wygenerować i wrzucić do katalogu serwera (uwaga, serwer musi być wyłączony, inaczej cfg zostanie nadpisany tym co jest na serwerze).

Ponieważ u siebie puściłem kilka rozgrywek od 1700, kilka uwag:
1. gra jest bardzo ciekawa, ale początkowo liczą się głównie statki, więc mapa musi mieć wodę na wszystkich 4 krawędziach aby było gdzie nimi pływać, można też trochę podnieść jej poziom. Zakładam że koszty niwelacji terenu i wody są zwiększone.
2. przydaje się jakiś skrypt do kontroli wzrostu miasta, inaczej wystarczy kilka dorożek aby miasta były straszliwie duże
3. polecam dodatek Early Houses - domy zbudowane przed którymśtam rokiem generują mniej pasażerów i poczty niż standardowe - łatwiej dorożkom i żaglowcom to przełknąć.
4. polecam też swój dodatek - wąskotorówki 600mm, od 1700 są dostępne zaprzęgi konne i koleby kopalniane, na początku XIX dochodzą inne wagony ciągnięte przez konie, a od 1850 parowozy.
Długo będzie na pauzie serwer?
Cytat:Długo będzie na pauzie serwer?
Dziś o 20 uruchamiam, sorry za zwłokę ale nie było mnie w domu 2 dni.

Cytat:Za dużo miast jest.

Ustawię mniej

Cytat:1. gra jest bardzo ciekawa, ale początkowo liczą się głównie statki, więc mapa musi mieć wodę na wszystkich 4 krawędziach aby było gdzie nimi pływać, można też trochę podnieść jej poziom. Zakładam że koszty niwelacji terenu i wody są zwiększone.
To już jest ustawione.

Cytat:2. przydaje się jakiś skrypt do kontroli wzrostu miasta, inaczej wystarczy kilka dorożek aby miasta były straszliwie duże

3. polecam dodatek Early Houses - domy zbudowane przed którymśtam rokiem generują mniej pasażerów i poczty niż standardowe - łatwiej dorożkom i żaglowcom to przełknąć.
Bedzie ustawione, tez sie nad tym dodatkiem zastanawiałem
Czy ktos wie dlaczego pojazdy poruszają się tak wolno?

--- dop ---
Dobra juz wiem co jest nie tak.
A serwer będzie ponownie po jakimś czasie online?

Btw, czemu ty każdą wypowiedź kto inny napisał robisz jako cytat? Efekt jest taki, że niekiedy nie wiadomo czyja wypowiedź jest czyja.
Ja nawet nie potrafię tak zrobić, żeby był z tego cytat.

//Sander

Chyba tylko Ty masz takie problemy zyciowe =.=

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości