Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cargodist - jak używać i jak nie używać
(13-01-2016, 23:02)pAter napisał(a):
(13-01-2016, 22:25)speed_cars napisał(a): Co oznaczają poszczególne kolory tych lin ? Np. Czerwone że pasażerowie nie mają czym dojechać, a jak z innymi kolorami ? Przy stacjach towarowych też są różne kolory tych linii.

Łatwo można wywnioskować:

1) czerwony = połączenie jest przeładowane (możesz dobudować dużo pojazdów, bo jest za dużo oczekującego towaru/pasażerów w stosunku do środków transportu)
2) pomarańczowy = lekko przeładowane (towaru/pasażerów jest sporo, można dokupić kilka dodatkowych pojazdów)
3) żółty = trochę poniżej normy (nie jest źle, jednak można dokupić ~1-2 pojazdy)
4) zielony (ciemny) = nasycone (ilość towaru/pasażerów adekwatna do liczby pojazdów - nie trzeba nic zmieniać)
5) zielony (jasny) = lekko nasycone (pojazdy zazwyczaj zabierają w całości towar/pasażerów, jednak mogą nie zapełniać się w 100%)
6) zielony (jaskrawy) = mało nasycone (albo masz za dużo pojazdów [i tylko niektóre są w stanie zarobić - reszta jest na minusie], albo za mało towaru/pasażerów jest w stanie znaleźć się na stacji [za mała produkcja w przedsiębiorstwie/za mało domów w okolicy])
7) biały = nieużywane (połączenie jest, jednak nikt nie chce jeździć [albo połączenie jest zupełnie nowe i potrzeba jeszcze kilku dni na określenie koloru])

Bedzie to smieszne - ale ja np nie moglem tego ogarnac Big Grin
(14-01-2016, 08:57)Sander napisał(a): Bedzie to smieszne - ale ja np nie moglem tego ogarnac Big Grin

Sander najważniejsze info z tego przekładu jest takie, że jak masz 2 długo bardzo białe linie to zazwyczaj oznacza to lipę Big Grin

[Obrazek: klop_images_592klop0.gif]
A kiedy CargoDist się aktywuje? Bo zrobiłem lotnisko w odludnym miejscu (wiadomo, hałas) no i zrobiłem rozkład "przeładuj i zabierz ładunek".
Od momentu budowy minął już rok, a te głupie wały zwane "pasażerami" dalej się nie połapały o co chodzi. no i płacą za transport na lotnisko no i s powrotem do miasta... tylko czekać aż jakiś admin (np. niemiec) wpadnie i mi da bana za "oszukiwanie".
Przy Cargodist to twoje "przeładuj i pozostaw pusty" JEST ZBĘDNE. Pasażerowie sami decydują gdzie jechać, więc ten twój pełny załadunek czy przeładuj jest niepotrzebny.
O tym jak rozplanować trasy w mieście było w innym wątku.
Co do tej twojej "aktywacji": ustawienia -> środowisko -> dystrybucja towarów.
Pewnie którąś z liczb masz za dużą.
Może się zdarzyć, że połączenia będą tak zrobione, że dopiero jak miasto "obejmie" lotnisko to zacznie dopiero być na nim dużo pasażerów (tak było np. na moim zapisie od toylandi z tego wątku (z pierwszego postu): http://openttd-polska.pl/Thread-Moje-map...2#pid22212).

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości