Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak założyć dedykowany serwer
witam chciał bym się spytać jak założyć prawdziwy serwer bo zakładałem kilka razy serwer ale po opuszczeniu prze zemnie gry serwer znikał jak temu zapobiec?
To nie jest takie trudne, no nie?

Dodatkowo kilka razy na forum pojawiał się ten temat. Szukajka pewnie coś znajdzie.
(19-02-2017, 18:20)Kyokushin napisał(a): witam chciał bym się spytać jak założyć prawdziwy serwer bo zakładałem kilka razy serwer ale po opuszczeniu prze zemnie gry serwer znikał jak temu zapobiec?

Temat trochę przeterminowany ale postaram się udzielić odpowiedzi dla przyszłych pokoleń.

Istnieją dwie opcje stworzenia serwera. Serwer lokalny, który będzie utrzymywany przez Twój komputer (działać będzie do czasu, aż nie opuścisz gry/nie wyłączysz komputera) oraz serwer dedykowany, który utrzymywać będzie host (i tym samym działać będzie całodobowo). By założyć serwer lokalny po prostu tworzysz nową grę wieloosobową i rozpoczynasz grę pamiętając wcześniej by do gry ze znajomymi użyć odpowiedniego programu: hamachi albo chociażby evolve (polecam).

Do założenia serwera dedykowanego będziesz potrzebować płatnego hostingu. Zainteresuj się ofertami np. OVH.pl bądź mintshost.pl. Nie będę pisać jak to dokładnie zrobić - zainteresuj się tym tematem i przeczytaj poradniki, które zapewne znajdziesz w google pod hasłem podanym w poście wcześniej Smile Ogólnie nie łudź się, że naprędce założysz dobrze funkcjonujący serwer z masą graczy. Na to potrzeba odpowiednich umiejętności, doświadczenia oraz krzty marketingu i pomysłu na grę.

Pozdrawiam, Yeezy.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości