Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne Rozwiniecie ekonomii
Witam, kompletuje dodatki do serwera. Szukam jakiegoś dodatku który rozwinie ekonomie np da możliwość emisji akcji albo w jakikolwiek sposób wzbogaci rozgrywkę. Interesują mnie też dodatki zwiększające możliwości konkurencji z innymi. Widział ktoś coś takiego może?
(27-02-2017, 12:23)Qjr napisał(a): ...da możliwość emisji akcji albo w jakikolwiek sposób wzbogaci rozgrywkę. Interesują mnie też dodatki zwiększające możliwości konkurencji z innymi.

Tego typu rozszerzenia nie są dostępne w postaci dodatków NewGRF. Wymagają one skompilowania własnej wersji OTTD, uzupełnionej o odpowiedni zestaw patch'y.
Cytat:Wymagają one skompilowania własnej wersji OTTD, uzupełnionej o odpowiedni zestaw patch'y.

Pewnie nie ja pierwszy na to wpadłem wiec pewnie już coś takiego istnieje. Poszukam patch'y.
W opcjach znalazłem możliwość dawania łapówki w miastach i kupowania wyłączności transportowej, o co w tym chodzi? Grałem tylko na singlu (na serwerach gdzie grałem opcji tych nie było) i nie pojawiają mi się te opcję mimo że są włączone w opcjach.
(27-02-2017, 13:23)Qjr napisał(a):
Cytat:Wymagają one skompilowania własnej wersji OTTD, uzupełnionej o odpowiedni zestaw patch'y.

Pewnie nie ja pierwszy na to wpadłem wiec pewnie już coś takiego istnieje. Poszukam patch'y.
W opcjach znalazłem możliwość dawania łapówki w miastach i kupowania wyłączności transportowej, o co w tym chodzi? Grałem tylko na singlu (na serwerach gdzie grałem opcji tych nie było) i nie pojawiają mi się te opcję mimo że są włączone w opcjach.

Te opcje sie pojawiają jak Cie na nie stać Smile
(27-02-2017, 13:23)Qjr napisał(a):

Patch na akcje jest tu: https://www.tt-forums.net/viewtopic.php?...lit=shares
musisz umieć skompilować openttd aby to zastosować.

Łapówki służą do zwiększania oceny firmy przez miasto (gdy się pogorszyła np. przez wyburzanie), wyłączoność uniemożliwia innym pobieranie nowych towarów/pasażerów z miasta i okolic. Opcje są aktywne jeśli masz na nie pieniądze.
Cytat:Te opcje sie pojawiają jak Cie na nie stać [Obrazek: smile.gif]

Aha, to by wiele wyjaśniało. Jak można jeszcze konkurować w openttd z innymi?
Wpadłem tylko na to że można dostarczać towar/surowce lepiej z pewnych miejscach i w ten sposób sprawić że utrzymanie przez kogoś danej linii kolejowej/drogi stanie sie nierentowne. Macie jakieś inne pomysły i nie mówie tu o niszczeniu komuś drogi itp, tylko tak fair play?
W przyszłych wydaniach openttd planuje się coś zrobić z ekonomią (rozbudować)?
Skoro już mowa o ekonomii, ja uważam, że dopracowania i udoskonalenia wymaga system dotacji przewozów pasażerskich. Wiem, że gra obejmuje w znacznej merze transport towarowy, a osobowy stanowi niewielką część, swego rodzaju uzupełnienie, ale w rzeczywistości przedsiębiorstwa specjalizują się w danej branży. W grze, jak w rzeczywistym transporcie znaczna ilość pasażerskich linii komunikacyjnych nie jest rentowna. Stąd jestem za wprowadzeniem pewnego systemu, który do pewnego momentu (etapu w rozwoju przedsiębiorstwa i regionu), wpłaca przedsiębiorstwu, rekompensuje straty wynikające z działalności (budowa infrastruktury, itp.). Nie od razu gracz ma własne magistrale przez całą mapę i nie od razu stać go na obsługę linii mniej opłacalnych, czy przynoszących straty. Podsumowując, jestem za wprowadzeniem w przyszłości systemu w swych założeniach podobnego do tego istniejącego w rzeczywistości. Obecne już w grze połączenia dotowane są, ale ich efektywność i rozmieszczenie (głównie przypadkowe) pozostawiają wiele do życzenia. Sprawę rozwiązuje np. dotowanie przez dane miasto/miasta linii przebiegającej z tego A do B, ale przez C. Wtedy powstaje pole do dalszego rozwoju sieci w oparciu o ten powstały element.
Na ustawieniach domyślnych przy pasażerce miliarderem jest się bardzo szybko.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości