Ankieta: Czy Państwo byliby zainteresowani takimi zmianami jakie podałem w temacie?
Ankieta jest zamknięta.
Tak
57.14%
4 57.14%
Nie
42.86%
3 42.86%
Razem 7 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OpenTTD-Polska [Mapa Polski +Cargo Dist]
Wchodzę na serwer i już od początku wszyscy narzekają na UFO i terrorystyczne samoloty. Naprawdę warto to zmienić
(08-08-2016, 09:53)Daniel94 napisał(a): Może napiszę ci w ten sposób co byś wolał ? Graczy któzy wypusczają po 100 pojazdów bez ustawienia rozkładów i psują się co 5 minut i przy tym spore lagi są czy może Wyłączenie awari i włączenie katastrof ?i nie mieć przy tym żadnych lagów?

A więc twierdzisz, że włączenie katastrof jest metodą zmniejszenia lagów na serwerze?  85  Że niby jakim sposobem? Skoro twierdzisz, że awarie poprzez tworzenie się korków mają duży wpływ na pojawianie się lagów, to jak to się będzie miało do katastrof, które powodują permanentne korki u wszystkich nieobecnych graczy, nawet jeśli te awarie są wyłączone!! I jeszcze jedno. Skoro jesteś takim fanem budowy połączeń z czasowymi rozkładami jazdy (ja bardzo często tak buduję), aby pociągi jeździły w równych odstępach, zapamiętaj sobie, że jedna taka katastrofa zrujnuje całą twoją pracę, którą włożyłeś w dopracowanie swoich misternie układanych rozkładów. Z tym gównem, na którym tak zależy Mouse'owi, Niemcowi, Ryshowi - nie wiadomo czemu, bo na serwerze prawie nie grają - i chyba Tobie, wystarczy chwila nieuwagi, przeoczenie informacji o pieprzowym ufo, aby wszystko co do tej pory zrobiłeś poszło się miziać.
Tak to sposób na zmniejszenie lagów poprzez włączenie katastrof a wylaczenie awari gdyż po 1. Gracze z starymi komputerami mogą wejść spokojnie na serwer po 2. Fakt NOL niszczy twoją budowę kolejwą czy drogową ale zauważ że jak ja robie sporą sieć ale pod 1 Magistrale. aby nie było porozrzucanych torów na całej mapie tylko robie odgałęziny od Głównej m. Po 3 jak NOL Trafi na Główny Szlak to wszystkie rzynoszą straty a im więcej pojazdów kolejowych na szlaku zniszczonym przez ufo tym szybciej zbakrutujesz.
Jezuuu... Używaj interpunkcji, bo tu już nie chodzi o walory "estetyczne", ale z posta robi się bełkot.

(08-08-2016, 23:34)Daniel94 napisał(a): 1. Gracze z starymi komputerami mogą wejść spokojnie na serwer
OpenTTD jest de facto stworzony pod stare komputery.
Cytat: po 2. Fakt NOL niszczy twoją budowę kolejwą czy drogową ale zauważ że jak ja robie sporą sieć ale pod 1 Magistrale. aby nie było porozrzucanych torów na całej mapie tylko robie odgałęziny od Głównej m. Po 3 jak NOL Trafi na Główny Szlak to wszystkie rzynoszą straty a im więcej pojazdów kolejowych na szlaku zniszczonym przez ufo tym szybciej zbakrutujesz.
I właśnie udowodniłeś, dlaczego katastrofy należy wyłączyć
Katastrofy jak najbardziej zostawić, nawet bym zwiększył UFOludki, druga sprawa, ponawiam prośbę o instalację autokicka z powodu nieobecności, ostatnio paru użytkowników ewidentnie zostawia kompy włączone i nie grają.
(10-08-2016, 14:10)mudol napisał(a): ... ostatnio paru użytkowników ewidentnie zostawia kompy włączone i nie grają.

A co w tym złego? Zaczynam grę. Potem coś się robi (praca, itp) i jak się ma ponownie czas to się wraca do gry. Kompa nie wyłączam.
Ja mam pomysł może damy jeszcze więcj ufo i innych katastrof. Zrobimy serwer Alien vs Humans
Jestem za! Zróbcie sobie serwer Aliens vs. Humans i sie masochizujcie tymi katastrofami do woli - niech wam ufo rozpier... waszą pracę równo. A jak to nie wystarczy, to se rozwalajcie sobie nawzajem firmy swoim egoizmem, zostając online, a będąc z dala od gry, bo
(10-08-2016, 17:23)Borygo napisał(a): A co w tym złego?
Jak to nie wystarczy, pamiętajcie, że zawsze jest jeszcze możliwość, aby wleźć komuś w firmę, gdy zniknie hasło i narobić na mapie jeszcze większego burdelu. Mouse, Rysh, Niemiec będą pewnie zachwyceni, bo jak do tej pory niczego nie zrobili, aby temu zapobiec, więc pewnie to im się podoba.

Ps. Miałem zrobioną już niemal w całości zaktualizowaną mapę Polski z FIRS'em 2 i SPI 1.2 do wyboru oraz wieloma innymi ulepszeniami, zrobioną na podstawie nieopublikowanej jeszcze najnowszej wersji, którą stworzył pAter. Miałem też udoskonaloną wersję mapy Europy, ale gdy widzę, w jakim to wszystko kierunku zmierza, to przestaję już dostrzegać jakikolwiek sens, aby dalszym pracom poświęcić choćby minutę. Ostatnim propozycjom zmian na serwerze FIRS poświęciłem dobre kilka godzin, większość, czasami miażdżąca większość opowiedziała się za tymi zmianami... i co? Minęły 2 tygodnie a zmian jak nie było tak dalej nie ma i pewnie nie będzie. A nawet jeśli będą, to zupełnie inne niż te, o których była mowa. To już czwarta propozycja, która tak została potraktowana. Olewacie użytkowników forum, a to nie wróży zbyt dobrze.
@LaChupacabra Ja pisałem o sposobie grania i nie wyłączania komputera (nie o wojnach Aliens vs Humans). Zakładam firmę, rozwijam tyle ile mam czasu, idę do pracy, wracam wieczorem i gram dalej. Gdybym nie zostawił kompa i gry włączonej to miałbym zdjęte hasło i być może przejętą firmę, a niewykluczone, że ktoś na moje konto by jeszcze bajzlu narobił. Dlatego zostawiam włączoną grę. Dzięki temu mam przynajmniej spokój o ile ktoś nie zrobi mi dywersji w postaci blokowania portów (a najczęściej robi to ktoś z konta z którego zniknęło hasło).
Jeśli chodzi o UFO na serwerze – TAK, popieram działania administracji OpenTTD PL. W skrócie, wprowadzenie tego czynnika powoduje, po pierwsze – urozmaicenie gry, po drugie i ważniejsze – jest to element w pewien sposób samoczynnie – bez udziału adminów – porządkujący ilość przedsiębiorstw i infrastruktury na mapie. Znika problem gigantycznych przewoźników zajmujących 1/2 mapy i jednocześnie nieaktywnych. Pewnie padnie zarzut, że "Tobie też UFO może zniszczyć torowiska, czy drogi ..." – TAK, odpowiem więcej, nawet wiele razy niszczyło moje linie jednotorowe, czy drogi, ale nie robię z tego tytułu hałasu. Dlaczego? To TYLKO GRA, więc rozrywka, dla ciskających kamieniami w administrację powiem więcej – to nie jest świat rzeczywisty, poza tym, są restarty.
Jakie widzę rozwiązania? Takie – zapisywać sobie grę, aby dało się włączyć stan gry z serwerów. Można wówczas bez problemu pograć samodzielnie, zmodyfikować ustawienia, itp.
Poza tym, po prostu przyjąć obecny stan rzeczy, bo nic takiego nie ma miejsca, aby robić wielki hałas. Administracja zamknie ten wątek i będzie cisza. Jeśli jest tyle dobrych pomysłów i chętnych do zmian, lepiej zacząć projektować dodatki.
Wielu miało zdanie takie jak ty, i wiele for z adminami z takim podejściem upadło i przeszło w zapomnienie. To forum również nie jest ponad niczym.

Zresztą, dlaczego lepiej projektować dodatki? A co to, nie można załatwić też sprawy normalnej gry?
Wreszcie, atak UFO w niczym nie pomaga przy wymuszaniu likwidacji dużych firm, bo dysponują tak dużym budżetem, że katastrofa nie odbija się na ich finansach aż tak znacznie. Natomiast bankrutują małe firmy, których gracze najczęściej mają zamiar wrócić.

A argument TO TYLKO GRA to już w ogóle śmiech na sali, bo tak można i skontrować twój zapał do dodatków - po co je tworzyć, skoro można zaprogramować coś użytecznego? Zresztą, ja tak po części uważam - w rysunku dobry nie jestem, a uczyć kolejnego języka programowania i kolejnego API mi się nie chce - ale czy to oznacza, że mam się przeciwstawiać?
Nie! Bardzo dobrze, że każdy zajmuje się problemami ważnymi dla niego, bo wszystkie aspekty będą poruszone. A przy jednym PKP Secie nie musi pracować 50 osób.
A gdybym poradził sobie z przekierowaniem portów, to bym sobie założył własny publiczny serwer, w bliższej przyszłości zainwestował w Raspberry Pi (z podstawowym wyposażeniem, w tym kartą sieciową, kosztuje tylko 170 zł) i miał 24-godzinny serwer. Teraz tylko pytanie, czy na pewno dobrze jest działać przeciwko użytkownikom, czyli na własną niekorzyść.
To tylko gra, więc nie warto się w taki histeryczny sposób emocjonować. UFO jest dla Ciebie tylko i wyłącznie pretekstem do zaśmiecania kąśliwymi postami forum.
Jeśli nie masz ochoty nic tworzyć, czy współtworzyć, ani proponować to w jakim celu tu piszesz? Smiley16
Nie musisz grać na polskich serwerach, jeśli chcesz założyć swój, nikt nie zabrania ...
Czy w "realu" też bojkotujesz opady deszczu, śniegu, itp.? Nie wiem, czy wiesz, ale skutki zjawisk pogodowych w Open odwzorowuje właśnie UFO. W "realu" patrz linia PKM – widać, jakie są skutki nawałnicy w starciu z linią kolejową.
Nie wiem, czy widzisz, ale tylko Ty atakujesz innych. Poza tym, UFO wprowadza do gry walory estetyczne – zobacz myśliwiec ścigający UFO. Smiley2
(12-08-2016, 18:32)gustlik napisał(a): Nie wiem, czy widzisz, ale tylko Ty atakujesz innych.
Nikogo nie atakuję, ale zauważyłem, że często taką bzdurę się wyciąga do rozmówcy, kiedy kończą się argumenty.

Cytat:To tylko gra, więc nie warto się w taki histeryczny sposób emocjonować. UFO jest dla Ciebie tylko i wyłącznie pretekstem do zaśmiecania kąśliwymi postami forum.
Nie reaguję histerycznie... I też, ani to wulgaryzmy, ani wyzwiska, więc o co ci chodzi...

Cytat:Jeśli nie masz ochoty nic tworzyć, czy współtworzyć, ani proponować to w jakim celu tu piszesz?
 Może jednak przeczytaj ze zrozumieniem mój poprzedni post...

Cytat:Nie musisz grać na polskich serwerach, jeśli chcesz założyć swój, nikt nie zabrania ...
Wielu rzeczy nie muszę i akurat nie muszę też robić tego, co oczekujesz.

Cytat:Czy w "realu" też bojkotujesz opady deszczu, śniegu, itp.? Nie wiem, czy wiesz, ale skutki zjawisk pogodowych w Open odwzorowuje właśnie UFO. W "realu" patrz linia PKM – widać, jakie są skutki nawałnicy w starciu z linią kolejową.
To już w ogóle naciągana bzdura - OpenTTD to gra pełna uproszczeń i doskonale o tym wiesz.

Jezuuu... Rzucasz się, bo to zacząłem i bardzo dobrze. Wyciągnąłem z ludzi powiedzenie tego, co się nie zgadza w twoim zdaniem i sam zaczynasz histerycznie się zachowywać. Nikt nie ma monopolu na rację, ale jednak większej liczbie osób to zjawisko nie pasuje, a akurat twoje zdanie nie jest najważniejsze. A zachowujesz się, jakby było.
Wmówiłeś sobie jakąś histeryczną reakcję, bo się nie zgadzam z tobą. Typowy dysonans poznawczy. Ja się po prostu z tobą nie zgadzam i okazało się, że nie tylko ja. Resztę sobie sam wymyśliłeś.
Zresztą, sam trochę histerycznie szukasz atencji dla twojego projektu.
(10-08-2016, 17:23)Borygo napisał(a): A co w tym złego?
Borygo, a pomyślałeś o tym, że zostając samemu na serwerze niszczysz w ten sposób firmy pozostałych graczy?

(11-08-2016, 16:26)Borygo napisał(a): ...Gdybym nie zostawił kompa i gry włączonej to miałbym zdjęte hasło i być może przejętą firmę, a niewykluczone, że ktoś na moje konto by jeszcze bajzlu narobił. Dlatego zostawiam włączoną grę. Dzięki temu mam przynajmniej spokój o ile ktoś nie zrobi mi dywersji w postaci blokowania portów (a najczęściej robi to ktoś z konta z którego zniknęło  hasło).
Ja dlatego podałem pomysł wprowadzenia zmiany w grze, aby usuwanie firm było możliwe tylko wtedy, gdy w grze zaczyna się robić ciasno, zarówno pod względem ilości firm jak i obciążenia serwera, a nie tylko z durnowato-prostackiej zasady "bo kogoś nie było 4 godziny"...np. w nocy między 1 a 5 albo w dzień między 8 a 12. Dzięki temu rozwiązaniu, praktycznie rzecz biorąc, nie byłoby też usuwania haseł z firm. I wiesz co? Ten pomysł ktoś, a dokładniej Milek7, zrealizował i napisał odpowiedni kod, który wystarczyłoby wkleić w odpowiednie miejsce w plikach gry (tylko po stronie serwera). Niestety NIKT z ekipy forum nawet palcem nie kiwnął w tej kwestii, chociaż mają rozwiązanie podane niemal na tacy! M.in. stąd też mój wkur(tu powinna być 28 litera alfabetu) na tą całą sytuację, w tym coraz bardziej bzdurnowate pomysły poradzenia sobie z niewydolnością serwera i podniesienia poziomu trudności, a przynajmniej podawanie takiej argumentacji dla zmian. Rozwiązanie, o którym napisałem jest w >tym< temacie.

(12-08-2016, 18:32)gustlik napisał(a): Jeśli nie masz ochoty nic tworzyć, czy współtworzyć, ani proponować to w jakim celu tu piszesz? Smiley16
Jakbyś nie zauważył jest to dyskusja na temat zasadności wprowadzenia katastrof na serwer mapy Polski, o których nawet nie było mowy w propozycji Daniela. M.in. kabexxxowi i mnie, ale także większości graczy na serwerze ta zmiana bardzo nie odpowiada. Stąd taki a nie inny ton naszych wypowiedzi. Mam tłumaczyć dalej, czy już rozumiesz?
(13-08-2016, 23:18)LaChupacabra napisał(a): "Borygo, a pomyślałeś o tym, że zostając samemu na serwerze niszczysz w ten sposób firmy pozostałych graczy?"

Pomyślałem i stwierdziłem to co podałem wyżej. Zresztą być może będzie już spokój , gdyż w innym wątku ktoś się przyznał do tego niszczenia i obiecał, że nie będzie tego już robił. Poza tym nawet jak czas w grze idzie przez całą noc to nikomu nic się nie zniszczy a co najwyżej trochę przybędzie kasy (o ile firma przynosi dochód). Jak wracam po kilku godzinach do gry to jest więcej możliwości grania (więcej fabryk itp). No i można poszaleć z infrastrukturą.

"Ja dlatego podałem pomysł wprowadzenia zmiany w grze, aby usuwanie firm było możliwe tylko wtedy, gdy w grze zaczyna się robić ciasno, zarówno pod względem ilości firm jak i obciążenia serwera, a nie tylko z durnowato-prostackiej zasady "bo kogoś nie było 4 godziny"...np. w nocy między 1 a 5 albo w dzień między 8 a 12. Dzięki temu rozwiązaniu, praktycznie rzecz biorąc, nie byłoby też usuwania haseł z firm. I wiesz co? Ten pomysł ktoś, a dokładniej Milek7, zrealizował i napisał odpowiedni kod, który wystarczyłoby wkleić w odpowiednie miejsce w plikach gry (tylko po stronie serwera). Niestety NIKT z ekipy forum nawet palcem nie kiwnął w tej kwestii, chociaż mają rozwiązanie podane niemal na tacy! M.in. stąd też mój wkur(tu powinna być 28 litera alfabetu) na tą całą sytuację, w tym coraz bardziej bzdurnowate pomysły poradzenia sobie z niewydolnością serwera i podniesienia poziomu trudności, a przynajmniej podawanie takiej argumentacji dla zmian. Rozwiązanie, o którym napisałem jest w >tym< temacie."

Może trzeba się przypomnieć Administracji serwera z tym pomysłem. Jakie wymagania musi mieć serwer (sprzętowe) i łącze, by to dobrze chodziło. Możę uda się postawić serwer testowy na którym sprawdzi się jak to wygląda w praktyce.
(14-08-2016, 20:16)Borygo napisał(a): Pomyślałem i stwierdziłem to co podałem wyżej. Zresztą być może będzie już spokój , gdyż w innym wątku ktoś się przyznał do tego niszczenia i obiecał, że nie będzie tego już robił. Poza tym nawet jak czas w grze idzie przez całą noc to nikomu nic się nie zniszczy a co najwyżej trochę przybędzie kasy (o ile firma przynosi dochód). Jak wracam po kilku godzinach do gry to jest więcej możliwości grania (więcej fabryk itp). No i można poszaleć z infrastrukturą.
Ajajaj Smiley26  Chyba nadal czegoś nie rozumiesz, albo może po prostu nie wiesz. Na wszystkich serwerach firmy są usuwane po ok. 4 godzinach gry, jeśli nie pojawi się w nich gracz. Jeśli ty zostajesz w grze w nocy, rano większość firm jest już usunięta, poza twoją i ewentualnie tymi, gdzie ktoś jednak zadał sobie trud i wstał np. o 5 nad ranem, aby zalogować się na chwilę w grze, widząc wcześniej, że jakiś typ choć nie gra, nie chce się wylogować. Już wielokrotnie była z tego powodu wywoływana burza na forum.
>AutoClean Company
>Firs - przerwa nocna
>Mapa Polski CargoDist - NOCNA PRZERWA
Pewnie znajdzie się jeszcze trochę wątków poruszających ten temat...

(14-08-2016, 20:16)Borygo napisał(a): Może trzeba się przypomnieć Administracji serwera z tym pomysłem. Jakie wymagania musi mieć serwer (sprzętowe) i łącze, by to dobrze chodziło. Możę uda się postawić serwer testowy na którym sprawdzi się jak to wygląda w praktyce.
Wielokrotnie już o tym pisałem. Widocznie dla Mouse'a jest to zbyt trudny temat, by potrafił cokolwiek odpisać. Wymagania dla serwera są identyczne.
>Mały offtop poruszający możliwości skompilowania patcha z kodem
>Pytanie do Mouse'a o wdrożenie zmian

Edit:
(14-08-2016, 20:16)Borygo napisał(a): Zresztą być może będzie już spokój , gdyż w innym wątku ktoś się przyznał do tego niszczenia i obiecał, że nie będzie tego już robił.
Nie bądź naiwny.
(14-08-2016, 21:42)LaChupacabra napisał(a): Ajajaj Smiley26  Chyba nadal czegoś nie rozumiesz, albo może po prostu nie wiesz. Na wszystkich serwerach firmy są usuwane po ok. 4 godzinach gry, jeśli nie pojawi się w nich gracz. ...
No tego to faktycznie nie byłem świadomy, ale jakoś nie zauważyłem by rano było pusto na serwerze. Wszyscy wstają w nocy i się logują?
Niemiec, http://openttd-polska.pl/thread-openttd-...m#pid21068' napisał(a): Usuwanie firm z hasłami jest ustawione na max - 240 miesięcy w grze.(...)
(14-08-2016, 23:09)Borygo napisał(a):
(14-08-2016, 21:42)LaChupacabra napisał(a): Ajajaj Smiley26  Chyba nadal czegoś nie rozumiesz, albo może po prostu nie wiesz. Na wszystkich serwerach firmy są usuwane po ok. 4 godzinach gry, jeśli nie pojawi się w nich gracz. ...
No tego to faktycznie nie byłem świadomy, ale jakoś nie zauważyłem by rano było pusto na serwerze. Wszyscy wstają w nocy i się logują?

Jeżeli nikogo nie ma w firmach, to na serwerach włącza się pauza. Dlatego czasami firmy mogą przetrwać całą noc, bo nikogo nie było, a innym razem będzie pusto, bo ktoś zarwał nockę. 4 godziny gry = 240 miesięcy w grze.
A dzisiaj rano na FIRS'ie ktoś się zalogował (w godzinach 7-8) w chyba 6 firmach bez hasła, pozmieniał je, rozwalił prawie wszystkie (sprzedaż pociągów, wysłanie do warsztatów itp.), przekazał mi chyba ze 100 milionów (bez mojej prośby o to). Jak mu napisałem by nie niszczył innych firm to się wylogował i tyle go widzieli. Jestem za tym, by kasowanie hasła nie obejmowało godzin nocnych (np. od 1 do 7)

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości