Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OpenBAHN (Szukamy chętnych !!!)
Cytat:Wczoraj na GitHubie wystartował projekt OpenBAHN - jak zapewne wszyscy się domyślają, jest to darmowy program o otwartym kodzie źródłowym bazujący na oryginalnym symulatorze ( http://jbss.de ). Projekt ten w zasadzie obecnie jest na poziomie zera, w ciągu najbliższych dni będzie dodana obsługa tabeli zawartości "planszy" oraz w dalszej części rysowanie tego na ekranie. Proszę się póki co nie spodziewać rewelacji - projekt, jak wspominałem, dopiero wystartował i program w obecnej formie jest niegrywalny, czyli 0 interakcji. Są już jednak plany na przyszłość, takie jak przydzielenie ID torów czy grafiki tychże. W dalszej części, czyli po całkowitym wprowadzeniu torów, będą robione rzeczy typu zapis i wczytywanie (tutaj wyzwanie bo celem jest jak najmniejsza waga pliku) oraz pociągi.

[...] Na razie jest skromnie. Chętnych prosiłbym o napisanie do mnie PW z chęcią współtworzenia oraz podanie swojego nicku na GitHubie.

Strona projektu: https://github.com/jakubg1/OpenBAHN

Pozdrawiam.

http://eu07.pl/forum/index.php/topic,29260.0.html

Minął już ponad tydzień od wystartowania projektu, a repozytorium świeci pustkami. W kodzie istnieją pewne problemy, które uniemożliwiają mi dalsze działanie, i mam nadzieję, że na tym forum znajdzie się jakaś osoba która mi pomoże. Obecnie od samego początku "wspiera" mnie tylko nitro, który jednak ma minimalny wpływ na rozwój.

Chciałbym, by wyszedł z tego dobry program o bogatej funkcjonalności, dlatego proszę Was o pomoc!

Pozdrawiam Smile
Z pewnością nazwy commitów, branchy i readme tylko w wersji angielskiej. Z czym masz ogólnie problem?
Kod:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace OpenBAHN
{
    class MojaKlasa
    {
        public int x_kratki = -1;
        public int y_kratki = -1;
        public int id = -1;
        public bool maParametry = false;
        public KlasaID parametry = new KlasaID();
    }
}
W projekcie który chcesz żeby brały udział osoby z zagranicy musisz unikać takiego nazewnictwa jak x_kratki itd. Anglik przyjdzie i nic nie będzie rozumiał z Twojego kodu. Czy jesteś na pewno gotów rozwijać projekt? Czy masz już jakieś solidne podstawy? Clean Code opanowany?
Nie używaj WPF/Winforms dla tego projektu. Ewentualnie zaoraj aktualny system wyświetlania i zembedduj w okienku jakiegoś SFMLa czy coś.

w C# da się używać XNA. Tylko M$ przestał to wspierać i teraz jest darmowy odpowiednik opensource'owy tego. Tylko nazwy nie pamiętam.

Cytat:manipulowania przeźroczystością przez C# nie wyświetlają się kratki
To nie C# ma problem, lecz WPF/Winforms
(04-07-2017, 14:29)Rysh napisał(a):
Kod:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace OpenBAHN
{
   class MojaKlasa
   {
       public int x_kratki = -1;
       public int y_kratki = -1;
       public int id = -1;
       public bool maParametry = false;
       public KlasaID parametry = new KlasaID();
   }
}
W projekcie który chcesz żeby brały udział osoby z zagranicy musisz unikać takiego nazewnictwa jak x_kratki itd. Anglik przyjdzie i nic nie będzie rozumiał z Twojego kodu. Czy jesteś na pewno gotów rozwijać projekt? Czy masz już jakieś solidne podstawy? Clean Code opanowany?

Ten fragment kodu pisał akurat Nitro z forum Train Driver 2.

(04-07-2017, 16:03)shoter napisał(a): Nie używaj WPF/Winforms dla tego projektu. Ewentualnie zaoraj aktualny system wyświetlania i zembedduj w okienku jakiegoś SFMLa czy coś.

w C# da się używać XNA. Tylko M$ przestał to wspierać i teraz jest darmowy odpowiednik opensource'owy tego. Tylko nazwy nie pamiętam.

Cytat:manipulowania przeźroczystością przez C# nie wyświetlają się kratki
To nie C# ma problem, lecz WPF/Winforms

Dzięki za radę, postaram napisać się to samo na XNA, może będzie lepiej.
(07-07-2017, 16:20)jakubg1 napisał(a): Ten fragment kodu pisał akurat Nitro z forum Train Driver 2.

Cytat:Obecnie od samego początku "wspiera" mnie tylko nitro, który jednak ma minimalny wpływ na rozwój.

To słabe wsparcie Wink Czy nie porywasz się z motyką na słońce ?
Wspiera = czyt pisze kod a Ty pokazujesz palcem?
Nitro pomaga mi w ten sposób, że czasem nie potrafię zrobić czegoś tam, a Nitro wtedy to robi.
I tak mam jakieś 60% udziału w tworzeniu kodu.
Od słów do czynów. https://github.com/jakubg1/OpenBAHN
Póki co mała instrukcja:
Strzałki - "precyzyjne" zaznaczenie kratki
Shift+strzałki - szybkie latanie po "świecie"
Jeszcze nie wiem jak zostanie rozwiązany problem tablicy, w której będą przechowywane dane, ID itp.
(13-07-2017, 20:32)jakubg1 napisał(a): Od słów do czynów. https://github.com/jakubg1/OpenBAHN2
Póki co mała instrukcja:
Strzałki - "precyzyjne" zaznaczenie kratki
Shift+strzałki - szybkie latanie po "świecie"
Jeszcze nie wiem jak zostanie rozwiązany problem tablicy, w której będą przechowywane dane, ID itp.

Przed puszczeniem commita sprawdzaj wszystkie pliki:
Kod:
    OpenBAHN2.csproj     Initial commit     an hour ago
    OpenBAHN2.csproj.Debug.cachefile     Initial commit     an hour ago
    OpenBAHN2.csproj.user     Initial commit     an hour ago
Robię to w Microsoft Visual C# 2010 Express, więc takie pliki mogły się wkraść. Nie mogę tego usunąć, bez tego nie da się edytować kodu.
Przed zrobieniem pierwszego commita trzeba było dodać je do .gitignore Wink
Na Githubie nie ma C# na liście .gitignore.
Lol.
Google gryzie
(16-07-2017, 12:09)jakubg1 napisał(a): Na Githubie nie ma C# na liście .gitignore.
To co Ci github podpowiada to tylko propozycja. Gdy widzisz że jakieś IDE dodało Ci pliki wchodzisz w .gitignore i dodajesz cały folder tam (tylko nie możesz ich wcześniej dodać przez git add).
Zrestartowałem cały projekt, ale jest problem. Mimo wybrania folderu w którym jest cały projekt nie wszystko trafia na GitHub.
Na przykład tym razem jedyne, co dodało, to grafiki i parę rzeczy które GitHub dodało "od siebie", za to pojawia się w zmienionych plikach plik "OOpenBahn2" który nie istnieje i następuje crash.

Edit: Projekt zmienił nazwę z powrotem na OpenBAHN.

Edit2: A jakie pliki dodaje IDE?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości