Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne Mapa Polski (pAter)
(24-04-2017, 16:22)Hunter3000 napisał(a): Jeśli mógłbyś i miałbyś czas to poproszę województwo podkarpackie z ważniejszymi miastami (Rzeszów, Jasło, Krosno, Sanok, Stalowa, Przemyśl itp.) z FIRS najnowszym, a ja sam jeszcze sprawdzę własnymi siłami czy dam radę cokolwiek wygenerować, najwyżej poczekam aż ty spróbujesz ogarnąć Wink

Trzymaj: https://www.dropbox.com/s/gx9k5gx33tyt8w...0.scn?dl=1

Oczywiście do poprawy masz rzeki i jeziora (które skopiowałem ze swojej mapy i nie wpasowały się idealnie), a niektóre miasta mogą być minimalnie przesunięte o 1-2 kratki (np. widziałem, że jakaś mniejsza miejscowość jest po złej stronie Sanu). Miast jest 100. Tak więc na start masz sporo mniej pracy Smile

[Obrazek: T8VbZRDm.png]

W razie czego wrzucam też pliki, którymi generowałem mapę: https://www.dropbox.com/s/9jh87ij9krhy9j...ie.7z?dl=1
- maksymalna wysokość mapy: 74
- miasta mają ustawione "lepsze drogi"
- w dodatkach tylko FIRS 2.1.5 (jak chcesz zmieniać dodatki to w openttd.cfg ustaw scenario_developer = true)
- wygładziłem nieco mapę wysokości, ale jak coś, to do paczki wrzuciłem też oryginalną wersję
Tak mi przyszedl pomysl, ze zamiast w kolko tej samej mapy PL (nie obraz sie pAter Wink) albo EU, moze byc tak zrobic wojewodztwa? np jedno woj. na miesiac (czas dowolny)
(24-04-2017, 20:36)Sander napisał(a): Tak mi przyszedl pomysl, ze zamiast w kolko tej samej mapy PL (nie obraz sie pAter Wink) albo EU, moze byc tak zrobic wojewodztwa? np jedno woj. na miesiac (czas dowolny)

Łoo panie, a kto te wszystkie mapy zrobi? Wink
[Obrazek: fBFHayP.jpg]

Ja planuję niedługo zająć się tworzeniem portalu openttd.pl, więc nie chcę zajmować się nowymi scenariuszami.
Mała poprawka mapy Polski - usunąłem przedsiębiorstwa, które pojawiły się po przypadkowym kliknięciu przeze mnie opcji "Wiele losowych". Były to m. in. rafineria na Mazurach, pole naftowe w Obwodzie Kaliningradzkim oraz sporo mniej istotnych porozrzucanych po całej mapie.
Poza tym, podmieniłem Polish PKP Set na nowszą wersję 2.0.13 oraz PolRoad na wersję 37.

Do pobrania tutaj: https://www.dropbox.com/s/lolmmt9qsl7qj1...L.scn?dl=1
(24-04-2017, 22:08)pAter napisał(a):
(24-04-2017, 20:36)Sander napisał(a): Tak mi przyszedl pomysl, ze zamiast w kolko tej samej mapy PL (nie obraz sie pAter Wink) albo EU, moze byc tak zrobic wojewodztwa? np jedno woj. na miesiac (czas dowolny)

Łoo panie, a kto te wszystkie mapy zrobi? Wink
[Obrazek: fBFHayP.jpg]

A kto robi najlepsze mapy ? **_ , no wiadomo ze Ty zrobisz :Big Grin co to dla Ciebie :> Ty nie dasz rady?Big Grin
Wrzuciłem nową mapę.
(24-04-2017, 22:21)pAter napisał(a): Mała poprawka mapy Polski - usunąłem przedsiębiorstwa, które pojawiły się po przypadkowym kliknięciu przeze mnie opcji "Wiele losowych". Były to m. in. rafineria na Mazurach, pole naftowe w Obwodzie Kaliningradzkim oraz sporo mniej istotnych porozrzucanych po całej mapie.

No nie wiem, w sumie nawet ciekawiej było z tymi "losowymi" przedsiębiorstwami. Myślałem nawet może nad uwolnieniem przemysłu?Smile Wtedy każda gra byłaby nieco inna. To chyba byłby nawet taki kompromis między tym co jest teraz a "bizantyjskim" pomysłem SanderaWink

Edit: Poprawka... wysypiska... Już mi się odechciało "Firsowej wolności" Smiley62  Ewentualnie można by było jeszcze pomyśleć nad kilkoma wersjami mapy z różnym przemysłem - wtedy np. co tydzień, albo nawet co restart byłby inny, losowo wybrany. Jakby co, mogę pomócWink Mam fajną w postapokaliptycznej wersji "Wasteland" Smiley29 Pomysły na SPI, ECS'a i inne też się znajdą...
(24-04-2017, 18:27)pAter napisał(a):
(24-04-2017, 16:22)Hunter3000 napisał(a): Jeśli mógłbyś i miałbyś czas to poproszę województwo podkarpackie z ważniejszymi miastami (Rzeszów, Jasło, Krosno, Sanok, Stalowa, Przemyśl itp.) z FIRS najnowszym, a ja sam jeszcze sprawdzę własnymi siłami czy dam radę cokolwiek wygenerować, najwyżej poczekam aż ty spróbujesz ogarnąć Wink

Trzymaj: https://www.dropbox.com/s/gx9k5gx33tyt8w...0.scn?dl=1

Oczywiście do poprawy masz rzeki i jeziora (które skopiowałem ze swojej mapy i nie wpasowały się idealnie), a niektóre miasta mogą być minimalnie przesunięte o 1-2 kratki (np. widziałem, że jakaś mniejsza miejscowość jest po złej stronie Sanu). Miast jest 100. Tak więc na start masz sporo mniej pracy Smile

[Obrazek: T8VbZRDm.png]

W razie czego wrzucam też pliki, którymi generowałem mapę: https://www.dropbox.com/s/9jh87ij9krhy9j...ie.7z?dl=1
- maksymalna wysokość mapy: 74
- miasta mają ustawione "lepsze drogi"
- w dodatkach tylko FIRS 2.1.5 (jak chcesz zmieniać dodatki to w openttd.cfg ustaw scenario_developer = true)
- wygładziłem nieco mapę wysokości, ale jak coś, to do paczki wrzuciłem też oryginalną wersję

Ślicznie dziękuję! Dodałem swoje dodatki i gra się przyjemnie, jednak szkoda że drzew nie ma i trzeba dodawać samemu, no i jeszcze nie wiem czemu, nie mogę terenu modyfikować bo wywala mi za duża wysokość  Smiley57
(27-04-2017, 22:35)LaChupacabra napisał(a): Mam fajną w postapokaliptycznej wersji "Wasteland" Smiley29

Myślałem nad tym Wink Ale czasu brak...

Swoją drogą - tutaj ciekawa mapa planu ataku nuklearnego ZSRR na Europę Zachodnią z lat 70. XX wieku (wykradziona przez płk. Kuklińskiego i przekazana wywiadowi USA):

[Obrazek: nlTCy6Qm.jpg]

(27-04-2017, 22:51)Hunter3000 napisał(a): Ślicznie dziękuję! Dodałem swoje dodatki i gra się przyjemnie, jednak szkoda że drzew nie ma i trzeba dodawać samemu, no i jeszcze nie wiem czemu, nie mogę terenu modyfikować bo wywala mi za duża wysokość  Smiley57

Ustaw:
Środowisko > Rozmieszczenie drzew w grze: Wszędzie
- powinny rosnąć w trakcie gry.

Co do wysokości - maksymalny poziom to tutaj 74, nie powinno być problemu z modyfikacją terenu.

[Obrazek: DiELmOsm.png]

Może to wina wersji gry? Spróbuj na 1.7.0.
Czy mógłbym na tych samych warunkach (zasadach?) jak Hunter prosić o województwo zachodniopomorskie? Z góry dziękuję Smile
(28-04-2017, 10:30)Sikoreł napisał(a): Czy mógłbym na tych samych warunkach (zasadach?) jak Hunter prosić o województwo zachodniopomorskie? Z góry dziękuję Smile

Zachodniopomorskie: https://www.dropbox.com/s/a0otvxmk7wf1kn...0.scn?dl=1

Standardowo - musisz poprawić sobie rzeki, ujścia do Bałtyku, sprawdzić wszystkie miasta (widziałem, że jakieś się nie postawiły, a Szczecin nie leży po odpowiedniej stronie Odry, ale to wina rzeki, która lekko przesunęła się na zachód). I jak wyżej - jak chcesz drzewa, to w edytorze postaw sobie losowe, a w ustawieniach zmień odpowiedni parametr, żeby mogły rosnąć w trakcie gry.

Proponuję wam też założyć własne tematy na forum, w razie gdybyście chcieli rozwijać swoje scenariusze Smile
Dzięki wielkie! Biorę się za edycję, może sklecę coś konkretnego Smile
Cytat:Może to wina wersji gry? Spróbuj na 1.7.0.
Czy chce obniżyć czy podwyższyć czy wyrównać pokazuje mi "bla bla... ... zbyt wysoko" wersja gry community patchpack (Spring 2013 Patchpack v2.4.276) możliwe że to jest na starej wersji zrobione...
PS, po screenie widzę że podwyższasz w edytorze scenariusza , a mi chodzi już w grze normalnej
(28-04-2017, 23:41)Hunter3000 napisał(a): Spring 2013 Patchpack v2.4.276

Tutaj musi być problem - w najnowszych wersjach gry można ustawić poziom wysokości do 255, a wcześniej (kiedy tworzono ten patchpack) było tylko 15.

Spróbuj tej wersji: https://www.dropbox.com/s/yxn5xl8u6l6ajy...1.scn?dl=1 - ustawiłem max wysokość na 15.
Naprawiłem i przy okazji zaktualizowałem swój community patchpack. Otóż na mapie jest ustawione sztywno ustawienie że maksymalna wysokość to 15, należy więc wejść opcje>ustawienia rozwijamy ograniczenia i w maksymalna wysokość mapy z 15 zmieniamy na np. 100. Ale to tylko w edytorze mapy scenariusza, w grze nie da rady.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości