Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 4.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolej Polish PKP Set v2.0
Po dłuższym czasie udało mi się skompilować nową wersję PKP Setu. Zmiany są następujące:
  • Dodałem poprawione lokomotywy SP32 i Vectron,
  • Dodałem wagon restauracyjny 407A od 101ksl. W związku z tym istniejący Bautzen 89 stracił możliwość przebudowy do 200km/h (została tylko zmiana malowania),
  • Dodałem węglarkę Wddo typu 2W/"Klagenfurt" od McZapkie (zawiera od razu sprite'y ZOOM-X2),
  • W związku z powyższym najstarszym węglarkom (tym bez hamulca lub z budkami hamulcowymi) obniżyłem prędkość do 65km/h. Nie ma teraz sensu podpinać do nich Ok1... Wink
  • Narysowałem i dodałem wagon Ggs typu 23K (zawiera sprite'y ZOOM-X2),
  • Analogicznie do węglarek obniżyłem prędkości przedwojennych wagonów krytych Kddet do 80km/h, a tych najstarszych do 65km/h,
  • Ponieważ żywiec szybko się "starzeje", specjalnie na potrzeby przewozu żywca narysowałem i dodałem wagon Sn (ex. Vh14) - 16t., 80km/h,
  • Narysowałem i dodałem cysternę Rbh typu 1R/1 o pojemności 26 tyś. l. Wypełnia ona trochę przepaść pomiędzy zabytkową Rh i współczesną Zaes. Mimo to wciąż istnieje pole do uzupełnienia setu w zakresie tych wagonów.
  • Analogicznie do wcześniejszych zmian zabytkowej Rh też zmniejszyłem Vmax do 65km/h,
  • Naniosłem drobne korekty dotyczące okresu dostępności, ładowności i kosztów niektórych wagonów.

Link do wersji testowej jak zwykle: https://dev.openttdcoop.org/projects/pkpset/files
Yaaaaay! Big Grin Warto było czekać!

To ja jeszcze poproszę o dodanie 305Ad i nowszego malowania do WLABd Wink
[Obrazek: 958heh.png]

[Obrazek: 291heh_kt_ra_to_wersja.png]

Tadeusz, proszę Cię... Smiley6
(24-11-2016, 00:53)LaChupacabra napisał(a): [Obrazek: 958heh.png]

[Obrazek: 291heh_kt_ra_to_wersja.png]

Tadeusz, proszę Cię... Smiley6

Kolejny uzależniony od pokemonów (pokemon town names).
(23-11-2016, 11:26)TadeuszD napisał(a): Po dłuższym czasie udało mi się skompilować nową wersję PKP Setu. Zmiany są następujące:
  • Dodałem poprawione lokomotywy SP32 i Vectron,
  • Dodałem wagon restauracyjny 407A od 101ksl. W związku z tym istniejący Bautzen 89 stracił możliwość przebudowy do 200km/h (została tylko zmiana malowania),
  • Dodałem węglarkę Wddo typu 2W/"Klagenfurt" od McZapkie (zawiera od razu sprite'y ZOOM-X2),
  • W związku z powyższym najstarszym węglarkom (tym bez hamulca lub z budkami hamulcowymi) obniżyłem prędkość do 65km/h. Nie ma teraz sensu podpinać do nich Ok1... Wink
  • Narysowałem i dodałem wagon Ggs typu 23K (zawiera sprite'y ZOOM-X2),
  • Analogicznie do węglarek obniżyłem prędkości przedwojennych wagonów krytych Kddet do 80km/h, a tych najstarszych do 65km/h,
  • Ponieważ żywiec szybko się "starzeje", specjalnie na potrzeby przewozu żywca narysowałem i dodałem wagon Sn (ex. Vh14) - 16t., 80km/h,
  • Narysowałem i dodałem cysternę Rbh typu 1R/1 o pojemności 26 tyś. l. Wypełnia ona trochę przepaść pomiędzy zabytkową Rh i współczesną Zaes. Mimo to wciąż istnieje pole do uzupełnienia setu w zakresie tych wagonów.
  • Analogicznie do wcześniejszych zmian zabytkowej Rh też zmniejszyłem Vmax do 65km/h,
  • Naniosłem drobne korekty dotyczące okresu dostępności, ładowności i kosztów niektórych wagonów.

Link do wersji testowej jak zwykle: https://dev.openttdcoop.org/projects/pkpset/files
Można prosić o source?
(24-11-2016, 19:39)Hunter3000 napisał(a): Można prosić o source?

Taaa... Ale dopiero jak znajdę/odzyskam klucz potrzebny do uwierzytelnienia... Sorry...  Smiley57
no przecież masz to na swoim dysku, co za problem na pw wysłać? Wink
[Obrazek: 307reswagostaw.png]

Hmm... ciekawa sprawa z tymi restauracyjnymiSmile Wygląda na to, że położenie tych wagonów w składzie ma istotny wpływ na stawki. Umieszczone na początku składu nic nie zmieniają, a nawet lekko zaniżają je, natomiast im bliżej końca tym te stawki są wyższe. To zamierzony efekt?
(27-11-2016, 02:16)LaChupacabra napisał(a): Wygląda na to, że położenie tych wagonów w składzie ma istotny wpływ na stawki.

Uwierz, położenie nie ma na to wpływu. Dziś jeszcze raz sprawdziłem - wszystkie wagony "widzą" restauracyjnego bez względu na jego położenie w składzie. To musi być jakiś błąd twojej metody pomiaru. Wystarczy, że jeden pociąg ładował się dłużej od innych.
(27-11-2016, 18:42)TadeuszD napisał(a): Uwierz, położenie nie ma na to wpływu. Dziś jeszcze raz sprawdziłem - wszystkie wagony "widzą" restauracyjnego bez względu na jego położenie w składzie. To musi być jakiś błąd twojej metody pomiaru. Wystarczy, że jeden pociąg ładował się dłużej od innych.

Uwierz, ma Smiley16

.sav   Test wagonów PKP, 30 sty 2100.sav (Rozmiar: 166.56 KB / Pobrań: 20)
(28-11-2016, 00:15)LaChupacabra napisał(a): Uwierz, ma Smiley16

W takim razie jest to jakiś bug w OTTD.
Dołączam się do błagań chupakabry o podbijanie nr wersji, straszny się bałagan robi w plikach, już kilka razy miałem wypadek przy pracy wrzucając na serwer nie ten plik co trzeba (są też problemy z kompatybilnościa savów).
Najprościej by było podbijać ostatni numer przy każdej nowej testowej wersji, a środkowy numer przy oficjalnym release (przy okazji zerując ostatni numer), więc następna oficjalna miałaby 2.1.0, a jakieś kolejne jej testowe warianty 2.1.1 itp.

Co do węglarek i krytych, to pierwotna idea była taka, aby tylko z budkami hamulcowymi miały prędkość ograniczoną do 60, chodziło o zasymulowanie przepisów na mocy których prędkość składu wyłącznie ręcznie hamowanego jest ograniczona.
Co do węglarek się nie upieram, ale kryte bez hamulców powinny mieć 80km/h, aby móc je dołączać do towosów itp.
(28-11-2016, 15:17)McZapkie napisał(a): Najprościej by było podbijać ostatni numer przy każdej nowej testowej wersji, a środkowy numer przy oficjalnym release (przy okazji zerując ostatni numer),
Zginąłbym, generując za każdą kompilacją kolejną wersję... Big Grin A jak ktoś chce przechowywać stare i nieaktualne wersje, to może sobie sam zmienić nazwę pliku. Wink

Cytat:Co do węglarek i krytych, to pierwotna idea była taka, aby tylko z budkami hamulcowymi miały prędkość ograniczoną do 60, chodziło o zasymulowanie przepisów na mocy których prędkość składu wyłącznie ręcznie hamowanego jest ograniczona.

Zgadza się. Miałem dylemat, więc najpierw zrobiłem tak. Zawsze można zmienić. A jak wolą inni?
(27-11-2016, 02:16)LaChupacabra napisał(a): Hmm... ciekawa sprawa z tymi restauracyjnymiSmile Wygląda na to, że położenie tych wagonów w składzie ma istotny wpływ na stawki.

Zwracam honor. Faktycznie był mały błąd w secie. Poprawiłem już go. Dodatkowo dodałem SM41 oraz podwyższyłem Vmax wagonów zgodnie z uwagą McZapkie (choć AI będą miały teraz fory, bo ich nie dotyczą ograniczenia dotyczące budek hamulcowych, czyli AI będą jeździły 80km.h, a gracz ludzki tylko 65km/h).
Nową wersję można jak zwykle pobrać stąd: https://dev.openttdcoop.org/projects/pkpset/files
Wysłałem wszystkie pojazdy do zajezdni i u mnie przy podmianie GRF na nowy wyskakuje taki błąd:

Załączone pliki Miniatury

(30-11-2016, 01:07)czerwony69 napisał(a): Wysłałem wszystkie pojazdy do zajezdni i u mnie przy podmianie GRF na nowy wyskakuje taki błąd:

Jeśli używałeś mojej przerobionej wersji, to może być sporo błędów, nie "zaktualizowałem" jeszcze najnowszej wersji autora o swoje/wasze customowe loki
Kolejne zmiany i uzupełnienia:
- Dodałem wagon bagażowy Fy dostępny od 1918r. Jest już wiec komplet przez wszystkie epoki,
- Usprawniłem ogrzewanie wagonów. Zmniejszyłem im wymaganą moc, za to nieznacznie zróżnicowałem parametry lokomotyw.
- Przywróciłem najstarszym wagonom 65km/h ze względu na problemy z AI (a do szybkiego transportu towarów są bagażowe...)

https://dev.openttdcoop.org/attachments/....0.12a.grf

Przypominam też, że poszczególne wersje robocze mogą być między sobą niekompatybilne, Nie wystarczy więc wysłać pociągów do warsztatów. Przed wymianą GRF-a trzeba by je WSZYSTKIE sprzedać, żeby nie wysypać gry.
I jak Wasze wrażenia w związku z PolRegio? Ktoś chętny do zrobienia repaintów? Smiley29

Cóż, przynajmniej wpadli na to, że modyfikacje schematów tygrysich daleko ich nie zaprowadzą :v
Smile 
Grałem parę dni z PKP Setem 2.0.12a (w latach 1970 - 2020), nie znalazłem dotychczas ani jednego buga ani glitcha. Chyba jest OK Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości