Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne Projekt polskie budynki
I do tego mapka Piranii ;]
A może jakieś Orliki wrzucić do setu? Wink
Co myślicie, aby też Polskie Budynki wrzucić na Biggera?
Poczekajcie chwilkę na update - szykuję wersję w której niektóre kamienice zostają na zawsze tworząc ładne starówki w centrach miast. Szkoły również zostają bo raczej nie wyburza się takich obiektów po 10 latach.
Obecnie testuję tą wersję i na razie wszystko jest ok Smile
Podbijam by poinformować że dziś prawdopodobnie wrzucę wspomnianą wersję. Przy czym wyszło że.
Starówki nie zawsze są ładne. Czasem się zdarzy że mamy kilka szkół blisko siebie czy raz się zdarzyło że jedno miasto było pełne szkół.
Podbijam ponownie by poinformować o wydaniu najnowszej wersji.
LINK:
http://www.mediafire.com/?g442hihtmg2gk70

Proszę dodać ją do dodatków online w moim imieniu Wink
Kolejny i chyba ostatni update (bo nie mam już pomysłów) tego setu budynków.
Dodaje kolorowe, zabytkowe kamienice generujące się w centrum miast tylko na początku gry wraz z mapą.
Oraz rynek w większych miastach który też powstaje tylko przy tworzeniu mapy, później nie.
[Obrazek: zabytki.png]

LINK do tej wersji:
http://www.mediafire.com/?fphkc11blip2yxv
Oo, ale fajne Smile
http://bananas.openttd.org/en/newgrf/ Patrzcie na sam dół, albo odpalcie OpenTTD, włączcie wyszukiwarkę NewGRFów i wpiszcie "polish" Smile Przydałoby się dodać jeszcze road set...
Set wrzucony na serwer PKP.
(14-04-2013, 13:51)Sojita napisał(a): Kolejny i chyba ostatni update (bo nie mam już pomysłów) tego setu budynków.
Dodaje kolorowe, zabytkowe kamienice generujące się w centrum miast tylko na początku gry wraz z mapą.
Oraz rynek w większych miastach który też powstaje tylko przy tworzeniu mapy, później nie.

Super to wygląda, może za gęsto czasem budynki stoją gdy siatka ulic jest regularna.
(14-04-2013, 13:51)Sojita napisał(a):
Kolejny i chyba ostatni update (bo nie mam już pomysłów) tego setu budynków.

Hmm szkoda, że nie zrobiłeś czerwonych dachów. Przeglądając zdjęcia polskich miast z lotu ptaka widać, że przeważająca część zadaszenia rynku jest w kolorze czerwonym - np. tutaj w Toruniu czy w Lublinie. Również dachy wież katedr kojarzą mi się bardziej z zielonym kolorem niż z czarnym ; )

Dodałbym jeszcze trochę "brudu", bo budynki wyglądają zbyt "bajkowo".

Poza tym jestem pod ogromnym wrażeniem - bloki są po prostu perfekcyjnie zrobione. I te "typowe polskie domki 2-piętrowe"... świetne ; )
(14-04-2013, 13:51)Sojita napisał(a): Kolejny i chyba ostatni update (bo nie mam już pomysłów) tego setu budynków.
....

Hmh, pomysłów - możesz pokombinować jak zrobić aby budynki o takim samym kodzie zróżnicować, da to większą różnorodność. Jest to możliwe, patrz na FIRS, te same fabryki mają różny wygląd, nie tylko kolory.
Mój set tak ma, we wszystkich trzech "erach" są tak naprawdę te same budynki, różnią się tylko grafiką i nazwą. Zróżnicowanie jest jakie jest bo jak pisałem więcej pomysłów nie miałem a też 30 zupełnie innych bloków źle wygląda.
Myślę że mógłbym zmienić dachy w zabytkowych kamienicach i na rynku na czerwone a w rynkowej katedrze na zielonkawe jak słusznie zauważono. Ale to będzie poprawka a nie update.
Malutki szczegół, nie wiem czy tak miało być, ale wrzucam w razie czego:
http://imgur.com/a/7dMXN#0
Pod hotelem jest trawa, a nie beton.
Witam wszystkich,

Mam takie pytanie co do tego projektu a raczej problem z nim bo jak chce z nim pograć to wyskakuje mi komunikat : "Generowanie mapy anulowane... brak odpowiednich miejsc dla miast" dzieje się to bez względu na wielkość mapy co może być tego przyczyną ??
Coś jeszcze muszę podać by rozwiązać problem ??

Pozdrawiam
Rafał
z tego co zauważyłem nie możesz generować mapy ze zbyt wczesnym rokiem. Grf głupieje gdy ma wybudować budynki w latach w których nie został zakodowany
Mi to wygląda że za dużo miast na za małej mapie.
Ale to co pisał poprzednik - Mój set z racji ograniczeń GRF Makera jest od roku 1920 do chyba 2050... Więc możliwe że ustawienie roku przed 1920 powoduje jakieś błędy.
Dzięki wielkie ustawiłem na 1921 rok i przeszło Smile
(23-06-2013, 13:57)Sojita napisał(a): Ale to co pisał poprzednik - Mój set z racji ograniczeń GRF Makera jest od roku 1920 do chyba 2050... Więc możliwe że ustawienie roku przed 1920 powoduje jakieś błędy.

A nie mógłby ktoś pomóc przekodować odrobinę aby usunąć te ograniczenie? Panowie, pomóżcie!!!!
[Obrazek: smile.gif]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości