Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa mapa europy
Pobrałem kiedyś mapę europy. Bardzo mi się spodobała i postanowiłem ją trochę "polepszać".
Mapa ma 2000x2000 kratek,rozciąga się od Tromso do Barcelony i od Thorshavn do Istambułu a nawet Izmiru największe miasto ma na starcie ok. 8tyś mieszkańców. na mapie są drzewa.
Niestety, mapa jest po niemiecku i - tutaj pytanie do Was, administracji - czy chcecie nową mapę europy? czy mam tłumaczyć mapę?
Zamieszczam kilka screenów. Z dodaniem mapy na jakiś hosting plików będzie mały problem z moim komputerem, ale wykombinuję jakieś rozwiązanie.

Co dodałem do istniejącej mapy:
-Całe wyspy owcze
-kilka miast (głównie Polska i Norwegia)
-przetłumaczyłem kilka nazw stolic
-podpisałem stolice *stolica czegoś tam*
-przesunąłem Moskwę i Londyn
EDIT: na mapie da się grać bez grf, ale myślę, że warto dodać jakieś mody na pojazdy, obiekty i takie pierdoły. basecost (bez kosmicznych cen samolotów!!) jakieś propozycje? Piszcie.
Na screenach widać rok 1954, ale to nie jest rok startowy. Ja bez grf zacząłem w 1935 i dałem radę.

Aktualna wersja MOICH editów to 1.3.1
Oryginalna mapa: Europe (1.0) by Myfineshrine
http://www.tt-ms.de/forum/showthread.php?tid=3658

Załączone pliki Miniatury

Zapowiada się ciekawie, ale drzewa na takiej dużej mapie mogą katować słabszy sprzęt.
Ja tak nieśmiało przypomnę o tym, że dyskusja o nowej mapie Europy przewinęła się rok temu Smile
http://openttd-polska.pl/Thread-Mapa-Eur...4#pid19994

Mapa ta (z dodanymi przedsiębiorstwami) do dzisiaj jest uruchomiona na jednym z serwerów OpenTTD Polska, chociaż trzeba przyznać, że wiele jej brakuje do dobrej rozgrywki.
Pytam raz jeszcze: tłumaczyć, budować i robić, czy zostawić w spokoju?
(07-02-2017, 18:39)Sikoreł napisał(a): Zapowiada się ciekawie, ale drzewa na takiej dużej mapie mogą katować słabszy sprzęt.

Po to powstał GRF "leśny obóz drwali " McZapkiego.
Jeżeli mowa u użytku w trybie single to nie ma problemu, natomiast na serwerze drzewa mogą spowalniać grę, z tego powodu m.in. mapa Polski ich nie posiada.
(08-02-2017, 22:17)Sikoreł napisał(a): Jeżeli mowa u użytku w trybie single to nie ma problemu, natomiast na serwerze drzewa mogą spowalniać grę, z tego powodu m.in. mapa Polski ich nie posiada.

no to zrobię mapę a drzewa usuniecie wy, ok?

Edit: zmiana planów. Tomasz ma rację. Drzewa muszą zostać. Ta konkretna mapa brzydko wygląda bez drzew.
Akurat obóz McZapkie'go może okazać się świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza na terenach rosyjskich (dużo placu, mało miast)
pewnie i tak będzie zamulać - ale o wiele mniej.
(07-02-2017, 19:26)pAter napisał(a): Ja tak nieśmiało przypomnę o tym, że dyskusja o nowej mapie Europy przewinęła się rok temu Smile

Mapa ta (z dodanymi przedsiębiorstwami) do dzisiaj jest uruchomiona na jednym z serwerów OpenTTD Polska, chociaż trzeba przyznać, że wiele jej brakuje do dobrej rozgrywki.

Wiem, że jest utuchomiona, ale jak wsponiałemś wiele jaj brakuje do dobrej rozgrywki, bo to mała mapa i duże ograniczenia. sugeruję zrobić tą mapę (bez drzew, może ze śladowymi ilościami) i zastąpioć starą mapę. bo tamta jest mała, ograniczenia są spore (tylko 150 aut!) a i mapa jest po prostu nudna.
Wersja 1.3.5: 
-Przetłumaczyłem wszystkie polskie, estońskie, litewskie i łotewskie miasta
-dodałem obok miast domenę (Warszawa (PL)), (Kłajpeda (LT))
W dalszym Ciągu proszę o polecane GRFy. Na liście już są Leśny Obóz Drwali i BaseCost

Załączone pliki Miniatury

2cc TrainSet?
Hej Sergiusz. Pomysł fajny, ale czy sprawdzałeś jak się gra na tym scenariuszu? Niedługo po tym jak pojawił się ten serwer, jeszcze zanim pAter zrobił aktualną mapę, też dałem propozycje, aby go wrzucić. Niestety okazało się, że scenariusz jest mocno leciwy albo/i był zapisany z jakimś skryptem przez co działy się na nim różne dziwne rzeczy. Jakiś czas temu przerobiłem ten scenariusz tak, aby działał ok, ale nie pamiętam co dokładnie wtedy zrobiłem. Najprawdopodobniej scenariusz wymaga po prostu dodania jakiegoś skryptu. Również zmieniłem wtedy nazwy miejscowości (jakieś 3/4) tyle, że nie na polskie a lokalne czyli np. London, Roma, München itp. W planach było też dodanie innego przemysłu SPI 1.32 albo OpenGFX + Industries. Niestety nie mogę załączyć scenariusza - plik jest za duży (2,5MB)
gram na te wersji nie przerobionej, na tej najnowszej (1.3.6) nie wiem jak się gra. jak zrobię miejscowości i dodam grfy to dam do testów (pewnie będzie wersja (1.4.0). Wtedy przeczytam opinie i postaram się do nich zastosować. Jeśli nie będę umiał czegos zrobić, będę mógł się zwrócić o pomoc do ciebie? mi na wersji bez niczego gra się dobrze i nie ma problemów.[b][b]brale[/b][/b]
Co do newgrf to przede wszystkim 2ccTrains-nml.
A w ogóle do mieszania z grfami polecam mojego patcha, który importuje dane z plików txt, generując świeży scenariusz.
(09-02-2017, 08:42)Sikoreł napisał(a): 2cc TrainSet?

Używałem tego dodatku przez pewien czas , przyznam, że jest warty uwagi z racji na bardzo dużą ilość taboru. Nie wiem, na jakim etapie są aktualnie prace nad nim, ale jakiś czas temu trwały.
(11-02-2017, 01:09)gustlik napisał(a):
(09-02-2017, 08:42)Sikoreł napisał(a): 2cc TrainSet?

Używałem tego dodatku przez pewien czas , przyznam, że jest warty uwagi z racji na bardzo dużą ilość taboru. Nie wiem, na jakim etapie są aktualnie prace nad nim, ale jakiś czas temu trwały.

Właśnie do mapy Europy pasował by idealnie, ze względu na ten duży wybór taboru. Czy znacie jakiś bardziej 'światowy' GRF z pojazdami pasujący do tej mapy?
(11-02-2017, 01:09)gustlik napisał(a): Nie wiem, na jakim etapie są aktualnie prace nad nim, ale jakiś czas temu trwały.

Prace trwały, trwają i trwać będąWink Tak jak w secie PKP zawsze znajdzie się coś do poprawki lub (prędzej) do dodania. Nadal dokuczają ci te pantografy?  Smiley4  Moim zdaniem jest to drugi najlepszy set kolejowy w OTTD zaraz po PKP, ale zdecydowanie najlepszy dla mapy Europy. Bardziej "światowego" setu nie ma. Są jeszcze dość uniwersalne Dutch Trains Set albo Iron Horse, ale tutaj to raczej słaba konkurencja. Pewną wadą setu może być brak kolei maglev, gdy wybierze się w opcjach tylko kolej europejską (bez azjatyckiej). Można by było wtedy pomyśleć o dodaniu Vaccum Tube Trains, ale ta pojawia się dopiero ok. roku 2030. Ewentualnie Monolev Replacement Set, po części bazujący na oryginalnych pociągach OTTD (nie jest to bardzo uciążliwe, ale część pociągów ma źle przypisane moce przez co nie osiągają deklarowanych prędkości). Co do 2cc dobrze by było przy tym secie maksymalnie wypłaszczyć wzniesienia w ustawieniach (1-2%) - wielu graczy nie zwraca uwagi na moc lokomotyw a większość z początkowo dostępnych finansowo ma ją bardzo małą.

Z samolotów najlepszy byłby chyba World Airlines Set z samolotami w barwach przewoźników i dobrze dobranymi kosztami (i tak wymaga dodania BCM) lub AV8, który ma większą różnorodność maszyn, ale zasięgi większości z nich są śmiesznie małe, przez co stają się bezużyteczne. Zwłaszcza po koniecznym podniesieniu kosztów, które tutaj zostały zdecydowanie źle dobrane.

Ze statków proponowałbym redFish'a - ma duże ładowności i można ustawić wyższą prędkość dzięki czemu dla transportu tej samej ilości ładunku można użyć mniejszej liczby statków, a to wiadomo, ma wpływ na wydajność gry.

W sumie wybór setu pociągów, samolotów czy statków jest raczej prosty. Problem może być za to z wyborem pojazdów.  Smiley43

Co do budynków, ciekawe efekty daje połączenie Polish i Swedish Buildings Set. Ich podmiana wymagałaby użycia narzędzi Zapkiego

Jeśli chodzi o przemysł, może SPI? Nie ma go nigdzie na polskich serwerach, a jest całkiem ciekawy, zwłaszcza w ostatniej wersji.
Prace niestety zostają nad mapą zostają wstrzymane prawdopodobnie do przyszłego piątku. Będę mógł odpisywać, ale niestety nie robić. LaChupacabra ma rację (z resztą i tak miałem taki plan), WAS musi być. przy nim nawet cen samolotów nie trzeba zmieniać, bo i tak są wysokie (najtańszy samolot to wydatek ok. 1,5mil. złotych). Zmieniłbym ilość pojazdów ze 100 do 200, pociągi zostawiłbym (500) statki - nawet nie wiem ile ich jest ale zakładamy że 100 wystarczy, samoloty są fajne i każdy o tym wie więc ja bym dał ograniczenie ze 100 do 150. lata gry najlepiej byłoby mieć od 1930 do 2080 albo 2100. tak aby każdy miał czas na grę.
Co do pojazdów, egcośtam rozwiąże sprawę. mnóstwo pojazdów i innych gratów. pytanie do was, czy mam budować drogi pomiędzy miastami? odległości są dość spore a nie sadzę aby ktoś wydawał pieniądze na budowy dróg.
"Jeśli chodzi o przemysł, może SPI? Nie ma go nigdzie na polskich serwerach, a jest całkiem ciekawy, zwłaszcza w ostatniej wersji."

Ok, przemysł typu SPI jest spoko (Taki FIRS na sterydach) ale byłby problem z jego rozłożeniem. na pewno nie wrzucę na mapę losowych przedsiębiorstw, bo Śląsk będzie jednym wielkim lasem. Na start, wersję testową wrzucę bez SPI a potem go dorobię, bo to tylko dłużej trwa. Tak samo nowe budynki. musiałbym posiedzieć i każde miasto budować od nowa.
(12-02-2017, 16:48)Sergiusz1305 napisał(a): WAS musi być. przy nim nawet  cen samolotów nie trzeba zmieniać, bo i tak  są wysokie (najtańszy samolot to wydatek ok. 1,5mil. złotych).
WAS nie musi być. Jest moim zdaniem najlepszy dla tej mapy, ale można też rozważyć av8.
Ceny i tak są za niskie. Koszty x4, ceny x2, budowa lotnisk x32 (1,5 - 7mln), prędkość x1/2 i dopiero wtedy możemy mówić o jakiejś konkurencji z pociągami.

(12-02-2017, 16:48)Sergiusz1305 napisał(a): ...samoloty są fajne i każdy o tym wie więc ja bym dał ograniczenie ze 100 do 150.
Samoloty byłyby fajne, gdyby zarabianie na nich nie było tak beznadziejnie banalne. Z tego powodu aktualne ograniczenie, które wynosi 50 jest i tak mocno kompromisowe.

(12-02-2017, 16:48)Sergiusz1305 napisał(a): ...lata gry najlepiej byłoby mieć od 1930 do 2080 albo 2100. tak aby każdy miał czas na grę.
No nie wiem, wcześniejszy start niż w roku 1950 moim zdaniem odpada. Natomiast przedłużenie gry, zwłaszcza z Vacuum Trains - czemu nie.

(12-02-2017, 16:48)Sergiusz1305 napisał(a): Co do pojazdów, egcośtam rozwiąże sprawę.
eGRVTS... Nie wiem jak o nim mogłem zapomnieć Smiley44 . Dawno nie grałem. W sumie on by rozwiązał ten problem. Można ewentualnie by było pomyśleć o dodaniu do tego ciężarówek z HEQS - są to sety, które całkiem nieźle do siebie pasują. Proponowałbym tutaj jednak podnieść ogólnie koszty utrzymania pojazdów x8, bo oryginalnie w eGRVTS są bardzo symboliczne i jednocześnie zmniejszyć je w HEQS do 1/2

(12-02-2017, 16:48)Sergiusz1305 napisał(a): ...czy mam budować drogi pomiędzy miastami? odległości są dość spore a nie sadzę aby ktoś wydawał pieniądze na budowy dróg.
Może lepiej, aby gracze sami je budowali - to nie są aż tak wielkie pieniądze. Poza tym, to by za bardzo ułatwiło grę tym, którzy chcieliby budować połączenia samochodowe.

A tak jeszcze tylko zapytam, jest ktoś w ogóle zainteresowany zmianami na serwerze mapy Europy? Chcecie nowego scenariusza albo wprowadzenia dodatków?Pytam, bo nie wiem czy jest sens się angażować w modyfikowanie któregoś ze scenariuszy, a pracy jednak trochę by było. Bardziej wam odpowiada ten obecny na serwerze autorstwa pAtera czy ten Myfineshrine?

Niżej zamieszczam wspomniany scenariusz Myfineshrine, nieco ogolony z drzew, aby zmieścił się w załącznikach i z przykładowym zestawem newGRF (wymaga dopracowania parametrów). Nazwy miast jeszcze nie wszystkie są pozamieniane - zostało trochę, zwłaszcza na wschodzie. Scenariusz ten obecnie nie działa w pełni poprawnie. Aby tak było, wymagałby ponownej generacji narzędziami Zapkiego. Dzięki temu można by było wybrać inny set przemysłowy, no i budynki z dodanych newGRF-ów pojawiłyby się już od początku gry. Można wtedy też pomyśleć o dodaniu śniegu w alpach, tatrach i innych górach.

Załączone pliki
.scn   Europa 2x2 Myfineshrine LC v1.1.2.scn (Rozmiar: 1.69 MB / Pobrań: 11)
(08-02-2017, 22:21)Sergiusz1305 napisał(a):
(07-02-2017, 19:26)pAter napisał(a): Ja tak nieśmiało przypomnę o tym, że dyskusja o nowej mapie Europy przewinęła się rok temu Smile

Wiem, że jest utuchomiona, ale jak wsponiałemś wiele jaj brakuje do dobrej rozgrywki, bo to mała mapa i duże ograniczenia. sugeruję zrobić tą mapę (bez drzew, może ze śladowymi ilościami) i zastąpioć starą mapę. bo tamta jest mała, ograniczenia są spore (tylko 150 aut!) a i mapa jest po prostu nudna.

Na serwerze OpenTTD-Polska nie wgrają ci mapy Europy większej niż obecna, gdyż serwer jest po prostu na to za słaby ! (stąd też te ograniczenie liczby samochodów), lagi pod koniec gry są po prostu straszne gdy gra więcej osób (a co dopiero jak wgrają tam mape 2048x2048).

Masz całkowitą rację, że granie na takiej dużej (dopracowanej) mapie Europy byłoby super ale ... musisz poszukać innego serwera gdzie to zaimplementujesz ... ponieważ całkowicie Cie popieram polecam ... swój serwer. Powinien spokojnie uciągnąć tą wielkość mapy plus tą masę obiektów na niej.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości