Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DEDYKOWANY] JGR patch pack PL-experimental
(01-03-2016, 14:04)McZapkie napisał(a): Jeżeli to obcy depot, to dlaczego nie? Zwłaszcza że właściciel płaci spore koszty infrastruktury.
Depot jest mój, pociąg stojący w nim (stopowany) nie płaci kosztów utrzymania, natomiast pociąg który wjechał i czeka np. na drogę już tak - jeśli jest korek lub zwyczajnie się coś zblokowało, będzie cały czas płacił za stanie w miejscu.
W każdym razie aby nakreślić sedno sprawy, mam taki rozkład jazdy:

Jeśli pociąg może wyładować towary, jedzie i je wyładowuje - w przeciwnym wypadku wjeżdża do depotu i czeka 7 dni wtedy sprawdza czy stacja akceptuje towary jeśli nie zapętla do skutku - siedząc cały czas w depocie.

(01-03-2016, 14:04)McZapkie napisał(a): Pytałem o patcha z signami. Nie mta takiego czegos, ale dałem na forum gry sugestię, aby coś takiego stworzyć -company visible sign, bo byłoby przydatne.
Dzięki Smile

A to nasza dzisiejsza produkcja ropy, pierwszy raz taką widzę Big Grin

Proponuję również obniżyć koszty modyfikacji terenu, ja rozumiem że na mapie polski drakońskie kwoty za regulację terenu, ale w wolnej grze można sobie raczej pozwolić.
Na tą chwilę człowiek i tak kombinuje, tworząc nową firmę biorąc kredyt na maksa obniżając teren ile starczy pieniędzy i porzuca firmę. Ja również 30

Trochę ponarzekam, ale co tam - sam ustawiałeś te koszty? Wink

A, rozumiem, chodzi o koszty utrzymania pociągu jako takiego, a nie koszty współdzielenia infrastruktury.
Zawsze te koszty były, gdy pociąg jest wstrzymany a nie zatrzymany.
Ale PKP set ma trochę niższe koszty jak pociąg stoi.

Co do tych mostów, robisz to źle - robiąc mosty 'po skośce' terenu niwelujesz automatycznie morze, stąd te drakońskie koszty.
Zrób most tam, gdzie są normalne nachylenia z obydwu stron, albo jak się nie da, to po prostu piętro wyżej.
(01-03-2016, 15:49)Rysh napisał(a): A to nasza dzisiejsza produkcja ropy, pierwszy raz taką widzę Big Grin
No niestety ECS nie jest zbyt szczęśliwie skonfigurowany - prędkość pojazdów ma zdecydowanie zbyt duży wpływ na poziom produkcji. Ostatnio ledwo trzymałem się na powierzchni próbując transportować ropę pociągami. Pipe z ECS daje taki sam efekt banalności jak tanie samoloty na mapie z wielkimi miastami.

Co do pisania notatek, kiedyś robiłem to za pomocą przystanków. Smiley29
Tak dokładnie to produkcja zależy od oceny stacji (na którą wpływa prędkość pojazdów, albo też reklamy/statua),
ale nie do końca się zgodzę z tym, że pompy są jak samoloty.
Co prawda można sporo zarobić w krótkim czasie, ale ten czas jest właśnie krótki ze względu na zapychanie się rafinerii.
Zarobione pieniądze trzeba więc wydawać na odbieranie produktów i produktów z tych produktów, bo przytkanie dalszych ogniw zatka poprzednie.
A jak już się wszystko opanuje, to ropa się może skończyć i nagle jest się na dużym minusie, bo cała infra na siebie nie zarabia.
Raz przez to zbankrutowałem, a raz z trudem się utrzymałem dzięki alternatywnym źródłom przychodu.
(01-03-2016, 15:49)Rysh napisał(a): Proponuję również obniżyć koszty modyfikacji terenu, ja rozumiem że na mapie polski drakońskie kwoty za regulację terenu, ale w wolnej grze można sobie raczej pozwolić.
Na tą chwilę człowiek i tak kombinuje, tworząc nową firmę biorąc kredyt na maksa obniżając teren ile starczy pieniędzy i porzuca firmę. Ja również 30

Trochę ponarzekam, ale co tam - sam ustawiałeś te koszty? Wink

Bez sensu jest cokolwiek obniżać. Powinno się jeszcze niektóre koszta podwyższyć tak aby gra była jak najbardziej realistyczna i nie opłacało by się robić różnych dziwolongów które w realu nie występują. Ten serwer różni się od większości serwerów na których po dwóch latach gry większość graczy ma tyle kasy że może ryć zupełnie nierealistyczne rowy mariańskie wzdłuż i w szerz mapy i kłaść tory jak od linijki z jednego końca mapy na drugi przez co mapa wyglądem zaczyna przypominać szachownicę a czołowi gracze masturbują się bo im wykres skokowo podnosi się do góry a potem szybko przestają grać bo to się po prostu staje nudne, bo nic się już wydarzyć nie może
Kojarzy ktoś, co się działo w momencie padu serwera?

Uruchomiłem z autosave.
(02-03-2016, 16:01)McZapkie napisał(a): Kojarzy ktoś, co się działo w momencie padu serwera?

Uruchomiłem z autosave.
Mnie niestety nie było, ale serwer przed chwilą znowu padł. Na 99% w dniu końca roku.
Wkrótce będzie nowa wersja 0.12.0 (po skończeniu tej rozgrywki albo następnym crashu),
a w niej poprawione niektóre bugi przez Was wykryte (np. ten z crashem przy bankrutującej firmie współdzielącej infrę),
możliwość wyłączenia zderzeń pociągów należących do różnych firm, włączenia/wyłączenia możliwości kupowania pociągów w depotach innych firm,
oraz patch do zaawansowanej podmiany taboru na bazie wzorców (jeszcze nie rozgryzłem o co dokładnie chodzi ale brzmi ciekawie, mam nadzieję że da się dzięki temu podmienić np. dwie lokomotywy na jedną itp).
(03-03-2016, 15:23)McZapkie napisał(a): Wkrótce będzie nowa wersja 0.12.0 (po skończeniu tej rozgrywki albo następnym crashu),
a w niej poprawione niektóre bugi przez Was wykryte (np. ten z crashem przy bankrutującej firmie współdzielącej infrę),
możliwość wyłączenia zderzeń pociągów należących do różnych firm, włączenia/wyłączenia możliwości kupowania pociągów w depotach innych firm,
oraz patch do zaawansowanej podmiany taboru na bazie wzorców (jeszcze nie rozgryzłem o co dokładnie chodzi ale brzmi ciekawie, mam nadzieję że da się dzięki temu podmienić np. dwie lokomotywy na jedną itp).

Daj znać wcześniej abym mógł sobie przygotować kompilację.
(03-03-2016, 15:50)Rysh napisał(a): Daj znać wcześniej abym mógł sobie przygotować kompilację.
Na http://149.156.194.203/~mczapkie/Train/T...JGRclient/ jest klient i źródła,
z tym że źródła trzeba nałożyć na rewizję r27518
(03-03-2016, 18:32)McZapkie napisał(a):
(03-03-2016, 15:50)Rysh napisał(a): Daj znać wcześniej abym mógł sobie przygotować kompilację.
Zrobiłem paczkę deb dla amd64, jeśli ktoś może proszę o sprawdzenie - jestem ciekawe czy działa, jest o połowę mniejsza niż ta na Windowsa przygotowana przez McZapkiego.

Załączone pliki
.deb   jgrpp_0.12.0-1_amd64.deb (Rozmiar: 4.75 MB / Pobrań: 27)
(03-03-2016, 20:43)Rysh napisał(a):
Zrobiłem paczkę deb dla amd64, jeśli ktoś może proszę o sprawdzenie - jestem ciekawe czy działa, jest o połowę mniejsza niż ta na Windowsa przygotowana przez McZapkiego.

Działa. Smile
(03-03-2016, 21:29)Mewa napisał(a):
(03-03-2016, 20:43)Rysh napisał(a):

Działa. Smile
Super, to jeśli działa to Zapkie, możesz ją umieścić również na swojej stronie - może tym ściągniemy na ten serwer więcej osób Smile
Ponieważ serwer znowu padł, więc jak obiecałem, jest teraz wersja 0.12.0.
Przy okazji powiększyłem mapę, jest teraz kwadratowa.
Przy czasie 1:4 widziałem że w 2002 było już trochę ciasnawo.
(08-03-2016, 03:46)McZapkie napisał(a): Ponieważ serwer znowu padł, więc jak obiecałem, jest teraz wersja 0.12.0.
Przy okazji powiększyłem mapę, jest teraz kwadratowa.
Przy czasie 1:4 widziałem że w 2002 było już trochę ciasnawo.

Wciąż jest 0.11.0. Wink
Przyznaję się do crashu, choć tym razem to chyba przypadek - wysłałem wąskotorówkę do zajezdni, sprzedałem, dynamitem wyburzyłem zajezdnię i tor do niej przyległy - i w tym momencie serwer się wysypał.

Co do 0.12.0 to czekam z niecierpliwością, szczególnie na wspomniany już przez Zapkiego Template based train replacement. Jakiś czas temu skrobnąłem taki wpis w tym temacie:
(04-02-2016, 23:47)qamil napisał(a): (...)w Openie będzie mi brakować już tylko jednej opcji - zamiast zamiany konkretnego typu lokomotywy i konkretnego typu wagonu na inny, to przebudowa "całych pociągów" - okno takie samo jak budowa zupełnie nowego składu, i opcja zamiany wszystkich pociągów z grupy na ten konkretny układ loków i wagonów (po co? Ano po to, że jeśli parowóz dawał radę jechać z maks prędkością, a po zamianie na dizla nie da rady, to wystarczyłoby w przebudowie wstawić dwie lokomotywy, ręcznie usunąć nadmiar wagonów i gotowe. Przy okazji rozwiązałby się problem z zamianą bip na bohuny - nie zamieniałyby się w stosunku 1:1, tylko wyrzuciłoby się bipy, podczepiło odpowiednią ilość bohunów i przy wizycie w serwisie składy by się podmieniały).
Jeśli dobrze rozumiem, to wspomniany patch dodaje właśnie taką opcję - zamiast pociągów można utworzyć "wzorzec" (żeby nie spolszczać sztucznie templejta) w osobnym oknie, a następnie zamiast zastąpić konkretny rodzaj lokomotywy i wagonu innymi (czyli obecne okienko zastępowania pojazdów) wybiera się tworzoną wcześniej grupę pociągów (szkoda że nie tworzą się automatycznie w momencie klonowania pociągu) i zamienia wszystkie składy na pociąg z wzorca. W praktyce jeszcze nie testowałem, ale jeśli działa tak dobrze jak na papierze (interfejs wygląda całkiem w porządku) to nie włączę oryginalnego Opena dopóki nie wejdzie to do wersji stabilnej Smile
Zapomniałem zmienić katalogu, serwer jest już OK, w wersji 0.12.0.
Wspomniany wyżej bug chyba już się nie będzie pojawiał, inny bug, jeśli się pojawi, będzie łatwiejszy do namierzenia
bo zostały dodane narzędzia jego śledzenia.

Opis działania wzorców podmiany, po angielsku, jest tu: http://www.tt-forums.net/viewtopic.php?f=33&t=58904
Niestety ja za pomocą swojej kompilacji dla amd64 nie jestem w stanie wejść na serwer, mam zieloną diodę - niestety dostaje komunikat o różnicy wersji na serwerze. W tytule serwera widnieje jeszcze stara wersja 0.11.
Zapewne przy kompilacji tej paczki debianowej było coś namieszane z rev.cpp.
Opis poprawiłem. Do downloadu wrzuciłem pełne źródła i moją kompilację pod Ubuntu.
Serwer padł, czy ktoś kojarzy w którym momencie?
Uruchomiłem na nowo z nowa mapą.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości