Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błędy na forum
Dzięki, jutro zajmę się wrzuceniem tego na forum - jeszcze nie wiem jak, bo mybb nie ma takiej opcji Big Grin
Kod:
.forum_status.forum_off::before,
.subforum_minioff::before,
.forum_status.forum_on::before,
.subforum_minion::before {
 content:''; /* usuniecie monitorkow lub usun te style, ktore juz sa */
}
.forumbit-row .forum_status {
 background-repeat:no-repeat;
 height:50px; /* zmien tu wysokosc na jaka chcesz */
 left:10px; /* dostosuj tak zeby bylo rowno */
 top:10px; /* dostosuj tak zeby bylo rowno */
 width:50px; /* zmien tu szerokosc na jaka chcesz */
}

Potem dla każdego działu musisz zrobić osobny styl z odpowiednim tłem:

Kod:
/* ogloszenia */
#mark_read_17.forum_status.forum_off {
 background-image:url(ikonka.png);
}
#mark_read_17.forum_status.forum_on {
 background-image:url(ikonka_nowe-posty.png);
}
/* propozycje zmian*/
#mark_read_19.forum_status.forum_off {
 background-image:url(ikonka2.png);
}
#mark_read_19.forum_status.forum_on {
 background-image:url(ikonka2_nowe-posty.png);
}
/* itd. */

Jakbyś chciał bardziej ambitnie, to wrzuć wszystkie ikonki do jednego sprite'a, dzięki czemu będzie mniej kB danych, a w stylach dla każdego działu zamiast osobnego obrazka na tło, będziesz zmieniał pozycję tła.
(06-03-2016, 23:22)pAter napisał(a):
Kod:
.forum_status.forum_off::before,
.subforum_minioff::before,
.forum_status.forum_on::before,
.subforum_minion::before {
 content:''; /* usuniecie monitorkow lub usun te style, ktore juz sa */
}
.forumbit-row .forum_status {
 background-repeat:no-repeat;
 height:50px; /* zmien tu wysokosc na jaka chcesz */
 left:10px; /* dostosuj tak zeby bylo rowno */
 top:10px; /* dostosuj tak zeby bylo rowno */
 width:50px; /* zmien tu szerokosc na jaka chcesz */
}

Potem dla każdego działu musisz zrobić osobny styl z odpowiednim tłem:

Kod:
/* ogloszenia */
#mark_read_17.forum_status.forum_off {
 background-image:url(ikonka.png);
}
#mark_read_17.forum_status.forum_on {
 background-image:url(ikonka_nowe-posty.png);
}
/* propozycje zmian*/
#mark_read_19.forum_status.forum_off {
 background-image:url(ikonka2.png);
}
#mark_read_19.forum_status.forum_on {
 background-image:url(ikonka2_nowe-posty.png);
}
/* itd. */

Jakbyś chciał bardziej ambitnie, to wrzuć wszystkie ikonki do jednego sprite'a, dzięki czemu będzie mniej kB danych, a w stylach dla każdego działu zamiast osobnego obrazka na tło, będziesz zmieniał pozycję tła.
Też właśnie myślałem nad tym sposobem, ale myślałem że znajdę też może jakaś wtyczkę do forum.
Co do różnych spritów, zostawiłem każdy w osobnym pliku - zajmują od 700bajtów do raptem 1,6kB nie tak dużo, nawet dla mobilnych.
Jedna ikonka została użyta dwa razy.
Dałoby się je zmniejszyć do 300-600 B (PNG 8-bitowy, indeksowany do np. 16 kolorów). A gdyby był sprite, to całość zajmowałaby jeszcze mniej.

Jeśli używasz GIMPa, to polecam plugin Save for Web.
Czcionka sie zepsula.

Załączone pliki Miniatury

(09-03-2016, 16:00)seriously napisał(a): Czcionka sie zepsula.

To dlatego, że jest:
Kod:
font-family: "DejaVu Sans";
zamiast:
Kod:
font-family: "DejaVu Sans", sans-serif;
(jeśli użytkownik nie ma u siebie DejaVi Sans, to przeglądarka wybierze inną bezszeryfową).
(09-03-2016, 16:17)pAter napisał(a):
(09-03-2016, 16:00)seriously napisał(a): Czcionka sie zepsula.

To dlatego, że jest:
Kod:
font-family: "DejaVu Sans";
zamiast:
Kod:
font-family: "DejaVu Sans", sans-serif;
(jeśli użytkownik nie ma u siebie DejaVi Sans, to przeglądarka wybierze inną bezszeryfową).
Zapomniałem zmienić wczoraj z powrotem jak się bawiłem czcionkami. Jako że różnicy mocnej nie widać między domyślną a DejaVu niech zostanie to co jest Wink
O właśnie, mam w końcu polskie znaki ^^
Z ikonkami jest jeszcze parę kwestii do poprawki.
1. Przede wszystkim nie są dobrze oznaczane działy i wątki z nowymi postami i bez. Wchodziłem na stronę nie raz i wciąż pokazuje mi, że w np. w dziale News są nowe posty, choć ostatni był 5 dni temu. Najgorzej to się sprawia w wersji mobilnej, gdzie np. po wyłączeniu telefonu i ponownym włączeniu, działy pomimo oznaczenia jako przeczytane, znów "zwierają nowe posty". Może to kwestia zmiennego IP?
2. Poza tym nie wiem czy u wszystkich, ale u mnie ikonki na stronie głównej wyświetlają się rozmazaneSad Nie wiem, może to kwestia karty graficznej, bo gdy zmieniam powiększenie strony, w pierwszej chwili są "ostre" i po chwili się znów rozmazują.
[Obrazek: 904rozmazane_ikonki.png]

3. Ikonki wątków nie są zbyt czytelne. Zauważyłem Rysh, że je nieco przerobiłeś (w zasadzie to po to dałem "bazę"), mi się one teraz nieco mylą, bo jednak trochę inaczej to sobie poprzypisywałem, ale może będzie okSmile Nie jestem za to przekonany do zmniejszania ich rozdzielczości - przez to nie są one teraz zbyt czytelne. Zwłaszcza tego zielonego światła prawie nie widać. No i też nie zawsze jest ono "włączane". Wcześniej zrobiłem też wersje z poświatą, aby były lepiej widoczne, ale w oryginalnej rozdzielczości wydały mi się one niekonieczne. Jakby co można je nieco przerobić w tym kierunku.
[Obrazek: 948s_abo_to_wida_.png]

Btw. W shoutbox'ie co jakiś czas pojawiają się tajni agenciWink
[Obrazek: 974tajni_agenci.png]
1. na stronie głównej użyj "Oznacz wszystkie działy jako przeczytane" - problem powinien zniknąć.
2. u mnie są pikselowate - i chyba takie miały być Smile
3. tak, chciałem dać Twoje, ale to jest jedna grafika:
http://openttd-polska.pl/images/folders_sprite.png
Jak zacząłem zmniejszać, to co przesłałeś nie było widać kompletnie nic, dlatego użyłem "bazy" którą również przesłałeś.
grafiki te maja 16x16px - można w sumie kombinować z powiększeniem tego
4. yyy, nie ma mojego nicku, czy to występuje cały czas przy moim nicku czy tylko raz na jakiś czas?
Ad.1
To nie rozwiązuje problemu w wersji mobilnej. Z resztą w tej komputerowej też lepiej gdyby dział sam się "określał".
Ad.3
A nie da rady użyć większych ikonek?
Ad.4
Mousa też czasem znika. Cały czas nie, to raczej takie spotkanie z YetiWink raz na kilka, kilkanaście wejść to widzę.
Witam Panowie,

Chciałem się spytać WTF? bo zmiany jak w kalejdoskopie odnośnie szaty graficznej.
Co rusz to coś innego o co chodziło? Wybaczcie topik, ale naprawdę o co chodzi?
Chce zrozumieć te zamiany. Wytłumaczycie mi je?
[Obrazek: 2Mfay.gif]
(26-03-2016, 00:46)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): Witam Panowie,

Chciałem się spytać WTF? bo zmiany jak w kalejdoskopie odnośnie szaty graficznej.
Co rusz to coś innego o co chodziło? Wybaczcie topik, ale naprawdę o co chodzi?
Chce zrozumieć te zamiany. Wytłumaczycie mi je?
Połączyłem tematy, bo dotyczą tego samego.
Odpowiedź masz w tym wątku, nie musisz czytać od początku, możesz zacząć od swojego postu z żalami na nasz temat.
Jeśli Tobie się nie podoba trudno, oprócz Ciebie są również inni użytkownicy którym nowy wygląd forum się podoba.
Masz jakiś pomysł na zmianę? To go przedstaw z konkretami, a nie tylko narzekasz i zakładasz głupkowate tematy.
Ja jestem otwarty na propozycję, podejrzewam że pozostali również o ile nie będą wpływały na działanie forum.

A tymczasem, Wesołych Świąt Ci życzę i zastanów się nad sobą, bo na zlotach byłeś zupełnie inną osobą i nie takiego Cie pamiętam.
KJ wez naprawdę ogarnij, juz takiej prowokacji bym sie po Tobie nie spodziewal :/
Może popił troszke i pisze głupoty ^^
Witam. Znalazłem taki lekko wkurzający błąd, shoutbox się samoczynnie "chowa" po jakimś czasie. Wy też to macie? Czym to jest spowodowane?
Jak naciskasz pasek to shoutbox się chowa lub otwiera.

(03-04-2016, 15:03)Rysh napisał(a): Jak naciskasz pasek to shoutbox się chowa lub otwiera.

Wiem, tylko chciałbym się zapytać, dlaczego się to dzieje i jak można się tego pozbyć.
(03-04-2016, 15:09)jakubg1 napisał(a):
(03-04-2016, 15:03)Rysh napisał(a): Jak naciskasz pasek to shoutbox się chowa lub otwiera.

Wiem, tylko chciałbym się zapytać, dlaczego się to dzieje i jak można się tego pozbyć.
U mnie zawsze jest otwarty, czasem niechcący w niego kliknę to się chowa.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości