Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne Mapa Polski (McZapkie) 2048x2048
Edward, a popatrz co jest napisane na czerwono albo kilka postów wyżej - trzeba sobie ściągnąć util.superlib 38 (check online content i po filtrze wyszukać superlib).

Nie wiem, czy da się zrobić tak, aby tę bibliotekę automatycznie ładowało, jeśli skrypt nie jest online z bananów ściągany.
OK chodziło o bibliotekę GS a nie SI

dokładna nazwa: SuperLib for NoGo w wersji 38

teraz działa
Uzupełniłem informację, dziękuję.
Nowa wersja mapy do pobrania z
http://149.156.194.203/~mczapkie/Train/T...ad/pl2048/
a w niej:
- klimat zimowo/letni (alpine),
- nowa wersja manpower,
- premiera polroad - polskie samochody (i inne fury),
- węgiel można dowozić bezpośrednio do miast (akceptują je budynki z dymkiem), do czasu ich modernizacji (około 2000),
- do miast (wież ciśnień) można dowozić wodę (również rurociągami)
- zestaw statków redfish o zwiększonej pojemności.

Poziom trudności skryptu kontrolującego przyrost miast został na prośby graczy obniżony.
Przypominam, że "general goods" to są towary, żywność i złoto, a "industrial goods" to jest węgiel, drewno, papier, ropa, zboże i żywiec.

Mapa ma datęstartu ustawioną ręcznie na 30 grudzień 1917, chodzi o to, aby przemysł się wybudował zaraz po starcie a nie rok później.
Mapa utworzona przez wersje 1.5.1.
Scenariusz świetnie zrobiony, tylko po co NewGRF PIPE (i to pociągi z tego dodatku dostępne od 1918!)?
Po to, żeby zrobić realistyczne rurociągi w Gdańsku Big Grin
(05-07-2015, 21:00)ChChs napisał(a): Scenariusz świetnie zrobiony, tylko po co NewGRF PIPE (i to pociągi z tego dodatku dostępne od 1918!)?
Pipe jest głównie po to, aby zwiększyć wydajność wiertni poprzez ocenę stacji (widziałem też zawodnika, który wybudował sztuczną wyspę i podłączył rurociąg do platformy wiertniczej).
Pojawiły się też źródła wody, do których też można stosować Pipe.

Wkrótce nowa wersja mapy z zupełnie innym przemysłem, gdzie będzie więcej zastosowań rurociągów, a także zupełnie nowe pojazdy i infrastruktura.
Dobra, właśnie zauważyłem, że rurami można przewozić tylko ropę i wodę
Witam, TTD i OpenTTD zdarzało mi się grywać ale tylko w podstawowej wersji. Teraz skusiłem się na tę mapę, i kiedy w końcu udało mi sie tak wystartować, żeby zarabiać, zorientowałem się że nie mam żadnych przeciwników. Testowałem dużo różnych AI, wale każde zgłasza błąd skryptu. Czy istnieje jakieś które da się uruchomić na tej mapie z aktywnymi skryptami?
A konkretnie jaki błąd skryptu? U mnie wyskakuje, że wyłączone jest distant join station.
Włącz to w ustawieniach i powinno być OK.
Taki błąd występuje:
[Obrazek: YX233S9.png]
A czy w ogóle jakiekolwiek AI działa z setem PKP?
Sprawdzam choo-choo, działa, po długich ewaluacjach zbudował rurociąg.
W PKP chyba są wszystkie lokomotywy zablokowane dla AI. To nie wina mapy tylko setu.
W nowej wersji będą serbskie wąskotorówki, które powinny działać.
Akurat Choo Choo bardzo ciekawie sobie radzi, widziałem jak budował parowóz z wagonem poczty, nawet zysk to dawało.

EDIT: Kompletny błąd wyskakuje chyba tylko w przypadku NoCab.
Sprawdziłem i oprócz licznych AI które czekają na zawsze są takie które chociaż puszczają ciężarówki:
->gelignAIte
->MailAI
->CluelessPlus: Ta firma się ROZWIJA po dostarczeniu 60 mln zł
->AIAI najlepiej się rozwija, ale po 3 latach mając kasę słabnie
->SimpleAI również się rozwija Smile
->DictatorAI wypuścił autobusy dopiero po przelaniu kasy. Po kilku miesięcach przestaje budować mając kasę.
Dziękuję za odpowiedzi i testy. Ja sprawdzałem tylko polecane na zagranicznych forach AI i na pewno nie działa też np. AdmiralAI.
(15-07-2015, 21:25)McZapkie napisał(a): A czy w ogóle jakiekolwiek AI działa z setem PKP?

PKP Set sprawdza typ gracza i ograniczenia związane z hamulcami i ogrzewaniem stosuje wyłącznie dla company_type = PLAYERTYPE_HUMAN.
Każda lokomotywa faktycznie ma ustawione ai_engine_rank = 0; ale ten parametr jest używany jedynie przez TTDPatch, z którym PKP Set z zasady nie współpracuje, więc nie ma to znaczenia.
Podsumowując, PKP Set powinien działać z każdym AI. Smile
Możliwe że użyte przeze mnie AI było AS (Artificial Stupidity), bo usiłowało rurociągiem połączyć miasta, albo używać wired do ruchu pasażerskiego. Pociągów PKP się nie tknęło, wąskotorówek serbskich też nie.

Wracając do mapy, jest nowa wersja, link tam gdzie poprzednia.
Tym razem, zamiast manpower, jest ECS.

Kilka słów o ECS, bo wiele osób nie potrafi używać tego dodatku prawidłowo.
1. Zakłady produkują niewielkie ilości towarów nawet bez surowców;
2. intensywność przetwarzania surowców oraz pojemność magazynu zależą od wydajności, która zależy od ilości wywożonych towarów;
3. wydajność kopalni itp zależy od oceny stacji, poniżej oceny 75% wydajność się zatrzyma na 12%, pojazdy nic nie dadzą.
Dużą ocenę dają kampanie reklamowe, statua, szybkie i nowe pojazdy - należy jednak być przygotowanym na naprawdę duże ilości - lepiej trzymać te 12% aby starczyło na dłużej.
4. Wiele zakładów potrzebuje obydwa surowce (podobnie jak huta w manpower) aby produkować, w FIRS wystarczy albo węgiel albo ruda, w ECS obydwa muszą być w magazynie.
5. Pewne towary dla danego przemysłu są główne, a pewne dodatkowe - te należy dozować albo sobie je na początku odpuścić.

Podsumowując - w odróżnieniu od FIRSa i wielu innych setów, łańcuchy produkcji lepiej robić od końca - najpierw link do końcowego odbiorcy (żywność, towary w miastach), potem link do półsurowców, na końcu link do surowców.
Jedynym wyjątkiem jest węgiel, który można w dużych ilościach pchać do elektrowni (lub początkowo nawet do miasta bezpośrednio).

Odpowiadając na postulat usunięcia zimy - niestety, bez klimatu zimowego miasta nie przyjmują żywności,
a bez zmiennej linii śniegu nie działają sady i pola uprawne - przykro mi, musi zostać jak jest.
czym się różni Twoja wersja ECSp z dnia 20.07 od ECS z 17.07? która jest aktualna?
ECSp jest wersją poprawioną.
Wkrótce nowa wersja z moim dodatkiem do ECS (stacje benzynowe itp) oraz nowym polroad.
Cześć,
do gry wracam od czasów pierwszej wersji - nie ma lepszej i bardziej grywalnej. Ale do rzeczy: zainstalowałem mapę (dla mnie takie kombinowanie to nowość) i mam w Single Playerze problem: po wczytaniu zapisanej gry wyskakuje błąd skryptu, mam też wrażenie że miasta przestają rosnąć. Załączam screenshot i proszę o pomoc Smile

Mam nadzieję że jest na to jakaś rada.

Screenshot jest ze starszej wersji mapy, na nowej jest to samo - dlatego zainstalowalem starsza z nadzieja ze będzie OK, ale nie jest..

pozdrawiam!

a to screen z najnowszej wersji scenariusza - pl2048ECSp

Załączone pliki Miniatury

Niestety skrypt nie działa prawidłowo po zapisie i odczycie.
Na co dzień używam mapy na serwerze gdzie nie ma takiego problemu.

Wkrótce nowa wersja skryptu, mam nadzieję że uda się to poprawić.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości