Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne Projekt: skrypt New World Disorder
1,8:

.zip   NWD103.zip (Rozmiar: 4.31 KB / Pobrań: 26)

2. Raczej na pewno są. Możesz dla porównania skasować dwie linijki z pliku nwd.nut, wtedy nie będą obniżane:
if (b > 1.0)
values[a] = 1 + sqrt(b - 1.0) * 3.0;
3. Opcje będą w przyszłości, póki co konfigracja jest w pliku config.nut. W wersji 0.1.3 dodałem dodałem gotowy wpis RCYC = 0.1.
5. Zobaczę później czy da się coś z tym zrobić.
6. Zobaczę później, ale jesteś pewien? To raczej niemożliwe.
7. Jeżeli jest to bardzo potrzebne to można zrobić przypisywanie przesiębiorstw do miast, ale to dużo roboty a efekty raczej kiepskie. Zależność od odległości będzie niedługo.
9. Wydaje się to dziwne, ale sprawdzę później.
10. Też dziwne, ale może to zależeć od ilości przedsiębiorstw i miast w grze. Możesz otworzyć konsolę skryptu (afair ikonka zapytajnika -> debugowanie) i sprawdzić w którym miesiącu pojawia się napis "Initialization... OK!"
@6. Jestem pewien. Niżej masz screen z tym samym miastem bez i z hotelem. Co więcej dostarczanie każdych(?) produktów do każdego przedsiębiorstwa wpływa na handel, tak więc chyba wszystkim trzeba by było przypisać wpływ. No i dobrze by było uzależnić ten wpływ od tego gdzie te produkty są dostarczane. Np. pasażerowie dostarczani do hoteli mogą a nawet powinni wpływać na handel (np. turystyka), ale już ci dostarczani np. do kopalni w Manpower'ze już nie (...chociaż? praca = kasa> = zakupy> =). Może być tak, że wszystkie produkty miałyby domyślnie wpływ na handel na poziomie np. x0,1, zaś określone dla danego ustawienia setu przedsiębiorstw (jedno z podstawowych ustawień skryptu) mogłoby mieć odpowiednio wyższy wpływ, jak np. żywność i alkohol x2,0 albo towary i paliwo (na stacje benzynową) x1,0 (owoce mogą mieć x1,5, ale tylko te dostarczane do sklepów). Co do pasażerów dostarczanych do hoteli, raczej nie powinni mieć wpływu wyższego niż x0,1.
[Obrazek: 762Miasto_Hotel.png]

[Obrazek: 437Miasto_Hotel.png]

@7. Sądzę, że tak by było lepiej. O ile się nie mylę tak to działa w skrypcie RCG. Ale połączenie obu metod dałoby chyba najlepsze efekty. Wtedy przemysł z przypisu (dający podatki miastu) byłby liczony x1,0 (a), a ten z odległości (dający tylko pracę) nienależący do miasta od x0,0 jeśli jest zbyt daleko, do np. x0,5 (b) jeśli przedsiębiorstwo leży w centrum miasta.

@8 i 9. No, to jest dziwne, bo raz jednak działa i miasta rosną a innym razem nie. Na razie jeszcze nie zauważyłem z czego to wynika.

11. Komunikacja nie jest liczona, gdy cargodist jest ustawiony na tryb manualny.

12. A co się tam dzieje z materiałami budowlanymi, że się w miastach nadal nic nie buduję?Wink
O lol, ale buga zrobiłem...

Załączone pliki
.zip   NWD104.zip (Rozmiar: 4.31 KB / Pobrań: 26)
I jeszcze raz

Załączone pliki
.zip   NWD105.zip (Rozmiar: 4.32 KB / Pobrań: 40)
O lol, Milek, pisz co zmieniasz w aktualizacjach, bo tak na pierwszy, drugi i dwudziesty siódmy rzut oka ciężko jest dostrzec jakieś zmiany w kodzie, a testować co chwile wszystkie możliwości też mi się za bardzo nie chceWink

Trochę posiedziałem nad tym równaniem dla nieliniowego rozwoju miast i myślę, że coś takiego by było ok.

Plik nwd.nut, linia 266-270:
local growth = (355 * (total - 1)^2).tointeger();
if (200 < growth < 355)
growth = GSTown.TOWN_GROWTH_NONE;
if (growth > 355)
growth = 1;

Nie wiem czy tak to dokładnie może być zapisane, ale jak co, to myśle, że już sam będziesz wiedział co trzeba zmienić. Ten pierwszy warunek dla zerowego wzrostu miasta musi być dla wartości pomiędzy tymi dwoma liczbami, ale może i wystarczy samo if (growth > 200) (?).

Co do efektów, tak to powinno wyglądać:

Dostawy łącznie (total): Wzrost miasta:
obecnie / z nowym równaniem
poniżej 25% (<0,25) brak
25% co 200 / co 200
40% co 160 / co 128
50% co 133 / co 89
75% co 67 / co 22
90% co 27 / co 3
100% co 1 / co 1

Można zamiast drugiej potęgi dać trzecią lub nawet czwartą, wtedy mniejsze dostawy będą w większym stopniu wpływały na wzrost. Oczywiście zmiana jednej cyferki tutaj by nie wystarczyła, zwłaszcza przy potędze nieparzystej.
Dajcie znać, kiedy będzie można wrzucić skrypt na serwer do przetestowania.
(02-08-2016, 14:51)McZapkie napisał(a): Dajcie znać, kiedy będzie można wrzucić skrypt na serwer do przetestowania.

Już teraz możnaSmile Skrypt od jakiegoś czasu jest już na ogólnodostępnym serwerze Milka. Jeszcze nie wszystkie funkcje w nim działają (m.in. w chwili obecnej nie są liczone dostawy materiałów budowlanych i budownictwo), ale ogólnie wszystko wygląda bardzo obiecująco. Skrypt na razie jest dostosowywany pod FIRS'a, ale powinien też działać z ECS i innymi setami przemysłowymi. Tam jednak mogą być niewłaściwie przypisane ładunki do poszczególnych grup - tego jeszcze nie sprawdzałem, ale jest to bardzo prawdopodobne.
Wersja 0.2.0 dostępna do pobrania na BaNaNaS.
(08-10-2016, 13:51)Milek7 napisał(a): Wersja 0.2.0 dostępna do pobrania na BaNaNaS.

Sprawdzę w wolnym czasieSmile
Jak się konfiguruje ten skrypt? Bo guzik do konfiguracji jest nieaktywny.
Czy będzie wsparcie dla ECS?
Konfigurację zrobię później. Obecnie trzeba zmieniać listę towarów w config.nut
OK zmieniłem w config.nut na takie coś:
Kod:
    static TransportCargo =
    {
        PASS = 1.0
        MAIL = 1.0
    };

static IndustryMultipier =
    {
        PASS = 0.0
        MAIL = 0.0
        TOUR = 0.1
    };

static TradeCargoMultipier =
    {
        GOOD = 1.0
        WATR = 0.5
        FOOD = 2.0
        VEHI = 2.0
        MAIL = 0.25
        BDMT = 1.0
    };
Reszty nie zmieniałem.

Mam pytanie, odnośnie tego obrazka:

Od czego zależy wskaźnik Industry? Zbudowałem nową fabrykę, nie zmienił się.

Czemu nie rośnie wskaźnik Trade? Dostarczam żywność i towary.

Jedno miasto rośnie, drugie nie, od czego to zależy? Bezrobocie?

Wskaźnik architecture jest chyba jest źle przetłumaczony, powinno być 'constructions'
Industry: produkcja pobliskich przedsiebiorstw: (to pewnie bedzie do zmiany, ale narazie jest tak: ) Miasto leżące najbliżej przedsiębiorstwa dostaje mnożnik x1. Inne miasta w zasięgu IndustryDistance (domyslnie 60 kratek) dostają mnożnik proporcjonalny do odległości od przedsiębiorstwa, dodatkowo mnożone przez NonNearestMultipier (domyslnie 0.5x)
Trade: dostawa towarow do pobliskich przedsiebiorstw, mnoznik tak samo jak wyzej. (pozniej pewnie bedzie liczona rowniez dostawa do domow)
Dni co ile rosnie miasto jest obliczane na podstawie wewnetrznego wskaznika wzrostu (przedstawianego posrednio w postaci bezrobocia, wskaznik 0 daje 40% bezrobocia a wskaznik 1 0% bezrobocia) zgodnie z wykresem: http://www.wolframalpha.com/input/?i=plo...rom+0+to+1 (przy dniach >=200 nie rosnie w ogole)
Szczegoly w kodzie nwd.nut linie 290-328.
W przyszlosci opis tego wszystkiego bedzie w oknie opowiesci.
(14-10-2016, 18:21)McZapkie napisał(a): Od czego zależy wskaźnik Industry? Zbudowałem nową fabrykę, nie zmienił się.

Przemysł / Industry zależy od wielkości produkcji okolicznych przedsiębiorstw. Obecnie im dalej od centrum miasta leży przedsiębiorstwo tym mniejszy ma wpływ. Liczone są produkcje wszystkich przedsiębiorstw, w tym również wydobywczych, dlatego już na starcie niektóre miasta mogą mieć wskaźnik przemysłu na pewnym poziomie. Zasięg, w którym liczona jest produkcja wynosi 60 kratek (można zmienić).  Jeśli się uda Milkowi produkcja będzie też liczona z uwzględnieniem, do którego miasta jest przypisane przedsiębiorstwo. Obecnie też taki sam wpływ ma produkcja węgla, zboża jak i np. chemikaliów. W zamierzeniu produkty przetworzone mają być jednak liczone x2 zaś rolne x0,5, surowce wtórne już są x0,1 o ile się nie mylę.

(14-10-2016, 18:21)McZapkie napisał(a): Czemu nie rośnie wskaźnik Trade? Dostarczam żywność i towary.

Nie jestem na 100% pewny, ale najpewniej ECS ma inaczej przypisane ID poszczególnych produktów. Z tego powodu skrypt RCG nie współpracuje właściwie z nowym FIRS'em (przerobiłem go na potrzeby serwera, jest >tutaj<). Gdy Milek doda możliwość ustawień, postaram się to wszystko odpowiednio skonfigurować, aby skrypt działał z każdym dodatkiem przemysłowym.

(14-10-2016, 18:21)McZapkie napisał(a): Jedno miasto rośnie, drugie nie, od czego to zależy? Bezrobocie?

Rosną tylko te miasta gdzie bezrobocie wynosi mniej niż 30%. Im jest niższe, tym szybciej rosną. Wskaźniki bezrobocia i wzrostu miasta są ze sobą powiązanie (nieliniowo).
Bezrobocie maleje, gry rozwija się przynajmniej jedna z wymienionych gałęzi gospodarki.

Btw. W skrypcie nadal jest jakiś błąd, który sprawia, że miasta mające nawet wysokie wskaźniki, nie wiedzieć czemu nie chcą rosnąć Smiley57
Dostrzegłem też pewną niekorzystną cechę. Chodzi o to, że skrypt kontynuuje część obliczeń także w czasie pauzy. Mowa o handlu i budownictwie.
[Obrazek: 260NWD_2.5.png]

[Obrazek: 858NWD_2.6.png]

(14-10-2016, 18:21)McZapkie napisał(a): Wskaźnik architecture jest chyba jest źle przetłumaczony, powinno być 'constructions'

Też tak sądzę.
Nadal nie rozumiem w jaki sposób miałoby to być przypisywane. Najbliższe miasto w czasie tworzenia świata, czy jak?
(14-10-2016, 21:25)Milek7 napisał(a): Nadal nie rozumiem w jaki sposób miałoby to być przypisywane. Najbliższe miasto w czasie tworzenia świata, czy jak?

W nazwach przedsiębiorstw zawsze masz zawartą nazwę miasta, do którego jest przypisane.

[Obrazek: 953NWD_przedsi_biorstwo.png]
Hm, ok.
Zaraz popatrzę.
A nie da się używać tych 4-literowych nazw towarów zamiast liczbowych ID? Myślałem, że jak wconfig.nut sa powypisywane to wystarczy tam zmienić.

Jeszcze odnośnie 'electricity', który obecnie jest chyba zafiksowany na 100%.
Otóż dostarczanie prądu to daleka przyszłość jeśli ktoś zrobi patch na nowe typu transportu (te wszystkie wires/wired bazujące na torach to porażka),
z kolei liczenie pobliskich elektrowni to też niezbyt dobry pomysł, zresztą w FIRS nie ma elektrowni (chyba że w tym nowym).
Dlatego proponuję zmienić to na 'Energy' - i liczyć dostarczanie takich rzeczy jak FUEL, COAL (a w przyszłości prąd jak będzie taka opcja).
Zdaje się że obecnie te rzeczy nie są liczone, a powinny.
Można by dać zmienny wskaźnik zależnie od snow line.
(14-10-2016, 22:44)McZapkie napisał(a): A nie da się używać tych 4-literowych nazw towarów zamiast liczbowych ID? Myślałem, że jak wconfig.nut sa powypisywane to wystarczy tam zmienić.
No tak, w konfiguracji używa się tych 4-literowych nazw, dobrze zmieniłeś. Skrypt resolvuje je na liczby przy uruchomieniu.
Hmm, to czemu miałem 0% trade mimo dostarczania żywności i towarów?
Czy przypadkiem nie jest liczone tylko do zakładów? Ja dostarczałem do miasta (w ECS nie ma małych przedsiębiorstw typu sklep, stacja benzynowa, tylko specjalistyczne domy).

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości