Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne Polish Industry set
Witam!

Dzisiaj wpadłem na pomysł zrobienia "polskich przedsiębiorstw". W sumie byłoby to połączenie trochę ECS i FIRS oraz dodanie nowych towarów.
Grafikę pozostawię grafikom, ale najlepiej żeby te przedsiębiorstwa "komponowały się" z Polish PKP, z PBS oraz Polroad.
Bardziej niż na nowej grafice zależy mi (i może wam) na nowych towarach. Najłatwiej zrobię to na przykładzie linii z Plastikiem:

Pole naftowe >--Ropa--> Rafineria >--Plastik--> Fabryka >--Towary--> Miasto/Port.
Co do plastiku, z 3 podstawówki pamiętam że plastik robiło się z węgla, ale gdzie?

Mogę rozpisać więcej łańcuchów ale muszę wiedzieć:
-ile towarów można maksymalnie dowozić do przedsiębiorstw.
-ile rodzajów towarów można maksymalnie mieć w OTTD.

Myślę, że taki dodatek będzie dobry do Mapy Polski Big Grin
(21-12-2016, 17:25)Sergiusz1305 napisał(a): Dzisiaj wpadłem na pomysł zrobienia "polskich przedsiębiorstw". (...)
Grafikę pozostawię grafikom, (...)
Genialne Smile Dlaczego nikt jeszcze na to nie wpadł? Ja poszedłbym jeszcze dalej i za jednym zamachem wpadł na pomysł setu polskich samolotów, statków i drzew. Oczywiście grafikę pozostawiając grafikom.
Sądzę że to byłby delikatnie mówiąc 'młyn'. Mnie czasem jest ciężko ogarnąć łańcuchy dostaw FIRS'a. Dodatkowo to by chyba wymagało zmian w kodach GRF'ów, bo potrzebne były by opcje przebudowy na np. plastik. No, i może się zdarzyć, że potrzebne były by też nowe grafiki ładunków. (Jak palnęłem jakieś głupstwo to poprawcie :v)

Pozdrawiam, Jakub
(21-12-2016, 18:17)FrontierPharmacist napisał(a):
(21-12-2016, 17:25)Sergiusz1305 napisał(a): Dzisiaj wpadłem na pomysł zrobienia "polskich przedsiębiorstw". (...)
Grafikę pozostawię grafikom, (...)
Genialne Smile Dlaczego nikt jeszcze na to nie wpadł? Ja poszedłbym jeszcze dalej i za jednym zamachem wpadł na pomysł setu polskich samolotów, statków i drzew. Oczywiście grafikę pozostawiając grafikom.

A kodowanie koderom ? Smiley29
Ludzie, wy tu sobie żartujecie ja mówię poważnie.
Czemu musimy używać jakiegoś FIRSa skoro możemy zrobić własne?
Mamy już własne samochody, pociągi, budynki. Nawet budynki, więc czemu nie mielibyśmy zrobić własnych przedsiębiorstw?
Już lata gram w OTTD, już znudziły mi się (i zapewne wam) przedsiębiorstwa klasyczne, ECS i FIRS.
Pewnie wasza reakcja będzie wyglądać tak:  Smiley21 
Ale zróbmy to! Dlaczego? A czemu nie? Big Grin

A, i tak. Kodowanie koderom  Smiley29
(23-12-2016, 20:43)Sergiusz1305 napisał(a): Ale zróbmy to! Dlaczego? A czemu nie? Big Grin

Generalnie sto procent poparcia. TOWARZYSZE! WEŹMY SIĘ I ZRÓBCIE TO!
(23-12-2016, 20:43)Sergiusz1305 napisał(a): Mamy już własne samochody, pociągi, budynki. Nawet budynki, więc czemu nie mielibyśmy zrobić własnych przedsiębiorstw?

Sergiusz, po prostu nie zdajesz sobie sprawy z wielkości przedsięwzięcia...
Przykładowo, w skład PKP Setu wchodzi obecnie ponad 5600 sprite'ów. Jest tworzony od ponad 5 lat. Na prace przy nim poświęciłem już lekko licząc półtora tysiąca godzin swojego czasu. Takie sety przemysłowe jak FIRS czy ECS są tworzone od jeszcze dłuższego czasu. To nie jest tak, że wpadasz na pomysł, pstrykasz palcami i na drugi dzień już jest gotowe.
(24-12-2016, 00:18)TadeuszD napisał(a):
(23-12-2016, 20:43)Sergiusz1305 napisał(a): Mamy już własne samochody, pociągi, budynki. Nawet budynki, więc czemu nie mielibyśmy zrobić własnych przedsiębiorstw?

Sergiusz, po prostu nie zdajesz sobie sprawy z wielkości przedsięwzięcia...
Przykładowo, w skład PKP Setu wchodzi obecnie ponad 5600 sprite'ów. Jest tworzony od ponad 5 lat. Na prace przy nim poświęciłem już lekko licząc półtora tysiąca godzin swojego czasu. To nie jest tak, że wpadasz na pomysł, pstrykasz palcami i na drugi dzień już jest gotowe.

W pojedynczy dzień najwyżej np. dałoby się zrobić sprity, ale nie cały grf...

Edycja: post nr 19000 Smile
(23-12-2016, 20:43)Sergiusz1305 napisał(a): Ludzie, wy tu sobie żartujecie ja mówię poważnie.
Czemu musimy używać jakiegoś FIRSa skoro możemy zrobić własne?
Mamy już własne samochody, pociągi, budynki. Nawet budynki, więc czemu nie mielibyśmy zrobić własnych przedsiębiorstw?
Ok, pogadajmy poważnie. Na czym miałaby polegać "polskość" tego setu? Na grafice? Ok, jeśli potrafisz zaproponować typowo polski wygląd tartaku, kopalni czy fabryki to wrzuć na forum materiały. Może ktoś z grafików podejmie się narysowania jeśli będzie to uzasadnione.

To samo pytanie do szlaków przetwarzania - masz pomysł na coś w 100% polskiego, czego nie mają inne sety? Podany przykład plastiku akurat niewiele wnosi - w ECS są analogiczne produkty rafinacji.

Sam pomysł to trochę mało - trzeba by go jeszcze przemyśleć i zaproponować jakieś konkrety.
Tadeusz ma 100% rację ciężko będzie stworzyć bez poświęceń a przede wszystkim wiedzy taki set.

Proponuje byś Sergiusz zaczął od stworzenia grafik Polskich przedsiębiorstw i na początek można byłoby zastąpić nimi oryginalne. To pierwszy krok który wprowadziłby w klimat.
Ok, bardzo chętnie się za to zabiorę.
Tylko w jakim programie to robić?
Po co ulepszać/zastępować coś, co jest dobre? W FIRS'ie grafiki są bardzo ładne, łańcuchy dostaw są najbardziej logiczne. Po co to gmatwać? Faktycznie, zaproponuj jak bardzo 'polsko' można by przedstawić np. tartak, fabrykę.

Pozdrawiam, Jakub

EDIT:
Jak na razie potrzebne by były grafiki, polecam GIMP'a, a poradnik jak wgrać paletę TTD masz w wątku PKP 750mm

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości