Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 4.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolej Polish PKP Set v2.0
(15-09-2017, 11:18)TadeuszD napisał(a): To "tylko" kwestia dorysowania odpowiednio dużej liczby wariantów ładunku.
Ale po co rysować, skoro te warianty już są, tyle że losowo przydzielane. Miałem na myśli, aby była opcja przyporządkowania wariantów kontenerów i paczek po towarach.
(15-09-2017, 13:59)McZapkie napisał(a): Ale po co rysować, skoro te warianty już są, tyle że losowo przydzielane.

Barwy kontenerów odpowiadają barwom rzeczywistych firm przewozowym, np. MAERSK. A w każdym takim kontenerze może jechać praktycznie wszystko - od zupek chińskich aż po gotowe samochody... Byłoby to trochę to dziwne, gdyby każda z tych firm woziła tylko wybrany typ towaru.
(16-09-2017, 23:16)TadeuszD napisał(a): Barwy kontenerów odpowiadają barwom rzeczywistych firm przewozowym, np. MAERSK. A w każdym takim kontenerze może jechać praktycznie wszystko - od zupek chińskich aż po gotowe samochody... Byłoby to trochę to dziwne, gdyby każda z tych firm woziła tylko wybrany typ towaru.
No owszem, ale moja propozycja tyczyła się opcji refitu, defaultowo byłoby randomowo, ale dlaczego nie dać userowi możliwości wyboru zależnego od towaru? Byłoby to bardzo wygodne przy wielu pociągach. Na ewentualny zarzut "prawdziwe pociągi mają mieszane kontenery" mam to:
https://i.ytimg.com/vi/sr0RVJlfSxI/maxresdefault.jpg
http://www.rynek-kolejowy.pl/img/2017090...32-490.jpg
http://www.eriksmail.de/Templates/080509...090508.jpg
więc nawet gdy ktoś zrefituje cały pociąg jednolicie, to realizm będzie zachowany (a można też zrefitować tylko początek składu a resztęzostawić random).
(18-09-2017, 12:38)McZapkie napisał(a): ...ale dlaczego nie dać userowi możliwości wyboru zależnego od towaru?
I tak uważam, że lepiej byłoby stworzyć jakiś generyczny kontener bez wyraźnego logo firmy i przemalowywać go programowo na wszystkie dostępne kolory (palety CC). Obecny zestaw kontenerów 30-stopowych na platformie Sgs to tylko 10 różnych kolorów. Z oczywistych powodów wypadają kombinacje złożone z dwóch różnych kontenerów 20-stopowych.
Inna kwestia jest, czy nie byłoby sensowniej zrobić taką funkcjonalność w postaci jednego parametru dla całego setu, niż zabawa w refit każdego pojedynczego wagonu?
Kolorowane na fioletowo kontenery zrobiłem w PolRoad, jeśli uważasz że takie coś z paletą lepsze niż konkretne kolory, to mogę Ci przysłać, po poprawkach (bo z tego co pamiętam muszę je zrobić ciemniejsze, bo Twoja paleta zmienia tylko część fioletów).
Ale wspólny parametr dla całego setu to zły pomysł, lepiej niech user decyduje, jak chce to mieć zrobione. Mnie np. bardzo podobają się te losowe, ale nielosowe też chciałbym mieć Smile

A przy okazji - w nowym FIRS pojawiły się nowe towary masowe, które są w węglarkach na fioletowo:
koks, ruda manganu, wapno, żużel, soda,, czy możesz dopisać je do listy kolorowań?
Koks, manganit i żużel mogą mieć to samo co węgiel, wapno i sodę chyba w wapniarkach i garnkowych zamiast w węglarkach?
(18-09-2017, 18:58)McZapkie napisał(a): A przy okazji - w nowym FIRS pojawiły się nowe towary masowe, które są w węglarkach na fioletowo:
koks, ruda manganu, wapno, żużel, soda,, czy możesz dopisać je do listy kolorowań?
Koks, manganit i żużel mogą mieć to samo co węgiel, wapno i sodę chyba w wapniarkach i garnkowych zamiast w węglarkach?
Żużel powinien być nieco jaśniejszy od węgla. Wapno już było w FIRS... Zmienili mu symbol, że teraz set go nie rozpoznaje?  Smiley57
Soda, czyli wodorowęglan sodu, jest produktem sypkim - powinna trafić do wapniarek.

Edit:
Sprawdziłem, zmienili. Treaz jest to QLME (Quicklime). Sad
(18-09-2017, 19:45)TadeuszD napisał(a): Edit:
Sprawdziłem, zmienili. Treaz jest to QLME (Quicklime). Sad
Nie nie, dodali, to co było miało symbol LIME, czyli limestone (wapień, taki kamień, z kamieniołomów) i to dalej jest, dodali quicklime czyli wapno palone.
Ja osobiście jestem przeciwny takim malowaniom CC. Kontenery powinny wyglądać tak jak te w rzeczywistości a nie jakieś dziwne barwy. Moim zdaniem Elf też powinien mieć barwy konkretnego przewoźnika, bo tak odstaje na minus.
Do już istniejących firm dodałbym DPD
[Obrazek: dpd-hamburg-bahn.jpg]

oraz kontenery kolei chińskich do każdego wagonu.
Łatwiejsze niż tworzyć sztuczne podziały ładunek-kolor kontenera, jest dodanie większej liczby malowań lokomotyw i jak ktoś będzie chciał to sobie ustawi np dla danego towaru lokomotywy ecco rail (i tu przydałaby się elektryczna GAMA), dla innego inne.
(18-09-2017, 20:21)McZapkie napisał(a): ...to co było miało symbol LIME, czyli limestone (wapień, taki kamień, z kamieniołomów) i to dalej jest, dodali quicklime czyli wapno palone.
Tak, masz rację. W PKP Secie LIME jeździ w węglarkach i ma własną paletę. QLME trzeba przypisać do wagonu-cemenciarki (wapniarka/Uacs), podobnie jak sodę. Reszta to kwestia palet. Jako rudę manganu zapewne trzeba przyjąć braunsztyn, czyli coś czarnobrunatnego.

Co do kontenerów, to jak pisałem, mi się te ta idea przypisywania firm do towarów nie za bardzo podoba. Zawsze można "oznakować" składy mieszając je z innymi wagonami.
Kontener DPD będzie raczej trudno narysować ze względu na ilość szczegółów. CHINA RAILWAY Express będzie nieco łatwiejszy (choć to kolejny granatowy kontener - zacznie wiać nudą Smile ):
http://www.wnp.pl/pliki/14324_313393.html
http://www.rynek-kolejowy.pl/img/uploadp...32-490.jpg
Ale malowanie lokomotywy/dodanie wagonów nie zmienia tego, że chciałbym widzieć, co mi się załadowało przy okazji autorefit+take any cargo...
Ponadto mówimy tylko o opcji, defaultowo byłoby tak jak było Wink

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości